Yatırımcı Arıyorum

Kısa Kısa Startup Şirketleri

Startup Şirketi Kurmak

Bilinenin aksine startup şirketi kurmak için inanılmaz fikirlere ihtiyacınız yok. Sadece ihtiyaçları görebilmeniz ve gerçekten hizmet edebilecek ve ihtiyaçları karşılayacak fikirler üretmeniz ve bu fikir yahut fikirleri geleceğe taşıyacak bir ortam hazırlamanızdır. Aslında burada önemli olan buluşsal fikirlerden ziyade buluşsal ortamlar ve yöntemler yaratmaktır. Ancak fikirler ve yöntemler sadece başlangıçtır. Asıl vazifeleriniz bunlardan sonra başlamaktadır.

Başarılı bir startup şirketi için herkesin göremediği ihtiyaçları sizin görmeniz, ihtiyaçları iyi değerlendirmeniz ve cevaplandırabilmeniz gerekmektedir. Asıl olan beklentilerdir ve elbette sizin bu beklentilere verebildiğiniz cevaplar başarıyı getirecektir. Etrafınızda yetkin ve tecrübeleri kişilerin bulunması da fevkalade büyük bir artıdır. Bu illaki mentörlük düzeyinde olmayabilir. Ancak olacakları önceden sezebilecek tecrübede bir kimse startup şirketinizde, ilerleyeceğiniz yolda size kılavuzluk edecektir. Startup şirketi kurarken finansal gelir ve giderlerinizi çok iyi hesaplamalı ve harcamalarınızı minimumda tutmalısınız.

Ortaklı Projeler Yapmak

Startup şirketinizi tek başınıza kurabileceğiniz gibi ortaklı bir şirkette olabilir. İki ortaklı ve hatta kimi zaman dört ortaklı startup şirketleri de sıkça görülmekte. Bir başına olmak finansal olmakla beraber bir çok zorluğu da beraberinde getirebiliyor. En azından böyle düşünenler ve ortaklı bir şirket kurmak seçeneğini kullananlar var. Finansal açıdan ziyade psikolojik sorumluluğunu tek başına üstlenmek istemeyenler de mevcut. Bu tamamen sizin kararınıza kalmış bir durum. Şartları en iyi analiz edecek olan yine sizsiniz. Ancak her zaman tecrübeli kişilerden fikir almak size büyük artılar sağlayacaktır. Ancak şu gerçeği de yok sayamayız ki, iki veya üç ortaklı şirketlerde anlaşmazlıklar halinde orta yolu bulmak çok daha kolay olmaktadır. Dört yahut daha fazla ortağın olduğu şirketlerde ise herhangi bir anlaşmazlık karşısında sonuç hizipleşmeye kadar gidebiliyor.

Startup şirketi dediğimiz zaman kimi zaman insanların aklına fevkalade büyük firmalar geliyor. Halbuki düşünülenin aksine bir sratup şirketinin çok şaşaalı bir başlangıç yapması onu başarıya götüren bir etken değildir. Hatta bazı araştırmalar bu tarz şirketlerin başarıya daha uzak olduğunu söylemektedir. Küçük bir şirket ile başlayıp, zamanla ve başarılarla büyümek çok daha kalıcı ve sağlıklı olarak görülmektedir.

Şirket Kurmak İçin Gerekli Sermaye

Bir startup şirketi kurmak için elbette bir miktar paraya ihtiyacınız olacaktır. Kendi kendinizi finanse edebiliyor iseniz oldukça şanslısınız demektir. Eğer edemiyor iseniz melek yatırımcıların kapısını çalabilirsiniz. Unun için oldukça sağlam bir sunum hazırlamanız gerektiğini unutmayınız. Hatta sizden iş planınızın kopyasını talep edenlerde olabilir. Bu sebeple planınızın kopyalarını da hali hazırda tutmanız iyi olacaktır. Bu fikir ile nasıl para kazanmayı bekliyorsun yahut ileride nasıl kazanç sağlarsın gibi sürpriz sorulara karşı da hazırlıklı olmalısınız.

Girişim Tanıtımı

Şirket kurmak elbette çok kolay bir durum değildir. Ancak başarıya yürümek muazzam heyecanlar ve duygular barındırmakla birlikte, madden ve manen doyum kazandırmaktadır. Başarıya ulaşmak için tanıtımlarınız da büyük önem taşımaktadır. Ulusal ve uluslar arası platformda tanıtımlarınız için; girişim ekle adresini ziyaret ederek ve startup ve girişim projelerinizi platformumuzun aracılığı ile tüm Türkiye ve Dünya genelinde tanıtabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz