Yatırımcı Arıyorum

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Paketleme İşi Yapmak

Üretim firmaları ürünleri paket aşamasına gelinceye kadar pek çok aşamadan geçirirler. Üretilen ister kalem olsun, ister tuzluk, ister bardak hepsinin nihai satış noktasına ulaşmadan önce paketlenmesi gerekir. Düzgün yapılan paketleme işlemi, müşterinin gözünde ürünün cazibesini arttırmaktadır. Son dönemlerde firmalar paketleme aşamasını evlere fason vererek farklı bir çözüm arayışı içine girmişlerdir. Bu hem firmaların paketleme maliyetini düşürmekte hem de bu sürecin daha hızlı olarak yürütülmesini sağlamaktadır. Tabi ki durum böyle olunca, paketleme işi evlerde ek gelir elde etmek isteyenler için hatırı sayılır bir iş potansiyeli oluşturmaktadır.

Ev ortamında üreticiliğini kullanarak, aile bütçesine de katkıda bulunmak isteyenler için pek çok alanda paketleme işi vardır ve genelde çoğu firma iş kalitesini beğendiği sürece iş vermeye devam etmektedirler. Özel bir eğitim gerektirmeden dikkatle ve zamanla seri olarak yapılacak olan paketleme işi, paket yapılacak işin aşamasına göre farklı farklı fiyatlanmaktadır. Tabi ki her işin paketleme şekli, prosedürü kendine hastır. El hızlılığına güvenen kişiler içinde aile bütçesine sihirli bir dokunuş olabilir.

Piyasadaki Paketleme İşleri Nelerdir?

Piyasada tekstilden, mutfak malzemelerine, kırtasiye malzemelerinden, ayakkabı sektörüne kadar pek çok sektörde paketleme işi fason olarak dağıtılmaktadır. Sonuçta her üretilen ürün, son kullanıcıya gerek zarar görmeden ulaşması için, gerekse albenisi olması için, bir paket prosedürü tamamlanarak ulaştırılır. Bu işleminde üretim devam ettiği sürece sürekli yapılması gerekir. Özellikle eli hızlı, bir ürünün paketleme prosedüründe tecrübelenmiş kişi veya ekiplerin firmaların müşteri memnuniyetlerinde ki rolü büyüktür. O yüzden titizliğini deneyip güvenilir olduğuna inandığı fasoncusunu firmalar kolay kolay bırakmaz istemezler.

Piyasada paketlemesi yapılan işlerden bazıları şu şekildedir:

 • Bardak
 • Kalem
 • Tuzluk
 • Mandal
 • Magnet
 • Eldiven
 • Islak mendil
 • Ayakkabı bağcığı
 • Çocuk giysisi
 • Etiket
 • Çanta
 • Sigara
 • Kına
 • Çorap
 • Pipet
 • Sabun
 • Takı
 • Yapma Çiçek
 • Kürdan
 • Mum
 • Boncuk

Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Paketleme işinden sağlanacak olan gelir, işin mahiyetine, firmaların belirlediği fason fiyatına, şehre, yapılacak olan miktara göre değişiklik göstermektedir.Elbette her işin paketleme süreci ve prosedürü farklıdır ve harcanan zaman ve emeğe göre fiyatlandırılmaktadır. Tabi bunun yanında paketleme işinde ekip başı olan kişiler, dağılım yaptıkları kişilerin yaptıkları iş üzerinden komisyon alacağı için kazançları daha yükselmektedir.

Firmalar genellikle belirli bölgelerde konuşlanan ekiplerle çalışmayı tercih ederler. Çünkü bu durum fason dağılım maliyetlerini düşürürken, aynı zamanda işin kontrolü veya olası bir problemde takibini yapmak için ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Bu yüzden paketleme işi yapmak isteyenlerin, ailelerinden ve çevrelerinden kişilerle ekip oluşturmaları, iş bulurken avantaj sağlamada ve işin sürekliliğini garantilemektedir.

Paketleme işinden elde edilecek kazançlar konusunda örnek vermek gerekirse kürdan işinden aylık 800-1000 TL elde edilirken, sabun paketleme işinde 1500-1700 TL plastik bardak paketlemeden 700-1500 TL, Çorap ve eldiven paketlemeden 1000-1500 TL tuzluk paketlemeden 1500-2200 TL gelir elde edilebilir. Tabi ki bu rakamlar tamamen kişinin performansına ve işe göre değişmektedir. Yalnız ciddi olarak yapıldığında iş seri olacağından miktarın artacağı garanti edilebilir.

Paketleme İşi Nereden Bulunur?

Öncelikle mahalle arası atölyelerden tutunda, büyük fabrikalara kadar pek çok şirketin evlere iş verildiğine dair ilanları muhakkak olmuştur. Bu ilanlar gerek dönemlik sıkışıklıklarda verilmiş olsun gerekse sürekli olarak yapılması için verilsin farklı mecralarda paylaşılmaktadır. Mesela mahalle arasındaki atölyeler ilanlarını, servis araç camlarına, elektrik direklerine veya market camlarına asarken, sosyal platformlarında da paylaşmaktadırlar. Ayrıca bu tarz atölyelerin verdiği işler ağızdan ağıza yayılarak genelde iş alacak kişinin firmaya çekilmesi sağlanır.

Bunun yanında üretim yapan firmalara mail atarak evlere fason verip vermediği bilgisine ulaşılabilir ve bu şekilde potansiyel bir iş imkanı yakalanabilir. Sonuç her ne olursa olsun iş bulmak için istikrarlı bir çaba sarf etmek şarttır. Tüm iş ilanı platformlarını ziyaret etmek, mail atmak, günlük ilanları gözden geçirmek ve değerlendirmek gerekir. Çünkü küresel anlamda pek çok kişi iş arayışında ve ek gelir elde etme çabasındadır. Sizin bir adım önde olmanız için belirli bir düzen dahilinde iş arayışınızı sürdürmeniz gerekmektedir.

Paketleme işi; insanlık ve üretim devam ettiği sürece uygulanacak bir prosedürdür. Zaman gelir paketleme şekilleri değişir, prosedürler farklılaşır, iş otomasyonlaşır, fakat her ne şekilde olursa olsun insan hep bu işlemlere bir şekilde dokunur.kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
11 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Beyza
Beyza
3 yıl önce

Merhaba. Üniversite mezunuyum, 25 yaşındayım ve işsizim. İstanbul Çekmeköy de oturuyorum. Evde 4 kişiyiz. Hepimizin eli bu tip işlere yatkın. Temiz bir şekilde ürünleri size teslim edebiliriz. İstediğiniz sayıda paketleyebiliriz. Ödeme şekli farketmez. Çok ihtiyacım var ne olur iş istiyorum.

Gamze
Gamze
3 yıl önce

Merhaba öğrenciyim üniversiteye hazırlanıyorum Bunun için de biraz birikim yapmak istiyorum Benim elim oldukça hızlıdır ailem ile birlikte bu isi yapabiliriz 4 kisi geri donus yaparsaniz sevinirim.

Zülfi kaya
Zülfi kaya
4 yıl önce

Elim hızlıdır titiz çalışırım istediniz tarihe yetiştiririm bayanım 21 yaşındayım cevap ını zı bekliyorum

Gülperi Kale
Gülperi Kale
4 yıl önce

Merhaba ben istanbul beykoz Cumhuriyette oturuyorum paketleme iş istiyorum ekibim var calismaya çok ihtiyacim var lütfen iletişime gecerseniz cok sevinirim cep. ***

Yasemin
Yasemin
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Gülperi Kale

Paketleme işi aldınızmı

Serap
Serap
4 yıl önce

Ben pendikte oturuyorum paketleme işi yaparim