Kumpirci Açarak Para Kazanmak

Kumpir Nedir?

Patates ile yapılan bir hazır yemek türüdür. Özel olarak üretilen büyük patateslerin fırın içerisinde pişirilip ardından içinin ezilerek püre haline getirilen bir yemektir. Kumpirin hazırlanması bundan sonra içine farklı besinlerin atılmayı ile oluşacaktır.

Patates tereyağı ile ezildikten sonra içerisine sosis, mısır, zeytin, Amerikan salatası, ketçap, mayonez gibi çok sayıda farklı malzeme katılmaktadır. Doyurucu bir yemek olarak düşünüldüğünde eğer çok aç değilseniz bir tanesi sizi doyurabilir. İçerisine atılan malzemeler müşteri tarafından özel olarak tercih edilebileceği gibi istenmesi halinde karışık olarak hazırlanıp sunulmaktadır.

Kumpirci Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kumpirci dükkanı açmayı hayata geçirmeden önce eğer imkanınız varsa bu işi yapan birisiyle sohbet etmeli hatta gerekirse onun yanında bir süre boyunca çalışmanızda fayda var. Ancak siz sermayeyi yatıracak ve bir usta ile anlaşacaksanız kısa sürede işi öğrenme şansınız var.

Dükkanı doğru yerde açmanız gerekiyor. Genellikle gençler tarafından tüketilen bu yiyeceği okula yakın noktalarda ya da alışveriş merkezlerinde açabilirsiniz. 10 metre kare bir alan bu iş için yeterli olacaktır. İşinizde fark yaratmak için temizliğe ve lezzete dikkat etmelisiniz. Güler yüzlü olmanız gerektiğinden bahsetmek istemiyoruz. Çünkü bu mutlaka yapılması gerekenlerden birisidir.

Kumpirci Açmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Kumpirci açmak için işi öğrenmeden önce maliyet hesabı yapmanız o işe olan bakış acınızı değiştirecektir. Gördüğünüz gibi çok küçük alanlarda yapılan bir iş olmakla birlikte dükkanı tutacağınız yer ve içine harcayacağınız masraf sermayenizi etkileyecektir. Bu iş için ortalama ayrılması gereken tutar lokasyona göre değişmekle birlikte 30 bin TL ile 50 bin TL arasında değişecektir. Bu tutarın içerisinde dükkana alacağınız fırın, dolap ve sunum için gerekli malzemeler, kumpirin hazırlanmasına dahil olan malzemeler, yanınızda çalışacak eleman sayısı gibi detaylarında dahil olduğunu unutmayın.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi için: Kumpirci Dükkanı Açmak adlı içeriği de inceleyebilirsiniz.

İlk para kazanmaya bu sermaye ile başlayabilirsiniz. Tabi doğru konum, temiz iş sayesinde kısa sürede tanınmayı başarıp herkesin sevmiş olduğu bu üründen güzel bir para kazanmaya başlayabilirsiniz. Geniş kapsamlı bir iş için dükkanın metrekaresini de yüksek tutabilirsiniz.

Kumpirci Açarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Kumpirci işi yaptığınızda ne kadar kazanacağınız bu işin bir anda daha cazip hale gelmesine neden olacaktır. Bir kumpirin maliyet içine atılan malzemeye göre 3-4 TL arasında değişmektedir. Maksimum 5 TL’ye mal edeceğiniz kumpiri lezzetine ve bulunduğunuz konuma göre 10 TL ile 20 TL’ye satabilirsiniz. Kar marjı çok yüksek olmakla birlikte gün içerisinde ne kadar sattığınızda önemli olacaktır.

Günlük 10 adet satmak günlük 150 TL ciro etmeniz anlamına gelecektir. 50 TL masrafı çıkardığınızda aylık geliriniz 3000 TL olacaktır. Tabi bu hesap minimum olarak yapıldığında oluşacaktır. Sayı arttıkça ve yanında koyulacak ürün sayısı arttıkça kazancınız beklentilerinizi karşılayacak seviyede olacaktır.kobi vadisi

Yorumunuz

Kumpirci Açarak Para Kazanmak
Kumpirci Açarak Para Kazanmak
Bebek Tulumu Satışı Yapmak
Bebek Tulumu Satışı Yapmak
Karnabahar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Karnabahar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Fındık Yetiştiriciliği Yapmak
Fındık Yetiştiriciliği Yapmak
Trabzon Hurması Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Trabzon Hurması Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Yol Kamerası Satışı Yapmak
Yol Kamerası Satışı Yapmak
Zerdeçal Yetiştiriciliği
Zerdeçal Yetiştiriciliği
Emeklilikte Nasıl Para Kazanılır?
Emeklilikte Nasıl Para Kazanılır?
Tişört Tasarımı Yapmak, Satarak Para Kazanmak
Tişört Tasarımı Yapmak, Satarak Para Kazanmak