Halı Yıkama Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Halı Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır?

Halı yıkama dükkanlarında son yıllarda talep beklenilenin üzerinde oluyor. Evlerimizde gündelik hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan halıları temiz kullanmak için senede bir kez yıkamak gerekiyor. Bu işlem teknolojiler gelişmeden önce ev kadınları tarafından mahalle komşuları ile birlikte yapılıyordu. Ancak günümüzde ki halı yıkama makinelerinin de gelişmesi ile artık fabrikasyon yıkanarak yapılıyor.

Genellikle sanayi bölgelerinde mahalle aralarında bu iş yapılabilir. Tabi makineler ile yapıldığı gibi isteyenler bu işi evlerinde elle de yapıyor. Siz kararınızı buna göre verdikten sonra adımınızı o şekilde atmaya dikkat etmelisiniz.

Halı Yıkama Dükkanı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı yıkama dükkanı açmak istemek yoğun bir rekabetin içine girmek anlamına geliyor. Özellikle son yıllarda bu işe yoğun bir talep var. Rekabetçi olmak istiyorsanız mutlaka fark yaratmalısınız. Makineler ile temizlik yapacaksanız tercihinizi yıkama makinelerinin yanında kurutma makinelerini de iş yerinizie ekleyerek yaparak oluşturabilirsiniz.

Alanınız mutlaka geniş olmalıdır. Tek bir seferde 100 m2 halı yıkayabilmek ve ardından kurutmak yoğun talep geldiği aylarda işinizi kolaylaştıracaktır. Bu işi evde yapacaksanız işi temiz yapmaya odaklanmalısınız. Çünkü elde halı yıkamak basit olmakla birlikte çok yorucu bir iştir. Kesinlikle tek başına yapılacak bir iş değildir. Bir ekip oluşturmalısınız. Halıları toplayan, halıları yıkayan ve işleri takip eden geniş bir ekibe sahip olmalısınız.

Dağıtım için iki kişi, yıkama için işin durumuna göre 2 ile 4 arası insan ve işleri takip eden bir kişi gereklidir. Toplamda 7 kişi minimum olarak geniş bir iş yapmak için ideal bir tercih olabilir.

Halı Yıkama Dükkanı Açmanın Maliyeti

Halı yıkama dükkanı açmanın belirli bir maliyeti tabi ki var. Ama bu sizin vereceğiniz kararlar yakından alakalı diyebiliriz. Küçük ve mahalle arasında iş yapmak istiyorsanız temizlik malzemelerine ayıracağınız maliyet başlangıç için yeterli olacaktır. 5 bin TL bunun için yeterli olabilir. Ancak daha geniş kapsamlı bir tercih kurmak istiyorsanız maliyetin 100 bin TL ve üzerinde olacağını da unutmamalısınız.

Maliyet hesabı yapmadan önce geniş bir pazar araştırması yapmaya odaklanmanız da fayda var. Çünkü aynı işi daha yüksek kalite de yapan makinelere sahip olmak sermayenizi doğru şekilde kullanmanız anlamını sağlayacaktır. Tabi reklam da bu işte önemlidir. Evden ürünleri almak için öncelikle insanlara ulaşmanız gerekiyor. Bu da doğru reklam ile mümkün olacaktır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan halı yıkama dükkanı iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Halı Yıkama Dükkanı Açmak Ne Kadar Para Kazandırır?

Halı yıkama işinden para kazanmak mümkündür. Yüksek bir maliyet olsa da kazançta aynı oranda yüksek olacaktır. Metrekare fiyatı halının yapısına göre 3 TL ile 7 TL arasında değişiyor. Bu halıya uygulanacak işlemlerle de alakalıdır. Özel bir halınız varsa bunun temizlenmesi daha fazla özen gerektirdiği için maliyeti de yüksek olacaktır.

Günlük 100 metrekare halı yıkamak metrekaresi 5 TL üzerinde hesaplandığında günlük 500 TL ciro anlamına gelecektir. Bu da aylık 15.000 TL ciro sağlamanız anlamına geliyor. Maliyetiniz temizlik, ulaşım ve diğer maliyetleri çıkardıktan sonra 10 bin TL kar beklenebilir.kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    mehmet can öz yorumu:

    lütfen daha gerçekçi bir iş tanımı yapın .. eğer isterseniz size bir makale gönderebilirim

Yorumunuz

Halı Yıkama Dükkanı Açarak Para Kazanmak
Halı Yıkama Dükkanı Açarak Para Kazanmak
Girişimcilik Önerileri
Girişimcilik Önerileri
Dekoratif Mum Yaparak Para Kazanmak
Dekoratif Mum Yaparak Para Kazanmak
Antika Ürün Satışı Yaparak Para Kazanmak
Antika Ürün Satışı Yaparak Para Kazanmak
Anket Doldurarak Para Kazanmak
Anket Doldurarak Para Kazanmak
Yazı Yazarak Para Kazanmak
Yazı Yazarak Para Kazanmak
Kış Aylarında Ek Gelir Elde Etmek
Kış Aylarında Ek Gelir Elde Etmek
El Yapımı Çanta Yaparak Para Kazanmak
El Yapımı Çanta Yaparak Para Kazanmak
Bebek Tulumu Satışı Yapmak
Bebek Tulumu Satışı Yapmak