Yatırımcı Arıyorum

Ev Hanımları İçin 7 Farklı Gelir Yolu

Ev Kadınları İçin Ek Kazanç Yöntemleri

Bu yazımızda evde işlerini bitirip boş oturan ev hanımlarına oturmak yerine para kazanabilecekleri 7 gelir kaynağı paylaşacağız. Elinizin marifetine göre para aldığınız bu işler sayesinde boş zamanlarınızı paraya çevirmiş olabileceksiniz.

Bu 7 maddeden hepsi size uymasa bile, en az 1 tanesini yapabileceğinizi düşünüyoruz. Şimdi bu yollara geçelim.

Ev Hanımlarının Yapabileceği 7 Farklı İş Fikri

1- TATLI YAPIP SATMAK

Evlerde annelerimizin (sizlerin) yaptığı o leziz kurabiyeleri, baklavaları ve diğer tatlıları büyük keyifle yeriz. Peki, neden bunları diğer insanlarla da tanıştırmayasınız? Tatlınıza güveniyorsanız ilk olarak yakın çevrenizden başlayarak (komşularınız, akrabalarımız, arkadaşlarınız vb.) satmaya başlayabilirsiniz. Artık çoğu insan neredeyse yemek yapmayı bilmediği ve hazır beslendiğinden bu ev yapımı tatlıları görünce kapış kapış edeceklerdir. Üstelik bir dükkana bile ihtiyacınız yok.

Gerek evinizden gelip alabilirler gerekse siz onlara götürebilirsiniz. Fiyatını ise kullandığınız malzemeye göre kârını koyarak belirleyebilirsiniz. Müşteri kitleniz artarsa sosyal medya üzerinden de duyuru yaparak müşteri çekebilirsiniz.

2- EV YEMEĞİ YAPIP SATMAK

Günümüzde birçok kişi yemek yapmayı bilmediğinden ya da üşendiğinden evde yemek yapmaz ve hazır yemek söylemeyi tercih eder. Sizler ise burada devreye giriyorsunuz. Uzun zamandır ev yemeği hasreti çeken insanlara makul bir fiyatla ev yemekleri satabilirsiniz. Bu onlarında işine gelecektir. Hem sağlıklı beslenmiş olacaklar hem de pahalı hazır ürünlere servet dökmekten kurtulacaklardır. Bu maddede de dükkana ihtiyacınız yoktur ve yine komşularınıza, akraba ya da arkadaşlarınıza satış yaparak başlayabilirsiniz.

Çok fazla müşteriye gerek yoktur, bulduğunuz 5-6 aileye satış yaparak güzel kâr elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ailenize yaptığınızın 5 ila 6 katı fazlası yemek yaparak yemek kaplarına koyup götürmektir.

3- ÇOCUK BAKMAK

Çocukları seviyorsanız bu tam size göre bir iş. Tanıdığınız kişilerin çocuklarına evinizde bakarak güzel bir gelir elde etmiş olabilirsiniz. Günümüzde bir çocuk için neredeyse bir askeri ücret isteyen bakıcılar yerine siz çevre civardaki bakıcılardan ucuza çocuk bakarak tercih edilme şansınızı arttırabilirsiniz. Kendi kapasitenize ve bakım gücünüz doğrultusunda çocuk bakmalısınız. İnsanlar sizi tanıdığı için ve diğerlerine nazaran ucuza baktınız için tanımadıkları bir bakıcı yerine size vermeyi tercih ederler.

Fiyat olarak ise oturduğunuz yerin durumuna bağlı olarak baktığınız çocuk başına 600 ila 1.200 liraya kadar para kazanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususlar ise sizin de küçük çocuğunuz olmaması, baktığınız çocukların sizi çok yormaması ve bakamayacağınız miktarda çocuk almamanızdır.

4- EVCİL HAYVAN BAKMAK

Çalışan insanların evcil hayvanlarına bakmakta bir gelir yolu olabilir. Sonuç olarak çalışan insanlar aldıkları hayvanları her zaman mutlu edemiyor hatta bazen ihtiyaçlarını (yemek, bakım, gezdirmek vb.) bile yerine getiremiyorlar. Bu konuda siz onların evcil hayvanlarına bakarak gezdirebilir, besleyebilir ve eğlendirebilirsiniz. Çocuk bakmak kadar kâr ettirmese de çocuk bakmaktan hoşlanmıyorsanız bu yolu tercih edebilirsiniz.

5- EV İŞLERİ YAPMAK

Çalışan insanlar için ev işleri bazen çileye dönüşebiliyor. Bütün gün çalışıp yorulduktan sonra ütü yapmak, evi temizlemek, çamaşır yıkamak sizlerde taktir edersiniz ki çok zordur. Eğer siz ev hanımları için ev işleri yapmak bir işkence olmaktan çıkıp bir hobiye döndüyse bundan para bile kazanabilirsiniz. Yukarıda anlattığım bu çalışan insanların ev işlerini yaparak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Aylık 3 ya da 4 hanenin ev işini yapabilir kendinize göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Kış Aylarında Ek Gelir Elde Etmek

6- EL İŞİ YAPIP SATMAK

Elinizden geldiği kadarıyla yapabildiğiniz bir el işiniz varsa çok şanslısınız. Peki, bu yeteneğinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Örgü örmek, ahşap boyamak, resim çizmek vb. bildiğiniz el işleri varsa bunları satışa sunabilirsiniz. Arkadaşlarınız, akrabalarınız ya da sosyal medya üzerinden duyurarak bu satışları gerçekleştirebilirsiniz. Başlarda satışlarınız az olsa da kendinize güveniyorsanız ve yaptığınız işte de iyiyseniz müşterilerinizin artmaması için hiçbir sebep kalmamış demektir.

7- ORGANİK GIDA SATMAK

Günümüzde organik gıdalara verilen önem çok büyüktür. Sizlerde evinize ait bir bahçeniz varsa tarım ve kümes hayvancılığı yaparak organik gıda satımı yapabilirsiniz. Küçük bir bahçeyle ne yapacağım demeyin. Ürünleriniz organik olduğu için fiyatlarını da katlayarak satmış olacaksınız. Sizler için hobi görevi de görebilecek bu işten gelir sağlayabilirsiniz. Bunu ise ilk olarak ürünlerinizi çevreye tanıtıp (ikram yoluyla) beğenilirse satım yoluna gidilerek gerçekleştirmiş olacaksınız.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz