yatırımcı arıyorum

Araba Severler İçin İş Fikirleri

Ülkemiz erkeklerinin hemen hemen hepsinin en çok ilgi duyduğu konulardan biri olan arabalar bazı insanlar için sadece zevk iken bazı insanlar için hem zevk hem de iş oluşturabiliyor. Serbest meslek statüsünde bulunan kişiler için çok daha kolay olan yeni işler kurmak araba severler için iş fikirlerini de ortaya çıkarıyor. Ülkemizde araba üzerine yapılan işler arasında en yaygını tartışmasız olarak galericiliktir. Araba galerisi açarak araba alım satımı yapmak birçok kişi için oldukça keyifli ve kazançlı bir iştir. Arabaların modeline ve sayısına göre işi kurmak için ihtiyaç duyulan sermaye değişecektir ancak şu unutulmamalıdır ki her modelden ve her yaştan arabanın bir alıcısı mutlaka vardır. Bu nedenle eski ya da orta sınıfa hitap eden arabaların alım satımı da oldukça kazançlı sonuçlar doğurabilir.

Tamir işlerinden anlayanlar için ideal

Arabalara karşı büyük ilgi duyan ve özellikle klasik arabaları incelemeyi sevenler için en güzel mesleklerden biri araba restorasyonudur. Klasik sayılabilecek yaştaki ve modeldeki arabaların eski ve yıpranmış hâlini satın alınıp tamamen elden geçirilerek oldukça göz alıcı bir şekle büründürülmesi çok kazançlı bir iştir. Öyle ki sadece 5-10.000 TL’ye satın aldığınız bir hurda üzerinde yapacağınız büyük harcamalar ve emekler ile orijinaline sadık kalınırsa yüzlerce milyara alıcı bulabilmektedir. Bu noktada araba tamirinden anlamak ve tamir işlemlerine ilgi duymak önemlidir çünkü tamir işlerini bizzat kendinizin yapması kazancınızı daha da artıracak ve işin içinize sinmesini sağlayacaktır.

Parça temini ve öneriler

Araba severler için iş fikirlerinden bir diğeri de otomobil konusunda tecrübeli kişiler için uygun olan parça temini ve danışmanlık hizmetidir. Arabaların yaptıkları arızalar, tamir işlemleri, parça listesi gibi teknik detaylara hâkim olan kişiler bu bilgilerini internet ortamında tüm dünyaya yayabilir ve yurtiçinden ya da yurtdışından parça temini konusunda bir forum oluşturarak aracı olabilir. İnternet üzerinden dünyanın her yerinde bulunan araba severlerin buluşabileceği bir site yapmak hem oldukça kazançlı hem de büyük keyif verecek bir iş olduğu için araba severlerin ilgisini çekmektedir.

Arzu ederseniz arabalar konusunda bayilik franchising veren firmaları inceleyebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Burada yer alan; blog, bilgi, içerik ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Araba Severler İçin İş Fikirleri

okuma süresi: 1 dk
0