iş rehberleri

Affiliate Pazarlama (satış ortaklığı)

Affiliate Pazarlama Nedir?

Affiliate “ortaklık” anlamı taşır. Affiliate pazarlama ürünün yada hizmetin tanıtımı ve reklamını müşteriyi cezbedecek ve ikna edecek düzeyde hazırladıktan sonra kazançtan pay almak olarak algılayabiliriz. Ürün alıcının isteklerini tahmin ederek ihtiyacı kapsamında oluşturulur, sonra uygun anlatım, güveni alıcıya yansıtması ve ürün kalitesinden emin olduktan sonra sıra pazarlamaya gelir, burada devreye giren konu ise tamamen sizin yeteğinizdir. Nasıl mı? Ürün olgudur pazarlama ise algı. Alıcıya ürün ne şekilde empoze edilir ise alıcı bunu algılar. Mantık çerçevesi içinde olması ürünü aldıktan sonra sorun yaşamayacağına ikna olması ve son olarak görsellik göze hoş görünmesi gerekir.

Affiliate pazarlama iş ortalığı yada kazanç ortaklığı kapsamında gerçekleşir. Dijital ortam da yapılması internet aracılığıyla online iş ortaklığı sağlanır. Affiliate pazarlama bir sistem üzerine gelişir ve dört unsurdan oluşur.

Affiliate Pazarlama Unsurları

  • Alıcı
  • Satış ortağı
  • Satıcı
  • Affiliate sisteminden oluşuyor

Affiliate Pazarlama Nasıl Çalışır

Affiliate pazarlama aslında sahip olmadığı ürünün yada hizmetin pazarlama, tanıtım ve reklamını yaparak alıcıya sunar ve kazanılan kar dan payını alır. Bu nasıl mı oluyor? Satıcı benim ürünüm/hizmetim budur. Bu ürünü yada hizmeti alıcıya mantığına, gözüne ve güvenine hitap edecek şekilde satışını gerçekleştir ve reklamını yapmış olduğun üründen hizmetin karşılığında payını al kazancıma ortak ol diyor. Burada satıcı reklam ürün tanıtımı  masraflarından muaf durumda olurken, affiliate pazarlamayı gerçekleştiren tanıtımını yaparak müşteriye sunumu ile kazançtan elde edilen payını alır. Alıcı kampanya, indirim, zengin ürün çeşitliliği ve kolay ulaşım avantajlarından bilgi sahibi olur.

Affiliate pazarlama alıcıya büyük oranda güven sağlamayı amaçlıyor. Aslında aracı durumda olmasına rağmen iade ve güvenli doğru bir ödeme gerçekleşmesi için sistem geliştiriyor. Müşteri rahat ve kolay olarak alışverişini gerçekleştiriyor. Dijital medyada internet olan her alanda kazanç ortaklığını yapabilmek gibi kolaylık sağlıyor. İnternetiniz var ise evde, okulda  ve işte affiliate pazarlamayı yapabilirsiniz. Bu alan da mezun yada bir belgeye sahip olmak gerekmiyor tamamen sizin yetenek ve becerinize bağlı olan iş kapsamı durumundadır. Eğitim tabi ki her iş ve alanda önemli kriter yalnız affiliate pazarlama da daha çok kabiliyete ihtiyaç duyulur. Yenilikçi fikirlere ve gelişme kapasitesine sahipseniz ve bu işi yapabileceğinize inanıyorsanız işte o zaman hazırsınız.

Affiliate Pazarlamanın Avantajları

Affliate pazarlamanın en güzel avantajı ise ürünün tanıtımı yaptıktan sonra alıcılar ne kadar fazla ziyaret, ürünün reklam linkini ve paylaşılan siteyi takip ederse kazancınız o kadar artıyor. Borsa gibi düşünebilirsiniz. Alıcı paylaşılan dijital ortamda sitelere üye olarak da kar elde etmenizi sağlıyor. Alıcı almaya karar verdiği anda reklamını yapmış olduğun üründen satış gerçekleştiğinde kazanca otomatik olarak ortak olunuyor.

Affiliate pazarlama, kazancın her kesime paylaşması anlamına da geliyor.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Affiliate Pazarlama (satış ortaklığı)

okuma süresi: 2 dk
0