Yatırımcı Arıyorum

Bebek Çocuk Ürünleri Sektöründe Yatırımcı Olmak

Bebek Çocuk Ürünleri Sektöründe İş Kurmak

Her yıl Bir Milyondan fazla bebek dünyaya geliyor ve aileler her geçen yıl bebekleri için her ürünün en iyisini en faydalısını kullanmak için her çabayı gösteriyor. Sevimli küçük yaramazları mutlu etmek için dev bir sektör çalışıyor.

Biberon, emzik, mama, bebek bezi, bebek mendili, şampuan, sabun, oyuncak, puset, aksesuar, bebe nevresimleri, bebe battaniyesi, bebe yorganı, bebe kolonyası gibi uzun bir liste saymak mümkün ayrıca anne bebek aktivite merkezleri gibi yeni oluşumlar bebek ürünleri sektörünü daha da geliştirerek listeye her dönem bir başka yeni ürün ya da faaliyet alanı eklenmekte.

Bebek ürünleri sektörü gelişen, büyüyen, yenilenen ve ömrü hiç tükenmeyecek bir sektör. Bebek ürünleri sektöründe girişimci olmak isteyenler için fırsatlar oldukça fazla, çağımızın ekonomik kalkınma trendlerinden olan Bayilik alma ya da Franchising yöntemi ile girişimci olmak, kendi işinin patronu olmak çok daha kolay ve çok daha hesaplı üstelik güvenli.

Bebek Çocuk Ürünleri Sektöründe Popüler Ürünler

Bebek pazarında en hızlı büyüyen sektör; mama diyor kaynaklar. Ardından bebek bezi sektörü geliyor. En hızlı büyüyen sektörler arasında alt temizliğinde kullanılan bebe mendili, bebe pudrası ve bebe yağları ve bebe kremleri de ciddi bir Pazar oluşturduğu görüşünde birleşiyorlar.

Bebek sektörü tüm birimleri ile gelişme kaydediyor, internet kullanımı, zincir marka mağazaların kurulumu tüketicide güven algısını körüklemiş. Hangi ürünün ne kadar büyüme gösterdiği bazı ürünlerin neden diğerlerinden geri kaldığı, tüketim oranı ve karlılığı açısından gerilerde kalan ürünlerin içinde bulunduğu olumsuz şartlardan kurtarılarak nasıl cazip hale getirileceği ve talep yaratılacağı ciddi çalışmalar gerektiren maliyetli çalışmalar ile ortaya konulan ekonomik sonuçlardır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan bebek çocuk ürünleri mağazası iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Bebek Çocuk Ürünleri Sektöründe Bayilik Almak

Bebek ürünleri sektörünün bir zincirinde yer almak istediğinizde bu kadar zahmetli ve maliyetli çalışmaları tek başınıza yerine getirmek zorunda değilsiniz pek çok marka Bayilik ve Franchising vererek ismini, sistemini ve yaptığı Pazar araştırmaları sonuçlarının uygulamalarını sizinle paylaşarak girişimci olmanıza imkân sağlarken, siz kendi işinizin patronu olarak minimum risk ile ulusal ya da uluslararası alanda tanınan güvenli, prestijli bir firmanın temsilcisi oluyorsunuz.

Reklam, tanıtım gibi bir endişeniz olmadan hedef müşteri kitlesi hazırlanmış, piyasa araştırmaları gerçekleştirilerek satış pazarlama stratejileri oluşturulmuş ve bu bilgiler dahil olduğunuz zincirin ana merkezi tarafından size eğitim yolu ile aktarılacağından eğitim maliyetlerinden de muaf olarak faaliyetlerinize başlayabileceksiniz.

Araştırmalar bebek puseti, aksesuarları ve bebek araba koltuğu gibi bebek eşyalarının bebek pazarı içinde en küçük payı oluşturduğunu bunun sebebinin de ülkemizde bu tür eşyaların lüks olarak değerlendirilmesi olduğu belirtilmiş. Son yapılan araştırmalarda bu algının yıkılmaya başladığı, bebek eşyalarında puset, araba koltuğu gibi gereçlerin de artık gereklilik olarak görülmeye başlandığı satış grafiklerinin yükseldiği gözlemlenmiş.

Puset ve araba koltuğu gibi Türkiye’de Pazar payı gerilerden gelen bir başka bebek ürünü oyuncak. Araştırmalar, Türkiye’de oyuncağa çok az bütçe ayrıldığı sonucunu koymuş ortaya. Son dönemler için oyuncak sektöründe ciddi bir büyüme beklendiğini belirten sektörün uzmanları eğitim seviyesi artan yeni bir kuşak yetişti ve onlar çocukları, bebekleri için oyuncak ile oynamanın ne kadar yararlı bir faaliyet olduğunun bilincindeler saptaması ile yola çıkarak oyuncak sektöründe ciddi bir gelişme beklediklerini ifade ediyorlar.

Ticaret alanında faaliyet göstermek yüksek kazanç elde etmek, kendi işinin patronu olmak, prestij sahibi olmak ve bağımsız olmak gibi ayrıcalıklar sunsa da tüm bu muhteşem özelliklerinin yanında belirli bir emek, araştırma ve riskler de içeriyor. Ticari bir sektörde bağımsız olarak faaliyet göstererek bu riskleri göze almaktansa araştırma ve riskleri önceden hesaplayabilmiş, Araştırma-Geliştirme çalışmalarını sahip olduğu yüksek finans gücünü kullanarak ulusal ya da uluslararası düzeyde gerçekleştirebilmiş, Pazar stratejisini oluşturmuş bir markanın temsilcisi olmak, başarılı olmak için çok daha pratik bir adım olsa gerek.

Bebek ürünleri sektörü ciddi büyüklüğe ulaşmış bir Pazar ve ürün sayısı dolayısı ile kendi alt sektörleri oldukça fazla. Bebek mobilyalarının, ticari pazarın %20’sini oluşturduğunu belirtiyor kaynaklar yine bu bölümün alt sektörlerinde bebek tekstili bulunuyor bebek yorganları, uyku setleri gibi. Sektör aktif, büyüme kaydediyor devamlı olarak ve fırsatlar cazip.

Bebek Çocuk Ürünleri Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Arzu ederseniz, Kobi Vadisi platformunda bulunan; Bebek Çocuk Ürünleri Sektöründe Bayilik veren firmaları da araştırabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz