Yatırımcı Arıyorum

Arı Sütü Üreterek Para Kazanmak

Arı Sütü Nedir?

Alternatif işler konusunda günümüzde çok fazla alternatif bulunuyor. Bunlardan birisi de arı sütü üretimi yapmak diyebiliriz. Tabi bu işe başlamaya karar vermeden önce arıcılıktan çok iyi anlamanız gerekiyor. Ya da bu işten anlayan iyi bir ortağınız olmalıdır. Çünkü basit bir iş değildir.

Arı sütü nedir, sorusunu cevaplayarak konuya bakalım. Bu işlemin bal üretiminden temelde bir farkı var. Bu ürünü sadece 5 ile 15 günlük olan işçi arıların çıkarması mümkün oluyor. Bu yutak üstü olarak adlandırılan bezlerden salgılanıyor. Ekşi bir tadı olması ve keskin bir kokuya sahip olduğu biliyor. Süt ismini almasının nedeniyse tamamen beyaz bir ürün olmasıdır. Bu ürünle insanların iştah problemleri ve sindirim sorunları kontrol ediliyor.

Arı Sütü Üretimi Nasıl Yapılır?

Arı sütü üretimi yapabilmek için öncelikle tam anlamıyla işten anlamanız gerekiyor. Üstün körü olarak girilecek bir iş değildir. Ardından tüm malzemeleri eksiksiz olarak tamamlamalısınız. Arılar ile uğraşırken kıyafetlerinizi giymeli, petekleriniz hazır olması ve arılar ile uğraşacak doğru bir alanınız olması gerekiyor.

Üretim için kraliçe olarak isimlendirilen arı ile işçi yani erkek arıların depoladıkları sütleri almak gerekiyor. Bu işlem iki farklı yöntem ile yapılıyor. Birisi doğal yollar kullanılarak yapılırken diğer işlem içinse aşılama yöntemi kullanılıyor. Bu iki yol kullanmak için dediğimiz gibi öncelikle arıları çok iyi tanımanız gerekiyor.

Arı Sütü Üretimi Yapmanın Maliyeti

Temelde bakıldığında yüksek maliyet gerektirmeyen bir iş olarak görülse de kazancı çok yüksektir. Ülkemiz yapılan araştırmalarda dünyanın en büyük ikinci bal üreticisi konumundadır. Ancak dünya pazarında ki payı sadece %1’dir. Bu konuda son yıllarda çalışmalar arttırılarak pazar payının arttırılması sağlanıyor.

Arı sayınıza göre yatıracağınız sermayede değişiklik gösterecektir. 10 bin TL’de başlangıçta yeterli olabilir 25 bin TL yatırarak da piyasaya girebilirsiniz. Bu tamamen sizin hedefleriniz ile alakalı bir durumdur. Ama bu işte sermayeden daha önce arıların dilinden anlamak gerektiğini hiçbir zaman unutmamalısınız.

Arı Sütü Üreterek Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Arı sütü üreterek kazanç sağlama miktarınızı da kendiniz belirleyebilirsiniz. Arı sütü üretimi kolay değildir o nedenle bal fiyatları ile karıştırılmaması gerekiyor. 2016 yılında ki verilere göre 1 kg arı sütünün piyasada fiyatı 5 bin TL ile 20 bin TL arasındadır. Bu ürünün kalitesi ile alakalı bir durumdur.

Tabi ayrıca yapılan bilimsel incelemeler ülkemizde ki arı sütünün dünyanın en kaliteli ürünü olduğunu da belgelediğini söyleyebiliriz. Yani kısa sürede yüksek kazanç alabileceğiniz alternatif iş alanlarından birisi olarak görüldüğünü ekleyelim.

Arzu ederseniz; Arı Sütü Üretimi adlı makaleyi de okuyabilirsiniz.

Arı sütünün faydaları

 • İçeriğindeki antioksidan ile birlikte insanoğlunun en büyük sorunu olan kansere ve kanserli hücrelere karşı olarak bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 • Spor ile amatör ya da profesyonel olarak uğraşanlar için kemik yapısının güçlenmesine yardımcı olan bir yapıya sahiptir, kas ve eklem ağrılarını engeller. Cildin tahriş sonrası enfeksiyon olma olasılığını tamamen ortadan kaldırmaktadır.
 • Kan basıncını dengeler tansiyon hastalığının tedavisine yardımcı olan bir üründür.
 • Damar sertliği, gut gibi rahatsızlıkların engellemesini sağlayarak kalp ve damar hastalıklarını önler.
 • Gece uykusuzluk sorununa bire bir çare olmaktadır. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur yenilenme sürecini hızlandırır.
 • Kadınları yakından ilgilendiren cildin üzerindeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır, Cildin üzerindeki genç hücrelerin sayısını arttırır, darbe almış deri ve çizilmiş deri üzerindeki iyileştirme hızını arttırır.
 • Vücut direncini arttırır, yorgunluğa iyi gelir.
 • Hafızayı güçlendirir, unutkanlık ve buna bağlı olan Alzheimer hastalığı riskini en aza indirger, bu hastalığa karşı tüketilmesi gereken bir besindir.
 • Kanda bulunan ve vücuda beyne zara veren toksinlerin sayısını en aza indirerek eklemlerde ödem oluşmasının önüne geçer.
 • Anne karnındaki bebeğin ceninden itibaren zihinsel ve bedensel gelişimini hızlandırır ve destekler.
 • Saç dökülmesini önler, saça dolgunluk ve doygunluk verir, saç hacminin artmasını saplar.
 • Mide ve bağırsak üzerinde etki ederek nominal faaliyetlerinin verimini arttırır düzen sağlamasını sağlar, sindirimi kolaylaştırır, kabız ve kabızlık ile ilgili şikayetlerin düzeltilmesini sağlar.

Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz