Adana Çukurova Teknokent

Adana Çukurova Teknokent

Kuruluş ve Amaç: Çukurova Teknokent, Türkiye’nin güneyinde yer alan Adana ilinde bulunmaktadır. 2002 yılında kurulan bu teknokent, bölgedeki teknolojik yenilikleri teşvik etmeyi ve Ar-Ge faaliyetlerini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Altyapı ve Tesisler: Çukurova Teknokent, modern ve çağdaş altyapısıyla dikkat çekmektedir. 2 farklı kampüsü bulunan Çukurova Teknokent, toplamda 150,000 metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Bu alan içerisinde işletmelere ofisler, laboratuvarlar, üretim tesisleri gibi farklı ihtiyaçlara yönelik mekanlar sunulmaktadır.

Faaliyet Alanları: Teknokent, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren teknoloji tabanlı işletmelere ev sahipliği yapmaktadır. Tarım, gıda, sağlık, bilişim, otomotiv gibi pek çok sektördeki firmalar burada Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedirler.

İnovasyon ve Ar-Ge: Çukurova Teknokent, inovasyonu teşvik etmek ve Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek amacıyla çeşitli programlar düzenlemektedir. Aynı zamanda üniversitelerle yakın işbirliği içinde çalışarak genç girişimcilere yönelik projelere destek vermektedir.

Sanayi İşbirliği: Teknokent, bölgedeki sanayi kuruluşlarıyla işbirliği yaparak teknoloji tabanlı çözümler üretmekte ve bu çözümleri endüstriyel uygulamalara dönüştürmektedir.

Sektörel Dağılım

Gıda Sanayi % 15
Yazılım % 13
Bilg. ve İlet. Tekn. % 5
Diğer % 67

Özellikler
Kuruluş Yılı
2005
Firma Sayısı
65
İstihdam Sayısı
134
Türü
Teknopark
Doluluk Oranı
%100
Nitelikler
Kuluçka Merkezi: Evet
Sosyal Tesis: Hayır
Teknoloji Transfer Ofisi: Evet
Ajans
Çukurova Kalkınma Ajansı
İletişim
 
Adres
Balcalı Mah. Güney Kampüs Bulv. Teknokent Sitesi D Blok No:1 Sarıçam/ADANA
Benzer Kuruluşlar
kobi vadisi