garanti bbva pos

iş rehberleri

Playstation Kafe Açmak

Son zamanların trendleri arasında bilgisayarı geçerek bir adım öne çıkmaya çalışan Playstation salonları oldukça ilgi görüyor. Bilgisayar gibi herkesin evinde de olmaya başlayan Playstation konsoluna olan ilişki normal olarak düşüyor fakat bu düşüş semtten semte göre de değişmektedir.

Playstation Cafe Açmak İçin Neler Yapılması Gerekiyor?

İlk olarak kafenin açılacak yer çok büyük bir önem arz ediyor. Baştan salmış bir şekilde bir dükkan kiralamak isterseniz yapacağız, yapmış olduğunuz tüm yatırımlar parayı çöp kutusuna atarcasına bir hal alabiliyor.

Semt olarak baz alınmaz ise gençlerin çoğunlukla olduğu bölgeler bu durumda bir adım öne çıkabiliyor. Lise ve üniversite öğrencilerin kolaylıkla ulaşabileceği ve öğrencilerin aralarında ”Çok uzak oraya kim gidecek” demesini istemiyorsanız bu mesafeyi çok iyi bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

Kafeyi açabilmeniz için bir diğer yapılması gerekenler ise, gerekli izinlerin, ruhsatın ve gerekli belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Playstation kafelerin kapanış saatleri genelde 00.00 sularında oluyor ve memurlar tarafından denetime tutulur ve yakalarsanız birçok ceza ile yüz yüze gelebilirsiniz.

Can alıcı nokta ise Playstation konsollarının ve kollarının alınması, aksesuarlarının (VR, Gitar Hero vb.) alınması ve insanları pür dikkat oyuna kilitleyecek kalitede olan televizyonların temin edilmesidir.

Playstation Kafe Açmak İçin Gereken Sermaye Nedir?

Kira bedellerinin semt semt değişkenlik gösterdiği ve büyük fiyatların verildiğinden dolayı kısa bir araştırma sonucu ile kiralayacağınız dükkanın yerini hızlı bir şekilde seçmemenizi önermekteyiz. İyi bir analiz ve gezinti ile çok iyi konumda olup düşük bir fiyat biçildiği dükkanları kiralayabilirsiniz.

Konsol alımlarına 5 adet ile de başlayabilir 10 adet ile veya daha fazlası ile de başlayabilirsiniz. Bunun dışında gelen her müşterinin 1 kişi olacağının garantisi olmayacağı ve büyük ihtimalle 1 kişi gelmeyeceği için ekstra olarak Playstation kolu almanız gerekmektedir, bunun fiyatı yaklaşık 250-300 lira civarında olabiliyor.

Alacağınız konsol sayısına göre bir fiyat değişimi olacaktır. 20.000 Türk Lirası ile de Playstation kafe kurulabilir, 100.000 Türk Lirası ile de kurulabilir. İdeal bir Playstation salonu için 50.000-70.000 Türk Lirası mutlaka size yetecektir.

Bunların dışında ise müşterilerinize sunacağınız içecekler, yiyecekler ve tatlılarda ayrı bir maliyet yaratmakta fakat bu maliyet diğerlerine göre küçük bir maliyet yaratmaktadır, bu sebepten dolayı gözünüzü korkutmasın.

Playstation Kafeden Ne Kadar Kazanç Elde Edebilirim?

Elit semtler için konuşmak gerekirse salon sahiplerinin 50 bin – 55 bin lira gibi bir aylık gelire ulaştığı konuşuluyor ve işletme sahiplerinin de bu iddiayı doğruladığı oluyor.

Bakırköy, Bahçelievler, Bayrampaşa gibi semtlerde ise bu aylık gelir biraz daha düşük gelebilir ve değişkenlik gösterebilir.

Playstation salonlarında konsolların saat başı ücretlerinin 5-15 lira arasında fiyat politikası bulunuyor. Bir müşteri salonunuza geldiği zaman bir saat oturmayacağı için bu konsol başı ücret 2 katı veya daha fazlası olabiliyor. Müşterilerinizin içecek oldukları içeceklerin yiyecek olduğu tatlı vb. yiyecekleri de katmak gerekiyor. Ortalama bir müşteriniz 35-50 lira arasında bir ücret size bırakabilmektedir.

Playstation Kafelerin Dikkatli Olması Gereken Noktalar Hangileridir?

Tüm ekipmanlar temin edildikten sonra bir diğer nokta ise alınması gereken oyunlardır. İnsanlar genelde futbol ve FPS oyunlarına ilgi gösterdiğinden dolayı FIFA ve PES  salonunuzun vazgeçilmez oyunları arasında olması gerekmektedir. Bunun dışında kafelerde sürekli oynanan oyunlar takip edilebilir. GTA 5, Call Of Duty, Fortnite, NBA2K vb. yeni model oyunların analizi yapılıp güzel bir şekilde satın alınması ve kurulması gerekmektedir.

Oyunların neredeyse tümünün yeni versiyonları Eylül ayında çıkacağından dolayı işletme sahipleri bu aylarda yaklaşık 10.000 – 20.000 Türk Lirası harcayabilmektedir. Çevrenizde bulunan diğer işletmecilere fark atabilmeniz adına ne kadar önceden ön sipariş verirseniz o kadar adım atmış olursunuz.


yatırımcı arıyorum

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all commentsYeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
Yatırımcı Bul
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Burada yer alan; blog, bilgi, içerik ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz