Yatırımcı Arıyorum

Restoran Bayiliği Almak

Restoran Açma İş Fikri

Günümüzde neredeyse her şehirden birden fazla alışveriş merkezi bulunmaktadır. Hal böyle olunca boş zaman geçirme aktivitelerinin arasına alışveriş merkezine gitmek de eklenmiştir. Hatta bu durum insanların sosyalleşme kriterlerinde bile önemli değişiklikler meydana getirmiştir. Tüketicilerin davranışlarını şekillendirme kısmında alışveriş merkezlerinin birçok ihtiyaca karşılık gelmesi son yıllarda alışveriş merkezlerini trend haline getirmiştir. Hem alışveriş hem eğlence hem de yeme-içme anlamında alışveriş merkezlerinin kompleks bir şekilde tasarlanması insanların ihtiyaçlarını karşılamak amacını gütmektedir.

Özellikle büyük şehirlerde aileler hafta sonu birlikte dışarı çıkıp güzel vakit geçirmek istediğinde soluğu alışveriş merkezinde alır oldular. Alışveriş yapmak, sinemaya gitmek ve sonunda bir şeyler yemek için alışveriş merkezlerini tercih edenlerin sayısı bir hayli artmıştır.

Son yıllarda dışarı yeme-içme tercihlerindeki artış bu sektörün sahip olduğu hacmi inanılmaz derecede büyütmüştür. Ülkemizde 20 milyar dolar büyüklüğünde bir hacme sahip olan yeme-içme sektörü girişimcilerin de ilk sırada tercih ettiği yatırım çeşitlerinden birisi olarak görülmektedir. Restoran bayiliği veren firmalar daha çok hedef kitleye ulaşabilmek amacıyla bayilik ağını genişletirken, prestijli ve büyük kazanç sağlayabilecek bir iş olması nedeniyle girişimcileri de bu alan üzerinde yoğunlaştırmaktadır. Sürekli artan bir sektör olarak değerlendirilen yeme-içme sektörü karşılıklı kazan kazan stratejisinin en gözle görülür örneklerinden birisidir. Firmalar kazançlarını katlarken yeni girişimciler de sürekli ve yüksek kazançlar elde etme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır.

Birikimlerinizi değerlendirmek ve katlamak amacıyla hiçbir zaman bitmeyecek bir sektör olan yeme-içme sektöründe yatırım yapmak en doğru seçenek olacaktır. Bu sektörde bir iş kurmaya sıfırdan başlamanın gerektirdiği zorlu tüm aşamaları atlayıp restoran bayilikleri veren firmalar ile iletişime geçmek ise en kısa sürede kar elde etmenize olanak sağlayacaktır. Köfte Restoran Sektöründe Bayilik Almak

Restorancılık Sektörünün Büyüklüğü

Yeme – İçme Sektörünün Hacmi

Dışarıda yeme-içme furyasının sahip olduğu hacmin büyümesinde birden fazla neden yatmaktadır. Bunlardan ilki yazının başında söylediğimiz insanların ailecek güzel vakit geçirmek istemesidir. Tabi yazımızın başında genelde alışveriş merkezlerinden bahsetmiş olsak da yaşadığınız ya da bayilik açmayı düşündüğünüz şehirdeki lokasyonu doğru seçebilmek de yüksek kazançlar elde etmenize olanak sağlayacaktır. Sürekli insan trafiği olan bölgelerde restoran bayiliği veren firmalardan bayilik alarak işinizi kurduğunuzda da yüksek kar elde edebilirsiniz.

Dışarıda yeme-içme sektörünün büyümesindeki bir diğer neden ise kadınların iş hayatına daha çok katılmaları bulunmaktadır. Dolaylı olarak gösterilen bu neden aslında bu sektörün büyümesinde büyük oranda etkilidir. Gün boyu çalışıp yorgun argın eve gelen kadınların bir de evde yemek yapma telaşı ve yorgunluğu ailelerin dışarıda yeme-içme sektörüne dahil olmasını etkilemektedir.

Aynı zamanda yeme-içme sektöründe yapılan reklamlar, bu sektörün hacmini bir hayli büyütmektedir. Özellikle akşam yemeklerinden önce reklamlardaki artış ve bu artışta en büyük payı alan yeme-içme sektörü dışarıda yeme-içme sektörünü büyük bir hareketliliğe sürüklemektedir.

Restoran Sektöründe Bayilik Almak

Yeme-içme sektörünün özellikle büyük şehirlerde bir hayli büyümesi, 20 milyar dolarlık hacmin nasıl oluştuğunu göstermektedir. Günümüzde artık sadece büyük şehirlerde değil küçük şehirlerde de yaygınlaşmaya başlayan bu sektörün dünya genelinde yaşanan krizlerden en az etkilenen sektörlerden bir tanesidir. Çünkü insanlar hiçbir zaman yemek yemekten vazgeçmeyecektir.

Ülkemizde 200’den fazla büyük markanın pazardan daha yüksek pay alabilmek için işlerini büyütmeye çalıştıkları çok açıktır. Ve bu markalar işlerini büyütebilmek ve ülke genelinde global bir kitleye ulaşabilmek adına bayilik vermektedir. Girişimciler için altın tepside sunulan bu fırsattan yararlanmak hem marka hem de girişimci için karşılıklı kazanç anlamına gelmektedir.

Arzu ederseniz detaylı bir araştırma için, Kobi Vadisi platformunda bulunan; restoran bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz