Yatırımcı Arıyorum

Bulut Teknoloji Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

Şirketlerde Bulut Teknoloji Kullanmak

Uluslararası araştırma şirketlerinin yaptığı çalışmalara göre, yönetilen bulut hizmetleri 2022’ye kadar 74,9 milyar dolara çıkacaktır. Bu da giderek daha fazla işletmenin sunduğu rahatlık ve maliyet etkinliği nedeniyle Bulut tabanlı hizmetlere yöneleceği anlamına gelmektedir. Bunun yanında bu uygulama hakkında ve sağladığı avantajlar konusunda bilgi sahibi olmayan biri, kullanımına şüpheyle yaklaşabilir.

İş Operasyonlarında Bulut Uygulamalarının Faydaları

İşte bulut uygulaması konusunda kafası karışanlar için, bu konuya netlik kazandıracak bazı bilgiler:

Bulut Tabanlı Hizmetler İşinizle Birlikte Büyüyebilir

Çok fazla işletme gereksiz yere karmaşık BT sistemlerini kullanma hatası yaparak ihtiyaç duyulandan daha fazla ödeme yapmaktadır. Bulut tabanlı yazılım ve depolama sistemleri, işletmenin gereksinimlerine göre genişletilebilir veya daraltılabilir. Bu, ihtiyaç duyulmayan kapasitelerde veya BT hizmetleri alarak israf edilmemesi anlamına gelmektedir.

Yazılım Kolayca Özelleştirebilir

Geleneksel, şirket içi BT sistemleri her zaman bir işletmenin özel gereksinimlerine kolayca uyarlanamaz. Çünkü genellikle herkese uyacak şekilde tek tipte tasarlanmışlardır, bu da onlardan en iyi şekilde yararlanılamayacağı anlamına gelmektedir. Ancak, Bulut tabanlı servisler bunları genellikle kısa bir kurulum sürecinde, kuruluşun operasyonel gereksinimlerine göre ayarlayabilir.

Üstün Güvenlik Sağlayabilir

Verileri geleneksel şekillerde korumak, maliyetli ve zaman alan bir işlem olabilir. Çünkü genellikle ayrı bir virüs güvenlik yazılımı, güvenlik duvarı, kimlik doğrulama yöntemleri ve veri koruma araçlarını gerektirir. Ve bunların tümünün maliyeti yüksektir ve ayarlanması zaman alır. Ancak Bulut tabanlı hizmetlere kayıt olunduğunda, güvenlik yapılan anlaşmanın bir parçası olarak gelir.

Bulut uygulaması aboneliğinde ihtiyaç duyulan iş depolama alanı ve hizmetleri alınmasının yanında ayrıca kişinin içi de rahat olur. Çünkü en son güvenlik tehditlerinin tümü otomatik olarak ele alınmaktadır ve yeni bir güvenlik önlemi alınca, otomatik olarak tüm verilere uygulanır. Manuel güncellemeler, veri kaybı önlemleri veya üçüncü taraf güvenlik programlarına fazladan para harcamak konusunda endişelenmeye gerek yoktur çünkü hepsi sürekli olarak güncellenir.

Uzaktan Çalışılması Kolay ve Uygun Maliyetlidir

İş her zaman geleneksel çalışma saatlerine bağlı kalmaz çünkü meslektaşlarla ve müşterilerle her zaman işbirliği yapmaya hazır olunması gerekebilir. Kilit pozisyonlarda kişiler dünyanın neresinde olunursa olunsun, bazı projeler üzerinde çalışması gerekir. Bulut tabanlı BT hizmetleri, kuruluştaki herkese kendi benzersiz giriş bilgilerini verir. Bu, dünyanın herhangi bir yerinde çalışma oturumları, ortak projeler ve toplantılar düzenleyebileceği anlamına gelir. Ayrıca nakliye masraflarını azaltabilir veya çalışanlara evden çalışma seçeneği sunabilir.

Olası Bir Problemde Uzman Yardımı Sağlar

Şirket içi BT sistemlerinde teknik sorunlar yaşandığı zaman bu durum yıkıcı, zaman alıcı ve maliyetli olabilir. Bu durumun vereceği zarar en iyi ihtimalde, donanım ve yazılımın aksama süresi müşteri hizmetini bozabilir ve işgücünü düşürebilir. Ayrıca kalıcı iş kaybına sebep olarak kurumun profesyonel itibarına zarar bile verebilir.Ancak muhasebe veya işletme platformlarının bulut tabanlı hizmetlerde yardım alabiliyor olması bu uygulamanın sağladığı avantajlar içindedir ve çoğu durumda, bir sorun olduğu fark edilmeden bile düzeltilir. Arıza süresi minimuma indirilmekle kalmaz, aynı zamanda bakım ve onarım konusunda çok para tasarrufu elde edilebilir.

Sermaye Harcamalarını En Aza İndirir

Çalışma İstatistikleri göre, işletmelerin yüzde 20’si ilk faaliyet yıllarında başarısız olmakta ve sadece yüzde 50’si ticaretin beşinci yılına ulaşmaktadır. İşletmenin bu kritik dönemde en iyi gelişme şansını verebilmek için nakit akışının dikkatli bir şekilde yönetilmesi gerekir, bu da her harcanan kuruşun izlenmesi anlamına gelir. Kuruluşun sermayesini çeşitli donanım ve yazılımlara harcamak yerine, Bulut tabanlı işletme hizmetlerine kaydolarak paradan tasarruf etmek mümkündür.

Bulut uygulaması ile sadece şirketin yönetilmesinde gerekli olan yazılım platformları elde edilmez aynı zamanda pahalı alımlar yapmaktan da kaçınılmış olunur.  Ve çoğu durumda bu; hayati kaynaklara erişmek için basit bir dizüstü bilgisayarın yeterli olduğu anlamına gelmektedir.

Bulut Teknolojisnde İş Uygulamalarını Standartlaştırmak

Hızla büyüyen işletmeler birkaç farklı hizmet ve depolama çözümüne güvenme eğilimindedir. Bireysel çözümler ile spesifik zorluklar karşılandığı için bu zorunluluktan kaynaklanmaktadır. Ancak bu gerçekleştiğinde, işinizde hemen hemen aynı şeyi yapan farklı kaynaklarla bitebilirsiniz. Bu tamamen yetersizdir ve veri adalarına, nispeten yüksek işletme maliyetlerine ve meslektaşları arasında zayıf işbirliği çabalarına yol açabilir.

Bulut tabanlı bir kurumsal çözüme geçmek, tüm işlemlerinizi gece boyunca standart hale getirir. Herkes aynı sisteme erişir – CRM’den muhasebeye kadar her şey ve aradaki her şey için. Bu sadece maliyetleri düşürmekle kalmaz, aynı zamanda işletmelerin artan işbirliği ve iletişim yoluyla yeni ve heyecan verici iş fırsatlarını keşfetmelerine yardımcı olur.

Kısacası, Bulut tarafından sağlanan iş akışını kolaylaştıran avantajlardan yararlanmanız için gereken tek şey, İnternet özellikli bir cihaz ve geniş bantlı bir bağlantıdır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz