Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


 
Filtrele

 

Kelime ile filtrele

Firmanız burada yayınlansın. Oyuncak Hobi Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

İmtihan Bayilik Oyuncak Hobi

İmtihan Bayilik

İmtihan Bayilik Bilgileri Bayilik Şartları Bölgesinde en az 2 yıldır faaliyet gösteriyor olması Yıllık cirosunun 120.000 TL üzeri olması Ürünlerin...
  • Oyuncak Hobi
  • Bayilik
thinkertoys oyuncak bayilik Oyuncak Hobi

Thinkertoys Bayilik

Thinkertoys Bayilik Bilgileri Thinkertoys tamamen yerli ve ahşap malzemelerden üretilen ahşap oyuncaklardır. %100 organik ve %100 yerli olarak Ankara’da üretilmektedir....
  • Oyuncak Hobi
  • Bayilik
area toys ahsap oyuncak bayilik Oyuncak Hobi

Area Toys Ahşap Oyuncak Bayilik

Area Toys Ahşap Oyuncak Bayilik Bilgileri Tüm Ahşap oyuncaklarımız Doğal, Organik boya ile renklendirilmektedir. Ahşap oyuncaklarımızın tamamı yerli ham madde...
0TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Oyuncak Hobi
  • Bayilik

Türkiye nüfusunun %24 kadar bölümünü 0-14 yaş grubu çocukların oluşturduğunu belirtiyor kaynaklar. Ülkemizde bir oyuncak ile oynayacak yaşta olan çocuk sayısı az değil ülkedeki oyuncak Pazar büyüklüğü 700 Milyar Dolar olarak açıklanmış. Küresel oyuncak Pazar hacmi 110 Milyar Dolar olarak açıklanmış. Küresel pazarın yarısının oyuncak ihtiyacını Çin’in karşıladığı belirtiliyor. Pazar büyük rekabete açık. Hobi sektörüne gelince 1970 yıllarında başlayan bir moda davranış olarak ekonomi gündemine girerek sektörü oluşturmuş.

Ahşap boyama, maket, dikiş derken profesyonel uğraşa dönüşecek alanların eğitimini almak ihtiyacı doğmuş bağlı olarak Hobi Kursları ve Hobi ürünleri satan mağazaların faaliyete geçmesi kaçınılmaz olmuş. Yeni yaşam trendi olarak sektörün cazibesi gittikçe artıyor.

Oyuncak Sektöründe Bayilik Almak

Yeni bir oyuncağı her çocuk sever. Hediye olarak alınabilecek oyuncaların birçoğu gerek doğum günlerinde gerekse özel günlerde kişilerce paylaşılan ürünlerin başında geliyor. Genel olarak bu sektörde herhangi bir kişinin iç bünyesinde meydana gelen bir çocuk var ise oyuncak sektörü içerisinde bir mağaza açabilir ya da markalaşmış bir bayi satın alarak değişim gösteren gelirler elde edebilir.

Genel olarak bakacak olduğumuzda tutku ve fedakarlığın yanı sıra oyuncak mağazası işletebilmek açısından kişilerin izlemesi gereken yöntemler meydana geliyor. Öncelikle bu yöntemlere dikkat edilmesi gerekiyor. Kişilerin oyuncak mağazası açmasının yanı sıra pazarlamaya, operasyona, satın almaya, yönetime ve finans konularına öncelik vererek her bir konu hakkında ayrı bir bilgiye sahip olması gerekiyor. Ülke sınırlarımız içerisinde birçok büyük markanın olduğu belirtiliyor. Kişilerin oyuncak sektöründe dikkat etmesi gereken durumlardan biri de piyasaya olan hakimliğini işlerine yansıtması olarak belirtiliyor. Çünkü her geçen gün oyuncak modelleri ve de tüketicinin istekleri değişim gösteriyor.

Oyuncak Sektöründe Bayilik ile İş Kurmak

Öncelikle kişilerin oyuncak sektörü içerisine girmeden önceki uygulaması gereken ilk adım oyuncak piyasası hakkında araştırmalar yapması gerekiyor. Kızlara ait oyuncaklar, erkeklere ait oyuncaklar ve de çocuklara ait oyuncaklar hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Hangi tür oyuncakların daha fazla tercih edildiğini ve de hangi tür oyuncakların ebeveynlerin dikkatini çektiği konularda öğrenmesi gerekiyor. Meydana gelen bu tarz konulara ek olarak trend olan oyuncakları ve de eğitici tarzda üretilmiş olan oyuncakları iyice araştırması ve gündemdeki oyuncaklar konusunda bilgisinin olması gerekiyor.

Herhangi bir kişinin oyuncak sektöründe devamlılık kazanabilmesi için yapması gereken ikinci aşama ise işletmesini hangi şekilde açacağına karar vermesi gerekiyor. Öyle ki oyuncakları online mağaza üzerinden satabilir. Fiziki ve kişisel bir dükkân açabilir ve de markalaşmış bir bayi satın alarak gelirlerini devamlı bir şekilde elde edebilir. Bu durumları aynı anda yapması da uygun görülebiliyor. Fakat kişilerin bu konu hakkında bilmesi gereken bir püf nokta var. Eğer ki kişiler internet ortamında ürünlerini satmak istiyorlar ise online bir şekilde mağaza açmak gerek aylık kiraları gerek ise kamu masrafı harcamalarından kişiyi sorumlu tutmayacağı konusuna olanak sağlıyor.

Kişilerin oyuncak sektöründeki dikkat etmesi gereken bir diğer aşama ise hedef kitlesini belirlemek olduğu belirtiliyor. Kişisel oyuncakları satabilirler, sıfır ve üç yaş oyuncakları satabilirler. Kişilerin hedef kitlelerini belirlemeleri durumunda satacağı oyuncak grupları da değişim gösteriyor. Bu oyuncak grupları kişilerin gelirlerinin belirlenmesine olanak sağlayabiliyor.

Kişilerin izlemesi gereken yöntemlerden bir tanesi de oyuncak mağazası açmak için bir sermaye oluşturması gerekiyor. İşletmesine kadar para ayıracağı, ödünç alınacak olan paranın miktarı ve de kira, pazarlama malzemeleri, çalışan ücretleri, envanterin ve de satın alınması gereken malzemelerin bir listesini oluşturması uygun bulunuyor. Fakat dikkat etmesi gereken diğer nokta ise çalışmasını uygun bulduğu personellerin sigortasını yatırması gerektiği önemli bir nokta haline geliyor.

Oyuncak Sektörü Bayiliğinde Lokasyonun Önemi

Kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir faktör de oyuncak mağazasının kurulacağı lokasyon olarak belirtiliyor. Herhangi bir kişi fiziki bir oyuncak mağazası açmak istiyor ise yapması gereken belirlemiş olduğu bölgelerdeki hedef kitlelerini belirlemesi ve de sürekli gidip gelinen yerleri keşfetmesi ön görülüyor. Genel olarak bu yerler insan yoğunluğunun fazla olduğu yerler olması gerektiği vurgulanıyor.

Belirlenen bölgeden sonraki uygulanması gereken yöntemlerden biri de kira sözleşmeleri ve de dekoratör ile anlaşma seçenekleri devreye giriyor. Fakat kişilerin bu tarz durumları uygulaması zor geliyor ise uygulaması uygun bulunan diğer seçenek ise oyuncak sektörü içerisinde markalaşmış bir bayi satın alması gerektiği ön görülüyor.

Yetişkinler İçin Model Oyuncak Mağazası Açmak

Oyuncakları sadece çocuklar için elbette düşünmemek lazım. Erkek veya kadın ayırt etmeksizin tüm yetişkin grupları içinde hem hobi hemde oyuncak statüsünde olan binlerce ürün gamı mevcuttur. Ve bu araçlar, standart oyuncak gruplarına göre yaklaşık 5 kat daha pahalıdır. Doğal olarak satış başarınıza göre sizin de karlılığınızı ve marka bilinirliğinizi ciddi anlamda arttıracaktır. Bu konuda özellikle araştırma yapmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Ülkemizde gittikçe popülerleşen model oyuncak sektörü, çok büyük bir pazar olma yolunda emin adımlarla devam etmektedir.

Çocuklar ve Büyükler İçin Bisiklet Satışı

Hemen herkesin evinde bir bisiklet vardır. Elbette bisiklet sektörü ve endüstrisi de dünya genelinde oldukça popüler bir iş alanıdır. Açacağınız oyuncak işletmesi ile bisiklet satışına da yer verirseniz, çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Oyuncak Sektöründe Maliyet Analizi

Öncelikle kişilerin dikkat etmesi gereken bir nokta meydana geliyor. Mağazanın lokasyonu, büyüklüğü ve de mağaza içerisinde yer bulacak oyuncak çeşitliliğine göre maliyetler değişim gösteriyor. Ülke sınırlarımız içerisinde oyuncak sektöründe satın alınması gereken bayilerin belirlenmiş minimum derecedeki maliyetleri 38.000 TL gibi fiyatlandırmalar ile başlangıç gösteriyor. Bu maliyetler markaya göre 100.000 TL civarına kadar çıkabiliyor. Siz de oyuncak sektöründe bir bayi satın almak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunda bulunan oyuncak hobi bayilik veren firmaları ziyaret edebilirsiniz.


Oyuncak Hobi Sektörü Bayilik Yorumları

Oyuncak hobi sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments