Yatırımcı Arıyorum

Bayilik Arama

Bayilik Veren Firmaları Araştırmak

Türkiye genelinde bayilik veren, yerel veya ulusal markaların; bayilik, franchise, franchising fırsatlarını hızlı bir şekilde araştırın.

Yeni girişimciler günümüzde; sıfırdan başlayıp bir işi kurmayı tercih etmektense, hali hazırda var olan iş modellerini seçip özellikle bu alanda bir markanın sistemi ile yoluna devam etmeyi hedefliyor.

Böylelikle; hem yarınını garanti almaya çalışıyor, hem de zahmetsiz iş modelleri, pazarlama stratejileri, reklam çalışmaları gibi vb. birçok konu ile uğraşıp zamanını harcamıyor.

Bayilik İş Modeli Hakkında Detaylar

Bayilik sahibi olmaya başlamak için mükemmel iş fikrini seçmek, kişinin gelecekteki tüm hedefleri ile hayatına devam etmesine yardımcı olabilecek en önemli kararlardan biridir. Bayilik iş modeli, diğer iş modellerinden her zaman bir adım daha önde olmanıza sebep olur. Bunun en büyük sebebi: kendinize ait bir işiniz var ise, tüm sorumluluk a’dan z’ye size aittir. Bir firmanın bayiliğine sahip iseniz, mutlaka o kuruluşta en az 5’den fazla çalışan vardır ve hepsinin en büyük amacı: o markayı daha ileri taşımak için çalışmaktır. Yani özetle anlam çıkartmanız gereken durum: otomatik olarak birçok personeliniz olmuş oluyor, bu kişilere ücret ödemiyorsunuz, firmanıza daha çok kazandırmak için tüm güçleri ile çalışıyorlar.

Bu konuyu biraz daha doğal şekilde özetlemek istiyoruz:

  • Örneğin yeni bir işletme açtınız ve aylık 500 tl reklam bütçesi ayırdınız. Ve kendinize göre doğru hedef kitleye reklam veriyorsunuz. Bayilik sahibi olursanız, ilgili firmanın bütçesi bu rakamın en az 10 katıdır. Ve ulaşabileceği kitle çok daha fazladır.
  • Müşterilere sunmuş olduğunuz ürünleri siz piyasadan örn: 10 TL’ye alır iken, bağlı olduğunuz firma daha fazla alım gücüne sahip olacağı için bu rakamı %50 ye kadar daha düşük bütçe ile alıp kendi karını bile üzerine koyduktan sonra size en fazla 8 TL’ye satacaktır.
  • Acil ihtiyacınız olduğunda veya başka bir sebep ile iş yerinizi devretmek isterseniz, kendi işletmenizi örn: 50.000 TL ücret istersiniz. Ama franchise markalı bir işletmeniz var ise bu rakam en az 2 katına çıkar. Çünkü sadece işletmeyi değil, aynı zamanda markanızı (isim hakkınızı da) satmış olursunuz.
  • Kurumsal bir firma her konuda size; eğitimler, satış destekleri, açık hesaplar, profesyonel reklamlar, personel desteği gibi vb. birçok konuda destek sağlayabilir. Ama siz yerel işletmede ancak bu konular hakkında farklı bir firmaya ücret ödeyerek destek alabilirsiniz.
  • Kendi işletmenizde hayal gücünüzle bir tasarıma veya eş dosttan tavsiye ile bir dizayna sahip olursunuz. Bayilik sahibi olursanız, mimar/mühendisler tarafından hazırlanan özel tasarımlar ile müşterilerinize çok daha şık işletmelerde hizmetler sunabilirsiniz.
  • Kendi işletmenizde kendi imkanlarınızla veya araştırarak ürün gruplarını alıp satarak ticaret yapabilirsiniz. Ancak bayilik sisteminde ise, (en nihayetinde bayilik veren markanın da karlılığı için) bağlı olduğunuz marka en iyi ürün gruplarını, gerekli endüstriyel özelliklere sahip, herhangi bir problem yaşamayacağınız, her kesimin ihtiyacına yönelik ürünleri bulup/araştırıp/üretip/tedarik edip size sevk edecektir.

Bayiliğe Ödenecek Para

Genel özetle, Bayilik sisteminin yerel işletme ile arasındaki birçok farkı size doğal şekilde anlatmaya çalıştık. Elbette benzer unsurların daha fazlası mevcuttur. Ama önemli olan ana faktörler veya daha doğru bir telaffuz ile bayilik sistemine ödeyeceğiniz paranın karşılığı bu maddelerin toplamlarıdır. (açıklamakta fayda var: her marka sizden bayilik ücreti de talep etmeyebilir.)

Bayilik Veren Firmalar

Sizin gibi yüz binlerce girişimci yeni bir iş kurma aşamasında Bayilik sistemlerinin merkezi olan, Kobi Vadisi’ni ziyaret ederek yarınını şekillendirecek fikirler edinip hayatına yön çizmeye çalışıyor.

Amacımız gelecek ticari adımlarınıza, bir nebze olsun katkıda bulunmaktır. Yine doğal bir şekilde paylaşmak istiyoruz: Siz yeni bir yatırım amacıyla nasıl bayilik sahibi olmak istiyorsanız, Bayilik Veren Firmalar’da yeni yatırımcılara ulaşmak için Kobi Vadisi’ni tercih ediyor.

2018 yılı içinde, ortalama bir ay süresinde; yeni yatırımcıların 4.000 den fazla bayilik talebini portalımızda kayıtlı olan firmalara ilettik. Almış olduğumuz geri bildirimler neticesinde de, bu rakamların yaklaşık %15 kısmında sözleşme adımına geçilmiş olması Kobi Vadisi portalının gerçekten gurur kaynağıdır.

Yeni bir iş kurmak veya size en uygun iş fikri ile 30’dan fazla sektörde 200’den fazla iş dalı ile yüzlerce bayilik veren firmayı tek çatı altında sizin için topluyoruz. Sizin yapmanız gereken; bayilik satın alma konusunda karar kıldıysanız, bayilik sektörleri inceleyip ardından bütçenize en uygun bayilik veren firma ile web sayfamız veya mobil uygulamamız aracılığı ile başvuru yapmanız olacaktır. Profesyonel firmalar ortalama 2-12 saat içinde başvuru formunuzdan sonra size geri dönüş yapmaktalar. Yoğunluk vb. sebeplerden geribildirim alamazsanız şayet, yine bayilik veren firmanın tanıtım sayfasında yer alan telefon numaraları ile de anlık olarak konu hakkındaki ilgili birimlerinden detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Özellikle belirtmek isteriz ki;

Kobi Vadisi platformu herhangi bir danışmanlık, aracılık vb. sunan bir platform değildir. Sadece bayilik veren firmalar ile bayilik yatırımı yapmak isteyen girişimcileri buluşturan bir sisteme sahiptir.kobi vadisi

Yorumunuz