Yatırımcı Arıyorum

İş Kurmak İstiyorum Sermayem Yok

İş Kurma Aşamasında Sermaye İhtiyacı

Ülke sınırlarımız içerisinde her girişimcinin hayal ettiği seçeneklerden bir tanesi de iş kurmak olduğu biliniyor. Çoğu girişimci gerekli yatırımcı ya da destek bulamamasından dolayı iş fikirlerini hayata geçiremediği belirtiliyor. Fakat bu gibi durumlarda meydana gelen bazı yöntemler oluşuyor. Oluşan yöntemler sayesinde kişilerin iş fikirlerinin ve de değişim gösteren gelirler elde edebileceği ortamlar zaman içerisinde oluşuyor.

Girişim sermayeleri firmalarından yüz binlerce lira alarak kurulmuş olan yeni girişimler meydana geliyor. Fakat diğer bir yanda ise o liraları alarak sonsuza kadar kapılarını kapatan diğer girişimlerin olduğu belirtiliyor. Kişilerin bu tarz durumlarda izlemesi gereken yollar genel olarak planlı çalışması gerektiğini işaret ediyor. Kişinin harika bir planı var ise yapması gereken birçok seçenek beliriyor.

İş Kurarken Yatkın Olunan Sektöre Bağlı Kalmak

Kişilerin iş kurabilmeleri için yapması gereken keşfedilmemiş topraklara girmenin bir artısı olmayacağı gibi kişisel beceri ya da birikimlerine bağlı kalarak bir iş kurması önemle vurgulanıyor. Kişilerin dış kaynaklara ne kadar az bir şekilde bağımlı olur ise kuracağı işin de doğru orantıda uzun vadeli bir gelir yöntemi olacağı belirtiliyor.

Türkiye sınırları içerisindeki kendi işlerini kurmak isteyen birçok genç girişimcinin olduğu belirtiliyor. Bu girişimcilerin izlemesi gereken yollardan bir tanesi de kendi alanında uzman olması durumunda kuracak bir iş alanının devamlılığını göstermesi gerekiyor. Bu durumun avantajlarından bir tanesi de dış kaynaklara bağımlılığın minimum oranda gerçekleşmesi oluyor. Ayrıca ek olarak sahip olunan girişimcilik ruhu sayesinde girişimcilik dünyasında tanınır olabilir ve de meydana gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı güçlü bir şekilde ayakta kalabilir.

Yapılabilecek İşin Herkesi Kapsaması Gerekli

Kişilerin meydana gelen bu seçenek karşısında ailelerini, arkadaşlarını, iş bağlantılarını ya da eski iş arkadaşlarını dahi yeni kurduğu işi ile ilgili bilgilendirmeler yapması uygun görülüyor. Çeşitli aramalar yaparak, e-postalar göndererek ve de sosyal medya profilleri ile oluşturacağı ya da oluşturduğu işin bilinmesini daha da hızlandırmaya olanak sağlayabilir.

İş kurmak isteyen kişilerin ya da herhangi bir girişimcinin arkadaşları ve aile üyeleri sayesinde yeni iş yerinin bilinirliğini arttırma konusunda oldukça büyük etkileşimler sağladığı belirtiliyor. Örnek verecek olursak eski iş bağlantılarınız, geçen zaman içerisinde açılan iş yerini profesyonel markalar ile buluşturabilir. Meydana gelen bu durum kişinin kurduğu işin daha da büyümesine olanak sağlayabilir.

Gereksiz Harcamalardan Uzak Durmak

Ülke sınırlarımız içerisinde meydana gelen ekonomik sorunlar doğrultusunda iş yeri açmak oldukça maliyetli göründüğü uzmanlar tarafından belirtiliyor. Fakat meydana gelen bu ve benzeri faktörler kişilerin iş yeri açabilmeleri açısından olumsuzluk teşkil etmiyor. Çünkü iyi bir gözlem yeteneğine sahip olan herhangi bir kişi bu durumu avantaja çevirerek yeni bir iş yerini açabilmek için çeşitli harcamalardan kaçınabilir.

İş kurmak isteyen kişileri ihtiyacı olan harcamalar yaparak artan parayı sermayesine katkı sağlaması açısından birikim yapabilir. Genel açıdan bakacak olduğumuzda iş kurabilmenin başlangıç evrelerinden bir tanesi kanaatkâr olmak olduğu belirtiliyor. Belirtilen bu seçenek kişilerin kuracağı iş üzerinde ne kadar başarılı ve ne kadar başarısız olacağı konusundaki ince çizgiyi gösterdiği nitelendiriliyor.

Bir diğer seçenek ise kişilerin iş kurmadan önceki harcamaları sonrasındaki borçlar olduğu belirtiliyor. Uzmanlarca açıklanan bu durum, iş kurmak isteyen kişilerin yapmış olduğu hatalardan bir tanesinin de kredi kartı kullanarak iş yeri açmak olduğu söyleniyor. Örnek verecek olursak kişilerin ofis açacak olduğunu varsayalım. Ofis içerisine yeni bilgisayar, mobilya, telefon ya da herhangi bir süs eşyasının alınması gerekiyor. Bu seçenekler kredi kartları ile hızlı bir şekilde ilerleyebilir fakat kişinin yapması gereken yöntem bu değildir.

Öncelikle kişinin bu durumları kredi kartları ile yapmaması gerekiyor. Ofis için gerekli malzemeleri bir kere de almaktansa yavaşça ilerlemeyi sürdürmesi gerekiyor. Diğer bir seçenek ise oluşabilecek giderleri finansa etmek olmalı ve bu tarz durumlar için şirketin kazanmış olduğu gelirler ile harcama yapılması uygun görülüyor. Kişilerin dikkat etmesi gereken ana durumlardan bir tanesi de oluşabilecek borç stresini ortadan kaldırmaları gerekiyor. Çünkü kişilerde zaman içerisinde meydana gelen borç stresini ortadan kaldırması durumunda iş hayati içerisinde başarılı olabilmeleri büyük ölçüde gerçekleştiği belirtiliyor.

İş Kurma Sürecinde Yatırımcı Bulmak

Kurmak istediğiniz iş modeli ile ilgili tüm çalışmalarınız hazır ve kredi gibi vb. finansman desteklerine ihtiyaç duymak istemiyorsanız, Kobi Vadisi’nin sizler için ücretsiz sunmuş olduğu yatırımcı arayışı desteğinden faydalanabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken; yatırımcı bulmak istiyorum sayfasını ziyaret ederek, projenizi detaylı bir şekilde anlatıp yeni yatırımcılara ulaşabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz