Ekstra Para Kazanmanın 10 Yolu

Bazen tutumlu olmak, finansal yükümlülüklerinizi ve hedeflerinizi karşılamak için yeterli değildir ve ekstra para kazanmanın yollarını aramalısınız. Ailenizin gelirini tamamlamak, borç ödemek veya bir acil durum fonu kurmak veya özel bir satın alım için tasarruf etmek isteyen evde kalıp kalmamanız halinde, ekstra para kazanmanıza yardımcı olacak bazı fikirleri sizin için derledik.

Bunların hızlı bir şekilde çözüm olabileceğini düşünmeyin. Bu yazı fikri, daha önce gerçekleşmemiş olabilecek parayı elde etmek için eşsiz becerilerinizi veya kaynaklarınızı kullanmanın yollarını sizinle paylaşır.

Beyin fırtınası yapmanıza veya sizinde bu fikirlerden bir şeyler çıkarmanıza yardımcı olmaktır 🙂

1. Çocuk bakımı. Ara sıra veya devamlı bebek bakımı sadece gençler için değil, aslında birçok anne-baba yetişkin bakıcıları tercih eder ve tecrübeli çocuk bakıcıları için iyi bir ücret ödemektedirler. İş bulmak için bakıcılık ile ilgili web sitelerine kaydolmayı düşünün.

2. Çalışanlar çok meşgul olan ya da kendileri yapabilecek durumda olmayan kişiler için çalıştırın. Insanlar sürmek sağlayan bir hizmet sunmaya karar verirseniz, örneğin yaşlıları alışveriş yapmak için çekmeye karar verirseniz, otomobil sigortacınıza ve yerel düzenlemelerinize danışın.

3. Köpek yürüyüşü. Eğer hayvanları seviyorsanız, ancak kendi evcil hayvanınız olamıyorsa, bu durum büyük bir yarı zamanlı iş ve aynı zamanda ev hayvanlarında vakit geçirmenin iyi bir yolu olabilir.(bu durum maalesef ülkemizde pek yaygın değil 😀)

4. Ev Temizliği. Bunu düzenli olarak yapmak istemiyorsanız, İlkbahar / Sonbahar temizlemesine ya da ofisler için belirli işlere yardımcı olmak gibi bir defalık hizmetleri sunmayı düşünün. (Türkiye’de 1 evin bir günlük temizliği için ortalama 150 TL ödendiğini unutmayın)

5. Serbest yazı yazma. Web siteleri veya benzer alanlar için makale yazma deneyiminiz olmasa bile, freelancer siteleri için kısa, bilgilendirici makaleler yazarak çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu işi freelancer sitelerinde çok rahatlıkla bulabilirsiniz. (Emin olun bu işte isminiz nam yaptıktan sonra aylık ortalama 2-3-4 bin lira kazanabilirsiniz)

6. Kendi blogunuzu başlatın. Bu hiçbir şekilde para kazanmanın garantili bir yolu değildir, ancak yazmayı veya fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, biraz ekstra para kazanmanın ve eğlenmenin güzel bir yolu olabilir. Popüler bir blogunuz varsa, ürünleri gözden geçirmek veya ücretsiz örnekler, gezilerinizi paylaşarak adsense gibi sitelerden aylık ortalama 5-500 tl arası kazanabilirsiniz.

7. El işleri hizmetleri. Evde oldukça fazla zamanınız var ve para kazanmak istiyorsunuz. Evde ek iş fırsatları tam size göre.

8. Bilgisayar onarımı / dersleri. Virüslerden dolayı arızalı olan bilgisayarları geri yüklemeye, yedekleme yapmaya, yavaş bilgisayarları düzeltmeye, yeni işletim sistemleri kurmaya ve insanlara bilgisayarlarını nasıl kullanacaklarını öğretmeye yardım edin. (En çok ihtiyacı olan kişiler genellikle komşular veya arkadaşlar olabilir. Günümüzde bir bilgisayara format bile 100 TL’ye atılıyor 😉)

9. Müşteri hizmetleri / satış temsilcisi. Apple gibi büyük markalar başta olmak üzere artık birçok şirket masraflarını azaltmak için iş yeri dışında personel çalıştırıyorlar. Ve yine bu büyük markaların fazlasıyla müşteri temsilcisine ihtiyaçları oluyor. Biz bile üketici olarak bazı müşteri hizmetlerini aradığımızda rahatlıkla karşı taraftan gelen sesin bir ev ortamını idrak edebiliyoruz. Peki o karşı ses neden siz olmayasınız? İş ilan siteleri veya internet üzerinde “evde müşteri hizmetleri” araştırması yapmanız faydanıza olacaktır.

10. Küçük görevleri gerçekleştirin. Amazon Mechanical Turk, bilgisayar kullanıcılarına bir resimdeki nesnelerin etrafında kutuları çizmek veya canlı olup olmadığını görmek için bağlantıları tıklamak gibi küçük işler yaparak para kazanma fırsatı sunuyor. Çoğu şirket az para öder, ancak sağlıklı bir çalışma ile alacağınız ücretikatlayabilirsiniz. Çok para değil ama işlerin çoğu, televizyon izlemek veya diğer zorunlu zamanları izlerken reklam molaları sırasında yapılabilecek şeylerdir. (e-posta listelerine kaydolmanızı veya kredi kartlarına başvurmak gibi teklifleri tamamlamanızı isteyen herhangi bir göreve katılmayın.)

Ekstra para nasıl kazanılır? Ekstra para kazanmak için bir çare bulmayı isteyen herkes için ipucu veya sihirli sözler mi var?

Lütfen sizde yorum yaparak yardıma ihtiyacı olan insanlara kendi fikirlerinizi iletin.


[Toplam:3    Ortalama:3.7/5]

Ekstra Para Kazanmanın 10 Yolu adlı makalemizi değerlendirmek ister misiniz?


Benzer Haberler

kobi vadisi

Yorumunuz

Ekstra Para Kazanmanın 10 Yolu

okuma süresi: 3 dk.
0