Yatırımcı Arıyorum

Basit Ek İşler Hakkında

Gelirinize ek kazanç sağlayacak basit ancak kazançlı ek işler hakkında ne kadar bilgilisiniz? Ek işler hakkında neler yapabilirsiniz? Size en uygun ek iş hangisi olabilir? Birlikte göz atalım.

Özellikle hanımların rağbet ettiği basit ek işler, boş zamanlarını değerlendirerek para kazandıkları bir uğraş olmakla beraber kendilerini çok daha iyi hissetmelerine vesile olmaktadır. Ek işlerden ilk akla gelen ve kolay olmakla beraber düzenli bir gelir sağlayan boncuk işi ek işlerde en çok tercih edilen işlerden  biridir. Ev işlerini aksatmadan, boş zamanlarında boncuk işi yaparak ev gelirine ek kazanç sağlayan ve harçlıklarını çıkaran ev hanımları, ayrıca bu ek iş ile bir yerde kendilerine terapi sağlamış bulunmaktalar. Hanımlarımızın yapabileceği ek işlerden biri de dantel işidir. Özellikle evlilik çağı kızlarımızın ve annelerinin sıkça kapınızı çalacağı bu ek işin geliri biraz daha yüksek olmakla beraber, kazancınız emeğiniz ve maharetleriniz ile daha da yükselebilir. Maharetli hanımlarımıza bir seçenekte evde yemek yapmak olabilir. Son zamanlarda en popüler ek işlerden biri olan evde yemek yapmak çok zorlanmayacağınız bir iş olması ile beraber kazancı da gayet tatmin edicidir.

Sıkça rastlanan ve hem hanımların hem beylerin rağbet gösterdiği işler arasında paketleme de mevcut. Sabun paketleme, kalem ucu istifleme, kutulama gibi işlerde boş zamanlarınızı değerlendirmenizi ve ek kazanç sağlamanıza vesile olacaktır. Tüm bu saydığımız işler sıfır sermaye veya çok az bir sermaye ile yapılabilecek işlerdir. Belki biraz daha büyük düşünüyor olabilirsiniz. O halde size az sermaye ile çok kazanç sağlayabileceğiniz işlerden de biraz bahsedelim. Daha fazla zamanınızı alacak ancak buna göre de gelir getirecek işlerden biri mısır satışı olabilir. Mısırın maliyeti ucuz olmakla beraber size bırakacağı kar oldukça iyidir. Üstelik satışı oldukça hızlı olup çokça talep edilmektedir. Mis gibi kokan süt mısıra hangimiz hayır diyebilir ki? Bahçeli bir eviniz yahut uygun mekanınız var ise tavuk besleyebilir ve yumurta işine girebilirsiniz. Bu zamanla kuracağınız bir iş olmakla beraber uzun soluklu olabilir. Tavuk yetiştiriciliğinden hem et hem de yumurta elde edebilirsiniz. Hemen çok büyük gelirler elde edemeseniz de bir yıl sonra her şey bambaşka olacaktır. Beş tavuk ve bir horoz ile başlayabilir, bir sene içerisinde günde kırk yumurtaya kadar çıkabilirsiniz. İki yıl sonra kazancınız çok daha büyük olacaktır.

Bugün ek iş olarak başlamış ancak istiridye mantarı ile büyük iş sahibi olmuş kişilerin sayısı da hiç az değildir. Muazzam kazanç sağlayan istiridye mantarı işine girmek diğer işler kıyaslandığında biraz daha yüksek sermaye gerektirmektedir. Ancak banka destekleri ve krediler ile gireceğiniz bu işte çok uzun olmayan bir vadede yatırdığınız parayı amorti etmeniz çok mümkün olmakla beraber, kazancı da fevkalade iyidir.

Başlıca ek işlerden size bahsetmek istedik. En çok rağbet gören ek işleri ele aldık ve size faydalı bilgiler vermek istedik. Fikir alabileceğiniz bu yazımız neticesinde her şeyin sizin için çok rayında ve güzel gitmesini dileriz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz