Adım Adım Startup

Girişimcilik kelimesinin bize hediyesi olan yepyeni bir kelime daha girdi hayatımıza: Startup!

Startup Ne Demektir?

Startup, en ikna edici tarifi ile yeni bir girişim, yeni bir başlangıç olarak tariflenebilir. Ancak girişimcilik ekosisteminde bunu oturtmak biraz daha farklı bir bakış isteyebilir. Geçici bir süreç ve iş ayaklanana kadar sürdürülen organizasyon olarak görülebilen ve tariflenen daha genel bir anlatımda kabul görmektedir. Pazarda henüz büyüyememiş ve bir yer sahibi olamamış iş fikirleri için daha çok kullanılan startup kelimesi, inovasyonun merkezinden doğmaktadır. Startup’ta işi yapış şekilleri alışılmışın dışına çıkabilir. Aslında galiba yeni ekonominin bir yerde yeni model yapı taşları girişimcilik ve startup olmaktadır. Startuplar yeni markaların doğmasında büyük rol oynamaktadırlar. Startup bir yerde gelecek ve başarı odaklı yaşamaktır.

Startup’ı Hayata Geçirmek

Asıl önemli olan ihtiyaçları belirlemektir. Eksik olanın ne olduğunu fark etmek, bunu bir prototipte hayata geçirmek startup için olmazsa olmazlardır. İster tek başınıza olun, ister ortak veya ortaklarınız olsun, kaliteli ve verimli çaba göstermenin asıl anahtarlardan olduğunu unutmayın. Yorulmak kelimesini zihninizden çıkarın ve geleceğe odaklanın. Ancak size kapıları açacak olan elbette yatırımdır. Bunu hayata geçirecek bir finansal desteğe sahip değil iseniz yatırımcı destek bulmanız gereklidir. Eğer finansal destekler yahut melek yatırımcılar potansiyel ve gelecek gördükleri start-up şirketleri olursa maddi destek vermekten asla çekinmiyor ve para yatırıyorlar. Son zamanlarda bunlara en iyi örneklerden biri bir çok çalışanın cep telefonunda mevcut olan bitaksi.com olacaktır.

Şimdilik sadece İzmir, Ankara ve İstanbul’ da faaliyet gösteriyor olsa da fevkalade bir büyüme ile hem girişimcisinin hem yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Bir diğer örnekte yine startup olan ve binlerce kişinin bildiği mekan.com olabilir. Gördüğünüz üzere burada asıl olan insanların ihtiyaçlarına cevap verebiliyor olmaktır. Hedef kitlelerinizin parametreleri uyuşmanız gerekmektedir. Kendi standartlarınızı ve kendi insanlarınızı iyi bilmemiz, iyi tanımanız gerekmektedir.

Birbiri ile çalışabilme kültürü nedir diye sorsak hepimizin hemen hemen vereceği bir cevap vardır. Peki trafikte birbirine yol vermekten büyük rahatsızlık duyan insanlar sizce ne kadar grup çalışmasına yatkın olabilir? Evet, startup iyi bir çalışma ekibi ister. Başarı için ekibin düşünülerek seçilmiş olması gereklidir. Startup’ta herkes çalışır. Startup ruhu denilen o ruh ünvan, görev tanımı kabul etmez. Az çalışarak bir şeyler başarmak oldukça zor. Ancak çok çalışarak, gerçek anlamda kaliteli emek vererek başarısız olmak ise imkansız. Neticede çok çalışmak zorundasınız!

Startup girişimcilerin ilerleyecekleri yolda destekçilere ihtiyaçları olabilir. Nefessiz kaldığınızda size oksijen verecek birilerinin, bir adresin olması size farklı bir güven verecektir. Büyümeniz de yol gösterecek ve bilgilenmenize vesile olacak bir adres büyük avantajlar sağlayacaktır. Böyle bir adres arıyor iseniz doğru yerde bulunuyorsunuz.

Startup Tanıtımı Yapmak

Kobivadisi.com olarak internet dünyasında birçok yeniliği siz değerli ziyaretçilerimize sunmaya devam ediyoruz.

Yeni alanımız olarak da, siz değerli fikir veya proje sahiplerini; Türkiye ve Dünya genelinde bulunan girişimcileri buluşturmak için çok özel bir sistem geliştirdik.

Tek yapmanız gereken kobivadisi.com/girişim ekle adresini ziyaret ederek;

  • Eğitim
  • Hizmet
  • Mobil Uygulama
  • Sağlık
  • Teknoloji
  • Ürün
  • Web Site
  • Yazılım

kategorilerinden dilediğinizi seçerek startup / girişim tanıtımlarınızı Türkiye ve Dünya geneline ücretsiz bir şekilde yayımlayabilirsiniz.

(ilgili sayfada bulunan tüm içerikleri doldurmak faydanıza olacaktır)kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Burada yer alan; blog, bilgi, içerik ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Adım Adım Startup

okuma süresi: 2 dk
0