Araba Severler İçin İş Fikirleri

Ülkemiz erkeklerinin hemen hemen hepsinin en çok ilgi duyduğu konulardan biri olan arabalar bazı insanlar için sadece zevk iken bazı insanlar için hem zevk hem de iş oluşturabiliyor. Serbest meslek statüsünde bulunan kişiler için çok daha kolay olan yeni işler kurmak araba severler için iş fikirlerini de ortaya çıkarıyor. Ülkemizde araba üzerine yapılan işler arasında en yaygını tartışmasız olarak galericiliktir. Araba galerisi açarak araba alım satımı yapmak birçok kişi için oldukça keyifli ve kazançlı bir iştir. Arabaların modeline ve sayısına göre işi kurmak için ihtiyaç duyulan sermaye değişecektir ancak şu unutulmamalıdır ki her modelden ve her yaştan arabanın bir alıcısı mutlaka vardır. Bu nedenle eski ya da orta sınıfa hitap eden arabaların alım satımı da oldukça kazançlı sonuçlar doğurabilir.

Tamir işlerinden anlayanlar için ideal

Arabalara karşı büyük ilgi duyan ve özellikle klasik arabaları incelemeyi sevenler için en güzel mesleklerden biri araba restorasyonudur. Klasik sayılabilecek yaştaki ve modeldeki arabaların eski ve yıpranmış hâlini satın alınıp tamamen elden geçirilerek oldukça göz alıcı bir şekle büründürülmesi çok kazançlı bir iştir. Öyle ki sadece 5-10.000 TL’ye satın aldığınız bir hurda üzerinde yapacağınız büyük harcamalar ve emekler ile orijinaline sadık kalınırsa yüzlerce milyara alıcı bulabilmektedir. Bu noktada araba tamirinden anlamak ve tamir işlemlerine ilgi duymak önemlidir çünkü tamir işlerini bizzat kendinizin yapması kazancınızı daha da artıracak ve işin içinize sinmesini sağlayacaktır.

Parça temini ve öneriler

Araba severler için iş fikirlerinden bir diğeri de otomobil konusunda tecrübeli kişiler için uygun olan parça temini ve danışmanlık hizmetidir. Arabaların yaptıkları arızalar, tamir işlemleri, parça listesi gibi teknik detaylara hâkim olan kişiler bu bilgilerini internet ortamında tüm dünyaya yayabilir ve yurtiçinden ya da yurtdışından parça temini konusunda bir forum oluşturarak aracı olabilir. İnternet üzerinden dünyanın her yerinde bulunan araba severlerin buluşabileceği bir site yapmak hem oldukça kazançlı hem de büyük keyif verecek bir iş olduğu için araba severlerin ilgisini çekmektedir.

Arzu ederseniz arabalar konusunda bayilik franchising veren firmaları inceleyebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz

araba severler için iş fikirleri
Araba Severler İçin İş Fikirleri
Balık Üretim Çiftliği Kurmak
Balık Üretim Çiftliği Kurmak
Kahvaltı Dükkanı Açmak
Kahvaltı Dükkanı Açmak
Kârlı Otomobil İş Fikirleri
Kârlı Otomobil İş Fikirleri
cafe açmak
Cafe Açmak
Sezonluk Otel İşletmeciliği
Sezonluk Otel İşletmeciliği
Sürücü Kursu Açmak - İş Fikri
Sürücü Kursu Açmak – İş Fikri
Car Care Bayiliği Almak
Car Care Bayiliği Almak
Çağrı Merkezi Açmak – İş Fikri
Çağrı Merkezi Açmak – İş Fikri