Yatırımcı Arıyorum

Affiliate Marketing Sistemi ile İş Yapmak

Affiliate Marketing Sistemi ile Para Kazanmak

Günümüz ülke sınırları içerisinde her geçen gün yeni kazanç elde edilebilen kapılar açılıyor. Son dönemlerde oldukça popüler bir iş fikri olarak meydana gelen durumlardan bir tanesi de affiliate marketing ile gelir elde edebilmek olduğu gözlemleniyor. Ürün sahipleri ile online bir şekilde komisyon kazanma düşüncesi içerisinde olan kişilerin arasında gerçekleşen iş birliği bu kazanç kapısını doğurduğu belirtiliyor. Bu sistem üzerinden kazanç elde etmek isteyen girişimcilerin araştırmalar yaparak sistemi öğrenmesi durumunda büyük gelirler elde edilebiliyor.

Ülkemizdeki çoğu girişimcinin bu sistemi uygulayarak gelir elde ettikleri gözlemleniyor. Bu sistem kısaca; kişiye ait olmayan herhangi bir ürünü internet ortamında reklamını yapması sonucu, satılan her bir ürün üzerinden komisyon alarak gerçekleşiyor. Gerçekleşen bu eylemlere ise affiliate marketing adı veriliyor. Meydana gelen affiliate marketing sisteminde bilgi edinilmesi gereken birkaç aşama oluşuyor. Affiliate Marketing Nedir?

 Bu aşamalar ise aşağıdaki gibidir:

  • Ürün sahipleri
  • Aracı olan siteler
  • Satış ortakları

Affiliate Marketing Sisteminde Ürün Sahiplerinin Etkileri

Ülke sınırlarımız içerisindeki herhangi bir firma aracı olan site içerisine belirlenmiş ürünleri ya da belirlenmiş hizmetleri ekliyor. Ayrıca gelir elde etmek için her firma affiliate marketing sistemini kullanabildiği gözlemleniyor.

Bu sistemi kullanan çoğu firmaların ciroları otomatik olarak artış gösteriyor. Çünkü meydana getirilmiş bu sistem ile firmaların Pazar payları içerisinde ciddi büyümeler meydana getirebiliyor. Kişilerin çevresindeki her firma kişisel kar imajlarına göre satış ortakları için belirlenmiş bir komisyon belirlediği nitelendiriliyor. Ürünlerin satılması için birçok tanıtım sayfası, ürün sahipleri tarafından hazırlanarak firmalara sunulduğu belirtiliyor.

Affiliate Marketing Sisteminde Aracı Olan Sitelerin Faydaları

Meydana getirilmiş bu sistem ile ürün sahipleri ve de satış ortaklarını bir araya getirilerek bir çatı altında toplanma işlemine affiliate network adı veriliyor. Oluşturulan bu sitelerin finansal işlemleri ve de sistemi oluşturabilecek alt yapıyı sağlamak adı altında nitelendiriliyor. Bu sistem içerisindeki ürün sahipleri aracı sitenin iç bünyesinde ürünlerini ekliyor. Satış ortaları ise bu ürünlerin arasında istedikleri ürüne aracılık yapma gibi durumlarda serbest oldukları belirtiliyor. Affiliate Pazarlama

Satış ortakları ile yapılan bu satışları takip etmek amacı ile özel birçok yazılım desteği kullanılıyor. Satış ortaklarının belirlenmiş ürünü satmaları ve tanıtmaları için özel reklam linkleri veriliyor. Bu özel reklam linkleri sayesinde yapılan satışlar üzerinden birçok büyük kazançlar elde edilebiliyor. Fakat bu satışlar ürünlere göre değişim gösterebiliyor. Fakat kişilerin ya da firmaların dikkate almaları gereken durumlardan bir tanesi de aracı sitelere üye kabul edilme aşaması ücretsiz olarak belirtiliyor.

Affiliate Marketing Sistemi İçerisindeki Satış Ortaklarının Yeri

Bu sistem içerisinde satış ortaklarının yeri büyük ve bir o kadar da önemli bir boyutta olduğu belirtiliyor. Satış ortakları aracı siteler içerisinde her ürün üzerinden ne kadar kar elde edilebildiğini görebiliyor ve de bu durum sayesinde kendi çıkarlarını belirlemek amacı ile istedikleri ürünü seçme yetkilerine sahip olabiliyor. Blog yazarak, sosyal medyadaki bu sistem içerisindeki ürünlerin reklamları sayesinde ya da Adwords gibi reklam kanalları kullanılarak değişim gösteren ürünlerin tanıtımları gerçekleştiriliyor.

Meydana getirilen bu sistem içerisindeki satılan her bir ürün için kişiler kendilerine teklif edilmesi uygun bulunan komisyon oranlara göre kazanç elde edebiliyor. Fakat bu kişiler ile bilinmesi gereken bazı önemli durumlar meydana geliyor. Bu durumlardan bazıları, satış ortaklarının çeşitli ürünler üzerinde herhangi bir sorumluluk hissetmediği belirtiliyor. Bu kişilerin tek görevi reklam yaparak komisyon kazanmak olduğu belirtiliyor. Faturalar, kargolar ya da vergi gibi yasal mevzuat içeren durumlara sadece ürün sahipleri hâkim olabiliyor.

Affiliate Marketing Sistemi İle Ne Kadar Gelir Elde Ederim

Bu sistem içerisindeki ödenen komisyon oranları oldukça değişim gösteriyor. Örnek verecek olursak kişilerin satmış olduğu fiziksel ürünlerde %25 komisyon, kişilerin satmış olduğu dijital ürünlerde ise %75 komisyon verildiği gözlemleniyor.

Sistem içerisinde satılan dijital ürünlerin İngilizce ya da farklı dillerdeki eğitim setleri, çeşit gösteren bilgisayar programları ya da kursları ve benzeri uygulamalar bilgisayara kolayca indirilebileceğinden, bu tarz durumlarda meydana getirilen çeşitli satışlar için kişilere oluşturulan eğitimler bilgisayara indirilmesi durumunda masraf çıkarmadıkları için büyük paralar ödendiği belirtiliyor. Kişi ne kadar ürün ya da hizmet satabiliyor ise o kadar değişim gösterebilen komisyonlar kazanabiliyor.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz