Yatırımcı Arıyorum

Başarılı Kobilerin Ortak Sırrı

Başarılı Şirketler

Günümüzde yaşamımızı sürdürebilmenin, belirli ihtiyaçların karşılanması ile paralel olduğu bir gerçektir. Yaşadığımız zaman diliminde insanların ihtiyaçlarında da farklılıklar olmuş, ihtiyaçlarımız bir hayli artmıştır. Sürekli bir gelişim izlediğimiz aşikar. Bu ihtiyaçları karşılayabilmenin imkanlarını aradığımız da bir gerçek. Aramızda cesaret sahibi kimseler işte bu nokta da kendi imkanlarını kendileri yaratmayı seçiyor ve girişimci kimliklerini ön plana çıkarıyorlar. Girişimci ruhlarının gösterdiği yolu takip ediyor ve kobiler dünyasında kendi yerlerini alıyorlar.

Rakamlara baktığımızda başarısız kobilerin sayısı, başarılı olan kobilerimizin yanında bir hayli az. Peki başarıya ulaşan kobilerimiz ve hatta zirveye oynayan kobilerimizin ortak sırrı ne?

Kobilerin Başarı Sırları

Kolay Yoldan Para Kazanmama

Güzel ve tatmin edici bir hayat yaşama arzusu az çok hepimizde var. Bu hayata ulaşmamız için de işinde uzmanlaşmak, benzerlerinden ayrılmak ve azimle çalışmak gerekiyor. Başarılı olan kobilerimizi başarısız olanlardan ayıran en önemli noktalardan biri, başarılı kobiler kolay yoldan para kazanmaya inanmıyor. Evet, kolay yoldan para kazanma hayalleri kobileri başarısızlığa sürüklüyor. Kazanmak için gerçek bir üretici olmak gerekmektedir. Özellikle kobilerimiz kendileri kazanıyor ve büyüyor iken ayrıca ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadırlar. Başarılı kobilerimizin diğer ortak noktalarına baktığımızda, kolay pes etmediklerini, kendilerine ve işlerine inandıklarını, güler yüzlü ve sabırlı olduklarını, işlerini çok sevdikleri ve yaptıkları işe değer verdiklerini görüyoruz.

Gayretlerinin karşılığını alan kobilerimiz, uzman kişilerin görüşlerine de oldukça önem veriyorlar. Kimdir bu uzman kişiler? Herhangi bir güvendiğiniz danışman firma olabileceği gibi, çalıştığınız bankanın bireysel danışmanı yahut çalışanı da olabilir. Bulunduğunuz iş kolunda tecrübeleri ve somut başarıları olan zatlarda size yol gösterebilirler.

İnovatif Fikirler

Başarılı kobilere bakıldığı zaman hayalleri ve inovatif fikirleri olduğunu da net bir biçimde görebiliriz. Hayalleri olanlar her daim farklılıklar yaratırlar. Bu farklılıklar da zaman zaman göz kamaştıran eser, ürün yahut hizmet olarak başarıyı da beraberinde getirirler. Başarılı kobilerimiz farklılıkları ile taçlandırdıkları projelerini hayata geçirerek başarı basamaklarını tırmanırlar. Projelerini eyleme geçirerek başarıya veya başarılara bir adım daha yaklaşırlar. Bu şekilde geleceklerini şekillendiren kobilerimiz, yavaş yavaş zirve yolunda ilerlerler. En önemli zenginlik bilgi ve tecrübedir. Unutmamak gerekir ki içinde bulunduğumuz zaman bize artık uzmanlığın, bilginin geçerli olduğunun altını çizerek söylemektedir. Bilgi artık servet yaratmanın da merkezi haline gelmiş durumdadır.

Bilgisiz yahut çevresinde bilgi sahibi olmayan ve başarılı insan yoktur. Varsa da inanınız ki bir seferlik başarı dediğimiz düşüşü daha sert olacak bir başarıdır ki buna da başarı denmez. Siz kendinizi yeterince tecrübeli bulmuyor iseniz, sizden daha tecrübeli olduğuna inandığınız, bilgisine güvendiğiniz kişilerin fikirlerine başvurmalısınız. Hepimiz her şeyi bilmiyoruz ancak öğrenmeye açık varlıklarız. Her insanın başarılı olacağı bir konu vardır. Ticaret hayatına atılmadan evvel öncelikle bu husus ile alakalı iyice düşünmeniz gerekmektedir.

Unutmayınız ki; başarının en az bilgi kadar önemli bir başka şartı da motivasyondur.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz