Yatırımcı Arıyorum

Ev Hanımları İçin Ek Gelir: Evde Şeker Yapmak

Şeker Yaparak Para Kazanmak

Mutfaktaki başarınız ile övünmeyi çok seviyor ya da sevdiklerinize mükemmel atıştırmalıklar üretmeye bayılıyor olabilirsiniz. Biraz da paraya ihtiyacınız varsa bu makale ve proje sizin için biçilmiş kaftan. Sadece övünmekle yetinmeyip yeteneğiniz ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ev hanımları için evden para kazanmak, bu sayede hane gelirine ek para eklemek kuşkusuz kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Şeker ise tüm sektörlerdeki insanlar için alınası bir üründür. Aklınıza en gelmeyen çalışma alanlarında bile en azından gelen misafirlere güzel şekerlemeler ikram etmek isteyen insanlar olacaktır. Üretimini büyütmediğiniz sürece tamamen evden yaptığınız bu şekerlemeler hem aileniz ile yeteri kadar vakit geçirmenize imkan sağlayacak hem de sevdiğiniz işi yaparak para kazanmanızı sağlayacaktır.

Gelin, bu doğrultuda birkaç püf nokta üzerinde konuşalım:

Kaliteniz ile Ön Plana Çıkın!

Küçük çaplı işletmelerde ayakta kalmak için gerekli olan en önemli nokta kalite farkı yaratmaktır. Yapacağınız şekerlemeleri özensiz bir biçimde yapıp satmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Malzemeleri alırken olabildiğince kaliteli seçimler yapmaya çalışın. Kendi reklamınızı kendi kaliteniz ile yapacağınızı sakin unutmayın.

Satış Seçenekleri

Bir ürünü üretmekten daha önemli nokta o ürünü elinizden patlamadan satışa sunabilmektir. Ürettiğiniz şekerlemeler için satış alanları oluşturup satışlara başlamalısınız. Yukarıda belirttiğim üzere hiç beklemediğiniz sektörlere bile şeker satışı yapabilirsiniz. Bu noktada en belirgin seçenekleriniz ise cafeler, restoranlar, küçük çaplı işletmeler olabilir. Çekinmeden insanların işletmelerini gezip kendinizi onlara en doğru şekilde aktarmalısınız. Onlara yaptığınız şekerlemelerden örnekler sunabilirsiniz. Bir başka seçenek ise elden satış olacaktır. Çevrenizdeki insanlarla sürekli iletişim halinde olarak onlara yaptığınız ve satışa sunduğunuz ürünlerden bahsedin. Böylece müşteri kazanabilir, güvenilir bir şekilde satış yapabilirsiniz. Ayrıca evinize gelen insanlara ürünlerinizi tanıtmak için küçük bir tanıtım köşesi de yapabilirsiniz. Bu sayede insanlar rahatlıkla ürünlerinize ilgi duyabileceklerdir. Tüm bu seçeneklere rağmen aslında en zahmetsiz ve günümüzün en çok tercih edilen yolu online satışlardır. İnsanlar internet ile sürekli haşır neşir olduklarından bir ürün alacakları zaman da internete bakmayı ve buradan satıcı bulmayı tercih ederler. İnternete de yaptığınız şekerlemeler ile ilgili reklamlar koyup insanlara ürünlerinizi tanıtmalısınız. Bu noktada fotoğraflar ve belirleyeceğiniz ücret çok önemlidir. İnternetten ürün satmanın öyle kolay olmadığını, rekabet ortamının çok fazla olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.

Sunum

İnsanlara kaliteniz ile sunduğunuz hizmet kadar sunumunuz ile de hizmet sunmalısınız. Biraz fazladan para harcayarak renkli kaplama kağıtları, küçük kurdeleler ya süslenmiş kaplar insanların size dönmesini sağlayacaktır. İnsanların yediklerin şeyin lezzetli olmasına dikkat ettikleri kadar o ürünün kendilerine sunuş biçimine de dikkat ettiklerini unutmayınız. Kimse basit veya kötü görünen yiyecekleri tatmak istemeyecektir.

Zamanlama – Planlama

Ev merkezli bir iş yaptığınız için yaptığınız işler oldukça sekteye uğramaya açık olacaktır. Bu noktada günlük planlamanızı iyi yapmalı zamanınızı iyi yönetmelisiniz. Çalışacağım diye ev ahalisi ile iletişimi de koparmamalı, sorumluluklarınızı unutmamalısınız. Özel hayatınız ile işiniz arasındaki dengeyi iyi kurun.

Kendinizi Dev Aynasından Görmeyin

İş hayatında en önemli etkenlerin başında güven konusunun yer aldığını aklınızdan çıkarmayın. Altından kalkamayacağınız kadar sipariş alıp işlerinizi yetiştiremediğiniz zaman insanlar sizin kapınızdan elleri boş dönecek ve buraya bir daha gelmeyeceklerdir. Verdiğiniz sözleri tutmak için gerekirse size verilen büyük siparişleri reddedin. Ya da insanlara verdikleri siparişin verdikleri sürede bitmeyeceğini belirterek kendinizi ayarladığınız süreyi onlara sunun. İnsanlar bekletilmeyi de sevmezler fakat bekletilmek güvensizlikten her zaman daha iyidir.

Bir ev hanımı olarak sakın çalışma hayatını gözünüzde büyütmeyin. Hatta önünüze bir fırsat sunulduğunda işleri büyütmek adına bir yatırımcıya dönüşmeyi de bilin. Tabi bu noktada çevrenizden olabildiğince fikir ve yardım almanız sizin yararınıza olacaktır. Yeri gelirse altınızda çalıştıracağınız insanları işe alabilir, belki bir mekan bile açabilirsiniz. Hayatın size çizdiği yolu bilemezsiniz. Fakat bu yolu en iyi şekilde yönlendirmek için çalışmalı ve gayret göstermelisiniz. Unutmayın ki bir kadın olarak çalışma hayatınızdaki yeriniz her zaman açık. Tek yapmanız gereken kendinize güvenmeniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments