Yatırımcı Arıyorum

Sağlık Sektöründe Bayilik Almak

Sağlık Sektöründe Franchise Almak

Günümüz dünyasında sağlığın oldukça büyük bir önem taşıdığı herkes tarafından bilinmektedir. Kişilerin hayatlarında genel anlamda dikkat ettikleri ve de hiçbir masraftan kaçınmadan dile getirdikleri bir seçenekte sağlık olduğu gözlemleniyor. Son dönemlerde oldukça büyük bayiliklere olanak sağlayan sağlık sektörü, her geçen gün ülke sınırlarımız içerisinde büyümeye yol açtığı gözlemleniyor. Girişimcilerin yatırım yaptıkları alanların başında gelen sağlık sektörü hem bayi sahiplerine hem de girişimcilere oldukça büyük kazançlar sağladığı belirtiliyor.

Geçmiş zamanlardaki Türkiye’ye sağlık sektörünün getirmiş olduğu durumlara bir göz atacak olursak, özel hizmet anlamında büyük kazançlar sağlayan bu sektör oldukça yaygınlaşarak sağlık alanında büyük bir Pazar oluşumuna olanak sağladığı belirtiliyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki sağlık sektörü 1980 yılından itibaren 3 kat büyüme sağlamış ve de kamu sektörlerinde paylarını giderek arttırdığı belirtiliyor. Meydana gelen bu durum tam anlamıyla Sosyal Güvenlik Kurumu’nun harcamalarındaki kamu içerisinde bir arama motoru haline geldiği belirtiliyor.

Genel anlamda sağlık sektörü 2002 senesi ve sonrasında ülke sınırlarımız içerisinde yaşayan kişilerin sağlık üzerine olan harcamaları giderek artış göstermiş iken, sağlık sektörü üzerindeki hizmetler artış göstererek meydana gelen harcamaların önünün açıldığı belirtiliyor. Sağlık reformları olarak göze çarpan bu detay 2003 senesine gelindiğinde ise Sağlıkta Dönüşüm Programı olarak değiştirildiğini nitelendiriliyor.

Sağlık Sektörüne Yatırım Yapmak

Ülke sınırlarımız içerisindeki girişimcilerin sağlık alanında birçok yatırım yaptığı ve de bayi satın aldığı gözlemleniyor. Sağlık sektörünün avantajlarından bir tanesi de elde edilen kazançların miktarları olduğu belirtiliyor. Son dönem içerisindeki sağlık sektörüne yatırım yapacak kişilerin bu sektörde bilmeleri gereken bazı durumlar meydana geliyor. SDP ile yakın dönem içerisinde olan Genel Sağlık Sigortası pirim toplama adına yapmış olduğu bir Sosyal Sigorta kurduğu belirtiliyor.

Bu sigorta içerisinde 3 adet bileşeni barındırıyor:

  1. Temel Teminat Paketi
  2. Prim
  3. Kullanıcı Ödentisi

Sağlık sektörü içerisinde uzun yıllar kazanç elde etmek için yapılması gereken seçenekler meydana geliyor. Bu seçenekler içerisinde ise bayi satın almak isteyen kişinin sağlık alanındaki piyasaları araştırması ve bilgiler edinmesi gerekiyor. Sağlık alanında elde edilecek gelirlerin birçoğu konum ve de insan yoğunluğu ile doğru orantıda seyrettiği gözlemleniyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki sağlık sektörüne bakacak olduğumuzda sağlık hizmeti sunuyor olan birçok kurumun tarihsel süreçleri, değişim gösteren kurumlar tarafından sunulmuş ve de genel analizler göz önüne alındığında gün geçtikçe özel sektörün piyasası haline gelmiş olan bir sağlık sektörünün olduğu gözlemleniyor.

Sağlık Sektöründeki İş Kurmak İsteyenlere Önemli Bilgiler

Girişimcilerin sağlık sektörü içerisine girmek istediklerinde dikkat etmeleri gereken durumlardan bir tanesi de son dönemde meydana getirilen Sağlıkta Dönüşüm Programı adı altında girişimci ya da diğer kişilere yeni oluşturulmuş programlar ile Kamu-Özel iş birlikleri sayesinde teşvik edici adımların atıldığı belirtiliyor. SDP’nin iç bünyesinde barındırdığı en temel alanlardan bir tanesi olan sağlık hizmetlerinin örgütlenmesi ile sağlık hizmetlerinin içerisinde meydana getirilen finansman ve de sunum konularının yaklaşık olarak on senelik bir süreç içerisinde meydana gelen yasalar ile düzenlemeler oluşturulduğu gözlemleniyor. Meydana getirilen bu tarz yasalar ile sağlık sektörü içerisindeki kamu, sadece düzenleyici ve de denetleyici konumunda olduğu belirtiliyor. Bu durum tam anlamı ile kamu-özel iş birlikleri ile özel sektöre hizmet anlamında sunum oluşturma görevlerini üstlendiği belirtiliyor.

Girişimcilerin dikkat etmeleri gereken diğer nokta ise sağlık sektörüne finansal açıdan bakacak olduğumuzda parasal akışların yaklaşık olarak yüzde yetmiş yedisi kamudan, yüzde elli biri ise özel sektörden geldiği belirtiliyor. O açıdan bakacak olduğumuzda ise ülke sınırlarımız içerisindeki sağlık sektörü her geçen gün daha da büyüme göstererek yatırım yapılacak pazarlar meydana getirdiği gözleniyor. Fakat bazı olumsuz durumlar da beraberinde geldiği belirtiliyor.

Öncelikle kişilerin sağlık sektörü içerisine yatırım yapmaları için sektör içerisindeki yetersizlikleri ve de alt yapı eksikliklerini gidermek adına birkaç çözüm önerileri geliştirmeleri gerekiyor. Bu nedenle bakacak olduğumuzda ise özel sektör içerisine doğru aktarılmış olan fonların ve de teşvik etmesi uygun bulunan girişimler olabilmesi için bu durumun titizlik ile planlanması gerekiyor ve de etkin bir yöntem ile kullanımının zorunla hale getirilmesi gerekiyor.

Sağlık Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Medikal ürünler, Tıbbi ürünler, Spor salonu, Takviye vitaminler, Termal ürünler, Şifalı bitkiler, Veteriner, Ecza deposu, Spor aletleri, Spor salonu, Arıtma cihazları vb.

Siz de hiçbir zaman bitmeyecek olan ve her zaman iş garantisi olan sağlık sektörü içerisinde bayi satın almak istiyorsanız, Kobi Vadisi portalında yer alan sağlık sektöründe bayilik veren firmalara ulaşabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz