Yatırımcı Arıyorum

Seyyar Pamuk Şeker Satarak Para Kazanmak

Seyyar Pamuk Şeker İşi Nasıl Yapılır?

Pamuk şeker dediğinizde hoşuna gitmeyen neredeyse hiçbir insan yoktur. Her insanın özellikle çocukluk hayatında mutlaka bu lezzetli yiyeceği bir kez ağzına yüzüne buluşturarak yeme ihtimali vardır. Büyüdükçe uzaklaşılan bir şey olsa da gene de ara sıra insanlar bunu tüketmek isterler.

Özellikle yaz aylarında pamuk şekere olan ilgi çok yüksek olmaktadır. Özellikle etrafınızda çocuk varsa ve yürüdüğünüz alanda bu işi yapan birisi varsa mutlaka almak için yanına gidebilirsiniz. Tabi bu iş genellikle seyyar araçla yapıldığı için ve hızlı bir sunumla gerçekleştirdiği için işi yapanlara güzel kar oranları bırakmaktadır.

İşi yaparken önemli olan temiz olmak ve el çabukluğu ile insanları fazla bekletmeden ürünü onlara ulaştırmalısınız. Tek bir tezgahta yapıldığı için bir müşteriye hizmet vermeden diğerine geçmek mümkün olmamaktır. Onun için işi hızlı yapmak burada önemli bir detaydır.

Pamuk Şeker Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Pamuk şeker yapımı çok basittir. Ama işin ehli olmak gene de gerekmektedir. Herkesin yapamayacağı bir iş olmamakla birlikte kısa bir çıraklık döneminin ardından bu işi yapmanız mümkün olacaktır. Yapımında toz şeker, farklı renklerde gıda boyası ve pamuk şekeri oluşturacak sunabilirsiniz.

İşinizi yaparken önemli olan çocuklara yakın bir noktada aracınızı park etmelisiniz. Bunun içinde bölge belediyesinden öncelikle izin almalısınız. Bir gıda ürünü sattığınız için sağlık bakanlığından da gerekli izinleri almanız gerekebilir. Aksi taktirde kısa sürede ekmek kapınız sağlıksız olduğu gerekçesi için elinizden alınabilir.

El çabukluğu bu işte önemlidir. Ayrıca farklı şekiller vererek kendinizi cazip hale getirmeniz gerekiyor. Genelde yuvarlak şekil verilerek yapılsa da el becerisi yüksek olanlar bunu hazırlarken farklı şekiller verebiliyor. Bu detay satış fiyatınızın da artmasına yardımcı oluyor.

Seyyar Pamuk Şeker İşinin Maliyeti Ne Kadardır?

Bu işte öncelikle seyyar pamuk şeker yapmanıza yardımcı olacak bir araç satın almalısınız. Bu araçlar hazır olarak satıldığı gibi bir tornacıya giderek özel olarak da yaptırabilirsiniz. Genelde maliyet 2 bin TL ile 4 bin TL arasında değişmektedir.

Gıda boyası için bir kilogramı 600 TL civarı ödemeniz gerekiyor. Bu pahalı gibi görünse de bir yıl boyunca yetecektir. O nedenle problem yapılacak bir ücret değildir. Günde bir piknik tüpü harcayacak ve satışınıza göre 2 ya da 3 kilo şeker kullanacaksınız.

Toplamda 5 bin TL ile 7 bin TL arasında bir sermaye ile başlanılacak bir iş diyebiliriz. Bunun üzerine çıkmanıza gerek yoktur. Hızlı bir geri dönüş sağladığı için az sermayeyle kar edilebilen bir iştir.

Seyyar Pamuk Şeker Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Pamuk şekerin tanesi genelde 3 TL’den satılmaktadır. 1 kilo şeker kullanılarak gıda boyası ile birlikte 30-50 adet pamuk şeker oluşturulabiliyor. Bir kilodan bu rakamları ulaştığınızda günlük cironuz 90 TL ile 150 TL arasında değişecektir.

10-20 TL civarı bir harcama yaparak günlük 70 TL kazanabileceksiniz. Aylık kazancınız bu şekilde 2000 TL ile 4000 TL arasında olacaktır. Üretim sayınızı arttıracak daha fazla kar elde edebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz