Yatırımcı Arıyorum

Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak

Danışmanlık Yaparak Kazanç Elde Etmek

Zamanla hayatlarımıza yer edinmiş bir kelime olan danışmanlık, kişilerin birbirlerine olan ihtiyaçları doğrultusunda oluşmuş bir kavram olarak günümüze kadar gelmiştir. Kişinin her konuda uzman sayılamadığı gibi kişiler birbirleri arasında fikir dayanışması yaparak sonuca ulaşabilir. Genel olarak insanların üzerinde yorum yaptığı her konuda uzman olamayabiliyor.

Bu gibi durumlarda fikir dayanışması ortaya çıkarak sonuca ulaşılıyor. Eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş fikir dayanışmaları sayesinde, zamanla bu durum değişim göstererek bir meslek dalı haline bürünmüş bir halde gelişim göstermeye devam ediyor.

Danışmanlık Alanındaki İzlenilmesi Gereken Yöntemler

Ülkemiz gelişimi ve de teknoloji sayesinde çoğu zihinlerde oluşan meslekler, somut olarak bir meslek dalı haline bürünerek kişilerin kazanç elde etmesine olanak sağlıyor. Son zamanlarda oldukça popüler ve yüksek kazançlı mesleklerden biri haline gelmiş olan danışmanlık mesleği oldukça ilgiyle karşılanarak insan hayatında olumlu bir yer edinmeye devam ediyor. Danışmanlık mesleğini sürdüren bir kişinin alanlarında uzman olduğu ve de sürekli fikir danışılan kişilerin olduğu gözlemleniyor. Danışmanlık mesleği birçok kola ayrılıyor.

Bunlardan bazıları;

  • Psikolojik Danışmanlık
  • Yönetim Danışmanlığı
  • Sanat Danışmanlığı gibi bir takım kollara ayrılarak insan hayatına bir katkı sağlamak amaçlı girişimler meydana geliyor.

Psikolojik Danışmanlığın İnsan Hayatına Etkisi

Danışmanlık alanının en çok tercih edilen kollarından biri olan psikolojik danışmanlık, insanların hayatlarına danışmanların vermiş olduğu bilgiye dayanarak oldukça etki bırakıyor olmasıdır. Bu mesleğin çoğu meslek gibi dezavantajları da meydana gelebiliyor. Çoğu psikolojik danışmanlık yapan bireyler psikiyatrist doktorları ile karıştırılabiliyor. Bu iki mesleğin arasında oldukça farklılık meydana geliyor. Psikolojik danışmanlık yapan bireyler, kişilerin ileri derecede hasta olduklarını düşündükleri hastalar ile ilgilenmiyor. Kısaca kişinin ağır hastalığı ya da depresyon gibi sorunlarını çözecek kişiler psikiyatristler oluyor. Birçok farklı kuruluş içerisinde psikolojik danışmanlık hizmeti sunan bireylerin kuruluşa göre farklı miktar ücretler aldığı gözlemleniyor. Bu kuruluşların büyüklüğü ve de küçüklüğü ile değişim gösterebiliyor.

Yönetim Danışmalığı ve Etkileri

Danışmanlık mesleğinin diğer kollardan çok daha kazanç sağlanabilen yönetim danışmanlığı, şirketler içerisinde oldukça önemli bir yer ediniyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte şirketler arası daha fazla kazanma ve de pazarlardaki artış şirket çalışanlarına oldukça etki bırakmaya devam ediyor. Günümüz zamanında ekonomi ve pazarlar arası değişim oldukça değişerek bir yeni meslek grubu ortaya çıkarmıştır. Yönetim danışmalığı mesleğini sürdüren bir kişi alanında uzmanlaşmış olan organizasyonlar, uygulama içerisindeki yöntemler ve de uygulamaların içerisindeki şekillendirme, sorunların çözümüne olanak sağlayan kişilerdir. Yönetim danışmanlarının bu gibi çözümler üretmesi, büyük şirketler açısından oldukça olumlu bir durum içerisinde karşılanıyor.

Bu meslek dalında geçimini sağlamak isteyen kişinin her meslek dalında olduğu gibi yapması gereken birkaç temel durum ortaya çıkıyor. Yönetim fonksiyon bilimlerinin bir ya da birkaç adet alanında uzmanlığını tamamlamış olması gerekiyor. Kişinin bakış açıları değişim gösterebilmeli ve de analitik açıdan düşünebilmesi gerekiyor. Sorunlar açısından bakıldığında kişinin çözüm odaklı olması isteniyor. Bu meslek grubunu tercih eden bireylerin bu gibi meslek dallarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.

Sanat Danışmanlığı

Günümüz dünyasında son zamanların en çok kazandıran ve de popülaritesi artış gösteren meslekten biri haline gelen bir danışmanlık türüdür. Çeşitli olarak kurumların ya da müzelerin açılışlarında boy gösteren sanat danışmanları, sanat konusunda oldukça uzmanlaşarak bu mesleği sürdüren kişiler olarak günümüze kadar geliyor. Çevremizde ünlü insan diye nitelendirilmiş çoğu kişinin kendilerine ait sanat danışmanları oldukları gözlemleniyor. Sanat danışmanları isteklere bağlı olarak ev içerisindeki ortamı değiştirebilmeleri ve de ofisleri dekore etmeleri istenmektedir. Koleksiyonerler için çeşitli araştırmalar yaparak alınan bir ürünün kargo durumlarını ve de özelliklerini koleksiyonerlere ileterek çözüm sürecini başlatabiliyorlar. Sonuç olarak sanat danışmanlığını ele aldığımızda müzeler, sergiler, evler ve daha benzeri birçok alanda etkileşim göstererek oldukça yüksek kazançlar sağlayabiliyor.

Not: danışmanlık alanında yeni bir iş yapmayı düşünüyorsanız, editörlerimiz tarafından titizlikle hazırlanan 60 farklı danışmanlık iş fikri sayfasını da incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Danışmanlık ve Kazançları

Bu meslek dalında kendini geliştirmiş kişilerin çalışma zamanı, yeri, emeği gibi konular değişiklik gösteriyor olsa da her danışmanlık kolu farklı fiyatlandırmalar üzerinden derecelendiriliyor. Bu gibi meslek dallarından ayda minimum 5.000 TL ile 30.000 TL arasında bir kazanç kazanabilir, bu kazanılan kazancın ise kurum ya da kuruluşlara göre farklılık gösterdiğini gözlemleniyor. Alanında uzman kişiler danışmanlık yaparak kazançlarını en üst seviyeye çıkardığı da bu gibi durumlarda kesinlik kazanıyor. Kişinin danışmanlık yaparak profesyonelliği, araştırmaları ya da yetenekleri göz önüne alındığında aylık olarak çok fazla kazanç elde edebiliyor.

Danışmanlık Sektöründe Bayilik Almak

Danışmanlık sektörünün de bayiliği olur mu demeyin. Günümüz Türkiye’sinde artık her sektör, iş dalı kurumsallaşma çabası içerisinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sizde danışmanlık sektörü üzerinden bir markanın bayisi olmak isterseniz, Kobi Vadisi platformunda yer alan Danışmanlık Bayiliği veren firmaları ziyaret edebilirsiniz.kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments