Bayilik Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en büyük bayilik platformu Kobi Vadisi tarafından hazırlanan; bayilik iş modeline yönelik kapsamlı rehbere hoş geldiniz.

Bayilik alma ve araştırma sürecinizde; bayiliğin ne olduğunu, nasıl alındığı, alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve sözleşmeler hakkında bilgiler vererek başlayacağız.

Bayilik eğitiminizi anlaşılır, hızlı ve kolay hale getirmek için temel bilgileri sizin için farklı sayfalara ayırdık.


Bayilik Nedir?

Bayilik iş modelinin ticari faaliyeti, neden tercih edildiği, bağımsız işletme ile farkları, bayi olmanın yararları hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar

 

Bayi Nedir?

Bayiliğin tanımı, bayi olmanın amacı, bayilik alma süreçleri, avantajları ve satış – pazarlama unsurları hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar

 

Bayilik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sektör ve firma seçimi, araştırılması gereken kriterler, başvuru süreci ve aşamaları, sözleşme aşaması hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar

 

Bayilik Başvuru Süreci

Bayilik veren firmalara nasıl başvuru yapılır? Başvuru aşamasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar

 

Bayilik Görüşmesi Yapmak

Bayilik veren firma ile, yatırım yapacak kişinin görüşme süreci hakkında tüm detaylı ve önemli bilgiler hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar

 

Bayilik Sözleşmesi

Bayilik sözleşmesinin ana unsurları, dikkat edilmesi gerekenler, sözleşmede olması gereken temel maddeler hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar

 

Bayilik Hakkında Bloglar

Bayilik alma / araştırma aşamanızda merak ettiğiniz tüm sorulara uzmanlar tarafından hazırlanan bloglar ile ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılar

 

Bayilik Veriyoruz

Bayilik / Franchise vermek isteyen firmalara özel detaylı tanıtım içeriği ve yapılması gerekenler hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar

 

Bayilik Veren Firmalar

30’dan fazla sektör ve 200’den fazla iş dalında bulunan, bütçenize ve kriterlerinize en uygun yüzlerce farklı bayilik veren firmayı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar


Yeni Eklenen Bayilikler

 

Tüm Bayilik Veren Firmalar


 

Tüm Bayilik Blogları


Bayilik Hakkında Bilgiler

Bir iş kurmak sıfırdan başlandığında oldukça maliyetli yatırımlardandır. Bir işin maliyetini en aza indirmek, ilk kurulum maliyetlerine katlanmamak açısından bayilik alma fikri oldukça cazip iş modelleri arasındadır.

Girişimci ve yatırımcıların çalışmak istedikleri alanlarda bayilik almaları, en kolay biçimde iş kurmaları için uygun bir yoldur. Yeni bir iş kurmak ta bir kişinin hayatında aldığı radikal kararlardan biridir. Birikimlerin değerlendirilmesi ve daha çok kazanç elde etmek için ilgi duyulan alanda bayilik almak olumlu sonuçlar getirebilir. Bu yüzden sorunlar yaşanmaması adına her aşamasında dikkatli olunması ve bayilik alanında tam bilgilere sahip olunması gerekmektedir.

Yatırımcı mısınız ya da girişimci misiniz? İş kurmak ve bayilik almak istiyor ama hangi alanda ve ne gibi şartlarla bayilik alınması gerektiğini bilmiyor musunuz? Bayilik almadan önce, bayilik hakkında bilmeniz gereken pek çok bilgi bulunmaktadır.

Bayilik almaya hazır mısınız? Bayiliğin şartları neler ve bayilik verenlerle nasıl iletişim kurabilirsiniz? Kobi Vadisi Bayilik Rehberi, tüm sorularınızı en ince ayrıntısına kadar açıklayıcı bir yol gösterici rehber niteliğinde. Ayrıca bayilik veren firmalar ile sizleri en uygun markalar ile buluşturuyor.

Bayilik ile İş Kurmak

Bayilikler, bir iş kurmak isteyenler için avantajlı iş sistemleridir. Belli bir marka konumuna gelmiş işletme ve firmaların, farklı kişilere, isim haklarını ve hizmetlerini, markanın işleyişine sadık kalarak kullandırılma izni verilmesine bayilik denmektedir.

Bir bayilik almadan önce, bayiliğin ne olduğu, bayilik alırken ne gibi yöntemler uygulanmalı, iş kurulmak istenen alanla ilgili bayilik veren firmalar ve bayilik sözleşmesi hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır.

Bu rehber ile bayilik ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara yanıtlar bulabileceksiniz. Girişimci misiniz ya da yatırımcı mısınız? Tanınmış markaların bayiliklerini alarak, kendinize ait bir iş kurup, kendi kendinizin patronu olabilirsiniz. Ancak daha önce bayilik hakkında genel bilgilere sahip olmanız, bir bayiliğin gerektirdiği sorumlulukları da bilmeniz önemlidir.

Kobi Vadisi bayilik rehberi; bayilik iş modeli konusunda bilgilendirme yaparak, bayilik alanında doğru bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır.

Bayilik sistemi, doğru alanda doğru zamanda yapıldığında en çok kazandıran işlerden biridir. Ancak bu sistem hakkında detaylı bilgi sahibi değilse, bayilik veya franchise almayı isteyen kişi zaman, emek ve sermaye kaybı yaşayabilir. Kurulan her iş bilgi sahibi olmaya ve planlamaya dayalıdır.

Bu yüzden bu sistem A’dan Z’ye iyice öğrenilmelidir. Bayilik rehberindeki tüm blog yazıları editörlerimiz tarafından en son güncel bilgilerle donatılmıştır. Bayilikle ilgili tüm bilgilere rehberimiz ile ulaşılabilir.

Bayilik rehberi ile hangi bilgilere erişebilirsiniz?

  • Bayilik nasıl kurulur?
  • Neden bayilik tercih edilmelidir?
  • Bayi olmanın yararları nelerdir?
  • Bayilik ile bağımsız işletme arasındaki farklar nelerdir?
  • Bayilik başvurusunda bulunurken nelere dikkat edilmeli?
  • Bayilik başvuru sürecinde ve sonrasında neler yapılır?
  • Bayilik sözleşme aşamasında neler yapılır, hangi unsurların bulunması gerekir?
  • Firma seçimi nasıl yapılır ve hangi kriterlere dikkat edilmelidir?
  • Bayilik sözleşmesini sona erdirirken neler yapılması gerekir?

gibi vb. pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

30’dan fazla sektör ve 200’den fazla iş dalı ile kriterlerinize ve bütçenize uygun yüzlerce marka ile buluşmanızı ve kendinize uygun işi bulmanızı sağlıyoruz. Ayrıca franchise veya bayilik almak isteyen kişilere özel detaylı tanıtımlar ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler de rehberimiz de yer almaktadır.