Yatırımcı Arıyorum

Clickworker ile Ek Gelir Elde Etmek

Clickworker ile Para Kazanmak

Gelişen teknoloji ile birlikte kişilerin internet ortamı üzerinden oldukça farklı alanlar içerisinde gelir sağladığı gözlemleniyor. Günümüz internet ortamında birçok gelir elde etmenin yanı sıra kişilerin bu alanlar sayesinde bir meslek grubu içerisinde dahil olduğu, herhangi bir alan içerisine yoğunlaşarak tanına bilirlik özelliklerini arttırabildiği gözlemleniyor.

Son zamanlarda internet ortamında oldukça yaygınlaşan ek gelir elde etme yöntemlerinden bir tanesi olan clickworker, kişilerin oldukça büyüklü küçüklü gelirler elde ettiği belirtiliyor. Bu sistemin oldukça büyük bir proje olduğu nitelendiriliyor.

Clickworker Sisteminde Bilinmesi Gerekenler ve Sağladığı Gelir

Genel olarak clickworker sisteminin iç bünyesinde metin yazarlığından, çeviri yazarlığına kadar birçok iş grubunu devamlılık gösteriyor. Kişiler bu sistem içerisine kayıt olarak uzmanı olduğu alanlar sayesinde görev alarak değişim gösteren kazançlar elde edebiliyor. Bu alacağı görev sonrasında ise kaç saat çalışabileceği ya da ne kadar gelir elde edeceği gibi konuları öğrenme imkânı bulabiliyor. Clickworker genel olarak görev alan kişilere saatte 10 TL ile 75 TL arasında bir kazanç sağladığı gözlemleniyor. Bu sistemin diğer sektörler üzerindeki avantajları ise kişinin evde çalışabilmesini ya da esnek çalışabilmesine olanak sağlıyor.

Günümüz internet kullanıcılarının ya da ek gelir elde etmek isteyen kişilerin bu sistem ile bilmesi gereken birkaç durum meydana geliyor. Öncelikle clickworker sistemi kişilerin tek işi olmayacağı gibi uzun vadede kişilerin becerilerine göre bakıldığında çok fazla kazançlar sağlamadığı gözlemleniyor. Kişilerin alacağı görevlere göre ayda minimum 600 TL ile 1.000 TL arası bir gelir elde edebileceği belirtiliyor.

Bu sistemi kullanan kişilerin büyük bir çoğunluğu ek gelir sağlamak amacı ile kullandığı nitelendiriliyor. Sistem içerisinde devamlılık gösteren kişiler bazen ücretli görevler alamadığı belirtiliyor. Fakat her ay içerisinde toplamda 20 saat çalışarak çok rahat bir ek gelir elde edebilecekleri konusunda belirtiler sergileniyor.

Clickworker Sistemi İçerisindeki Yapılması Gerekenler

Öncelikle bu sistem içerisinde ek gelir elde etmek isteyen kişilerin yapması gereken bazı seçenekler beliriyor. Kısaca kişilerin uygulaması gereken metotlardan ilki basit bir gereksinime anında çözüm üretebilecek seviyede olması gerekiyor. Kişiler bu sistem içerisindeki ilk yapacağı durum bilgisayarlarına Internet Explorer tarayıcısı indirmek olduğu belirtiliyor. Kişiler macbook kullanıyor ise internet ortamında basit bir araştırma yaparak gereksinimi olan tarayıcıları kişisel olarak belirleyebilirler.

Bu sektör içerisinde devamlılık sağlayacak kişilerin yapması gereken ikinci metot ise İngilizce biliyor olması ve de konuşuyor olması gerekiyor. Bu tarz durumlarda eğer ki İngilizce biliyor ve konuşulabiliyor ise sistem otomatik olarak bunu gerçekliğe kavuşturmak için kişileri teste tabi tutuyor. Kişiler bu iki metotta başarılı olduğu durumlarda izlemesi gereken bazı yöntemler meydana geliyor.

Clickworker sistemi içerisinde gelir elde etmek için kişiler şu yöntemleri izlemeliler;

  1. Öncelikle yapılması gereken ilk adım sisteme kayıt olunması gerekiyor. Kişiler bu sistemin internet sayfasını ziyaret ederek belirledikleri kullanıcı adı ve şifreleriyle birlikte sistem içerisine giriş yapabilirler.
  2. İkinci adım ise sistem içerisindeki bilgilerin tam anlamıyla doğruluğu ve tümünü doldurulmasına önem verilmesi gerekiyor. Kişiler clickworker olarak çalışmak istedikleri takdirde önlerine otomatik olarak gelecek formu titizlik ile doldurmaları gerekiyor. Kişilerin isimleri, e-posta adresleri, gerçek ikametgâh adresleri ve de sistem içerisindeki gerekli olan bilgilerin tümünü doldurmaları gerekiyor. Sonrasında ise kişiler tüm kutucukları doldurarak formu onaylaması ve de sistemin göndereceği maili beklemeleri gerekiyor. Gelen maili açarak kayıtlarını tescil etmeleri belirtiliyor.
  3. Sonrasında ise gelen mail içerisindeki clickworker ücretli işleri için hangi seviyede olduğunuzu belirlemek için bazı değerlendirmelerden geçmeniz gerekiyor. Bu değerlendirmeler kişiler bir link aracılığı ile geliyor ve de o linke tıklanarak durum gerçekleştiriliyor.
  4. Kişiler değerlendirme sayfalarına ulaştıktan sonrasında ise dört sekmeden oluşan bir form ile karşı karşıya geliyor. Bu form genel olarak iş alanları, hobiler ve benzeri durumlardan meydana gelen seçenekler olduğu belirtiliyor. Özenle doldurulması kişinin avantaj ve gelir elde etmesine olanak sağladığı nitelendiriliyor.
  5. Son olarak kişi doldurduğu form ile değerlendirmelerin meydana getirildiği sayfaya yönlendiriliyor. Meydana gelen sayfa içerisinde kişilere önerilen ücretli işlerin olduğu belirtiliyor. Kişi bütçesi fazla olan işi seçmesi durumunda değişim gösteren kazançlar elde edebiliyor.

bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    Emre yorumu:

    Emeğinize sağlık çok faydalı bir yazı olmuş.

Yorumunuz