Filtrele

 

Sektör
Kelime ile filtrele

Girişimler kategorisinde ilan verin. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Girişim Proje İlanları


Girişimlere Yatırım Yapmak

Aklınıza ve bütçenize hitap eden girişime, start-up projesine yatırımcı olarak destek olabilir ve iyi kazanç elde edebilirsiniz. Türkiye genelinden birçok girişimcinin paylaşmış olduğu fikir ve projelere ulaşabilirsiniz.

Girişim, sözlük anlamı olarak; kişilerin bir işe başlamak üzere harekete geçmesi, bir işe başlamak anlamındadır.

Girişimci ise; sanayi, ticaret vb. alanlarda işin yapılması için gerekli sermayeyi koyan, kar elde etmek amacı ile birçok riski üzerine alan kişidir.

Startup ise; büyüme ve gelişme özelliklerine sahip, yeni girişimler ve farklı projelere verilen genel isimdir.

Girişimler ve yatırımcılar

Girişimde en son trend olarak; internetten yapılan hizmetler ya da ürün satışları akla gelse de, bir yüzme ünitesi fikri de, bir dönerci dükkânı açmakta, bir çiftlik kurmakta bir girişimdir.

Bir girişimin, tam bir girişim olarak sayılması için insanların sorunlarına çözüm üretip, bir ihtiyacını karşılaması ve diğer girişimlerden ayırt edilir olması gerekmektedir.

Son zamanlardaki en çok tercih edilen girişim modeli ise yazılım ve internet girişimleridir. Ayrıca gıda sektöründe sürekli alarak yeni girişimleri de görmekteyiz.

Girişimler, pek çok faydayı da bir araya getirir. Her şeyden önce başta girişimci olmak üzere pek çok kişiye iş imkânı sağlar. Yani yeni istihdamlar yaratır.

Her girişim, toplumun gelişmesine katkıda bulunur. Yeni fikirler geliştirilir, hayata geçirilir ve yeni ürünler meydana çıkar. Ve bu ürünler toplum için faydalı olmaktadır. Yenilikçi her girişim fikri, toplumun gelişerek değer yargılarının artmasına neden olur. Bu yüzden herkesin kabul edeceği girişimler kazandırır.

Girişimler sayesinde bireylerin yaşam standardı artar. İnovasyon yaratır. Girişimcilerin hırsı, sabrı, yaratıcılığı, kararlılıkları, girişime odaklanmaları, güçlü iletişimi, problem çözme kabiliyetleri, özgüvenleri ve liderlik yetenekleri sayesinde pek çok girişim, hayatımızdaki yerini almıştır.

Bir Girişime Yatırımcı Olmanın Avantajları

Bir girişime yatırımcı olmanın avantajlarına bakacak olursak;

  • Çalışma saatleriniz esnektir
  • Siz işin başınızda olmasanız da, finanse ettiğiniz girişim için çalışan bir ekip mevcuttur
  • İstediğiniz yerden çalışma avantajına sahipsiniz
  • Projenin veya iş fikirnin başarılı olması durumunda, girişimin her aşamasında sizinde karlılığınız otomatik artacaktır
  • gibi vb

Tüm önemli kararların, karar vereni – karar mercii sizsiniz ve en önemlisi patron sizsiniz. Çünkü küçük bir çocuğun elinden tutmuş gibi, ona gerekli desteği vermiş sayılırsınız.

Yeni projeler ve fikirler

Kobi Vadisi, Yatırım kategorisi, Girişimler bölümündeki ilanlarla siz yatırımcıları, pek çok yeni ve yenilikçi fikirler ile bir araya getiriyor.

Sosyal tesis girişimleri, internet kaynaklı girişimler, spor faaliyet girişimleri, ticaret ve eğitim girişimlerinin yanında, proje ve iş fikirleri de Kobi Vadisinde sizleri bekliyor. Aklınıza ve bütçenize hitap eden girişime, yatırımcı olarak destek olabilir ve iyi kazanç elde edebilirsiniz.