BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Sigorta Acentelik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Sigortagroup Bayilik

Sigortagroup Bayilik Bilgileri 2018 yılından itibaren faaliyette olan, merkezi Kayseri’ de bulunan acentemiz yeni iş ortaklarını arıyor! 26 sigorta şirketiyle...
  • Hizmet
  • Bayilik

Sigorta Mobil Bayilik

Sigorta Mobil Bayilik Bilgileri Oluç grup sigorta olarak 11 yıldır sektörde faaliyet gösteren acenteyiz. bu acentelik resmi şube kanalları ile...
  • Hizmet
  • Bayilik

Sigortacı Kedi Bayilik

Sigortacı Kedi Bayilik Bilgileri Sigorta sektöründe tüm Türkiye’de ulaşılabilir olma ve fark yaratma misyonu ile önemli bir yere sahip olan...
  • Hizmet
  • Bayilik

İnsanların her zaman sigortaya ihtiyacı vardır. Ev, mülk, araba, sağlık veya hayat sigortası olsun, çoğu birey veya işletme sahibi için sigorta / kasko bir zorunluluktur. Sigorta acentesi olarak hizmet veren firmalar sadece 1 markaya bağlı kalmadan çalışabiliyorlar. Ayrıca direk ana sigorta şirketinden ziyade kendi markalarını oluşturan şirketler de sağlamış olduğu bayilik sistemi ile yüksek kar marjları sağlayarak yeni bir iş kurma aşamanızda size gerekli olan tüm destekleri sağlıyorlar.

Sigortacılık Acenteliği Almak

Sigorta, kişilerin ömrü boyunca karşılaşabilecekleri fiziksel, ekonomik ve sosyal risk faktörlerine karşı korunmak için tercih ettikleri korunma yoludur. Sigorta şirketleri bu kayıplara karşı belirledikleri primler karşılığında maruz kalacakları riskleri üstlenerek risk zararlarını maddi olarak karşılayan kurumlardır. Sigorta şirketleri potansiyel yatırım alanlarından biri olup tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de aktif iş kolları arasındadır. Bu sektörde hizmet vermek isteyen kişiler her ne kadar sigorta acentesi açsalar da günümüzde marka bilinirliği avantajlarından faydalanmak isteyenler için bayilik sistemi fırsatlar sunmaktadır.

Rekabet sahası olarak çok aktif olan bu hizmet alanında kısa dönemde yol almak isteyenler için bayilik alarak girişimde bulunmak çok daha karlı ve girişim riskini minimize eden bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde 40 üzerinde sigorta şirketi ve 21 bin civarı sigorta acentesi bulunması risk faktörleri karşısında önlem alınması gerçeğine Türk halkının kayıtsız kalmadığının bir göstergesidir.

Ülkemizde her ne kadar sigortacı seçiminde bilinen sigortacıya poliçeyi yeniletmek gibi geleneksel yollarla bir çalışma stili uygulansa da kurumsal şirketler için bu böyle değildir. Kurumsal bir sigorta şirketinden alınan hizmetin maliyeti, hızlılığı, güvenilirliği ve uzman kişilerle çalışmanın avantajlarını göz önünde tutmak zorunda olan firmalar marka bilinirliği olan sigorta şirketlerini tercih etmektedirler.

Sigortacılık Bayilik Şartları

Sigorta acentelik veren firmalar arasında yeni bir acente alarak, hizmet vermek isteyen girişimciler için bu sektör yıllık cirosu en düşük 300 bin civarında olan bir alandır. Hizmet verilen bölge, il ve çevresel etmenler de göz önünde bulundurularak yapılan poliçenin komisyon yüzdeleri %1-15 arasında değişiklik göstermektedir. Bu sektörde acente almak isteyenler 35 – 120 bin TL arası değişen bayilik giriş ücretleri ödemeleri gerekmektedir. Ve karlılık oranı %70, yatırım geri dönüş süresi ortalama olarak 8 aydır.

Toplamda 40 milyar TL’lik bir pazar payına sahip olan sigorta pazarında başarılı bir başlangıç yapmanız için franchise veren firmaların bayilik şartlarını araştırarak size uygun olanı belirlemeniz gerekmektedir. Ayrıca, müşterilerinizin tüm sorularına cevap vererek memnuniyeti artırabilmeniz için sigortacılık ile ilgili bazı eğitimleri almanız iş sürdürebilirliği ve başarısı için yerinde bir adım olacaktır.

Günümüzde çoğu kişi yeterli sigortanın hem bireyleri hem de işletmeleri, beklenmedik sorunların ortaya çıkması durumunda önemli miktarda zaman, para ve enerji tasarrufu sağlayabileceğinin bilincindedir. Bu bilinçte bu sektörü ileriye dönük ve uzun vadeli bir iş alanı haline dönüştürmüş olup, marka bilinirliği ve kurumsal yapı ile sektörün güçlenmesi sağlanmaktadır.

Neden sigorta yaptırılır?

Günümüzdeki jenerasyonlar bundan önceki jenerasyonlara göre kaderci yapıya kıyasla daha bilinçlilerdir. Sektörde üniversitelerin sigortacılık eğitimi alan bireylerinde bilgi aktarımları konusunda etkin rol oynamasıyla birlikte sigorta pazarı Türkiye’de daha aktif bir rol almaktadır. Artık sigorta yaptırmak günümüzde lüks olmaktan çıkıp bir mecburiyet ve ihtiyaç haline dönmüştür. Hayatın her alanında olası risklere karşı koruma sağlayan sigorta sektörü, küçük miktarlarda primlerle zararın minimize edilmesi için etkili bir yoldur.

Ve bunun bilinçliliği her geçen artmaktadır. Bir nevi bireysel ya da kurumsal bir yapının geleceği için yaptığı bir yatırım olan sigorta seyahat anında, tatilde, evde, işyerinde, araçta, koruma sağlamasıyla görünmeyen bir güvence sağlar ve cüzi miktarlardaki primleri bütçeleri sarsmadan bunu yapar. Bu güvence; her geçen gün bilincine varanlar sayesinde hizmet yelpazesini genişletmekte ve cazip fırsat paketleri sunmaktadır. Sonuç itibari ile kaderci bir yapıdan çıkarak önlem alma bilincine varan kişiler için riskler karşısındaki zararın karşılanması, yatırıma değer bir hizmet alanıdır.

Sigorta Şirketleri Hangi Alanlarda Hizmet Sunar?

Sigorta şirketleri sağladıkları çok farklı sigorta türleri ile hizmet vermektedirler. Sigorta türlerinin her geçen dünya trendlerine ayak uydurarak artması ile birlikte, bu çeşitliliğin avantajlarını kullanmak isteyen girişimciler kısa dönemde yatırım geri dönüşünü sağlamaktadırlar. Türkiye de sigorta şirketleri bireysel ve kurumsal hizmetler olarak iki ana kategoride hizmet vermektedirler.

Bireysel sigortalar; kasko, işyeri, konut, trafik, nakliye, dask, ferdi kaza, sağlık ve seyahat sigortası gibi alanlarda bireysel müşterilerine hizmet sunmaktadırlar. Kurumsal sigortalar ise hırsızlık, sorumluluk, nakliye, mühendislik, işyeri, havacılık sigortası gibi alanlarda kurumsal şirketlerin sigorta ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar.


Sigorta Acentelik Yorumları

Sigortacılık sektöründe acentelik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments