Yatırımcı Arıyorum

Fikir ve Projelerinize Finansal Destek

Bir Fikrim Var Fakat Param Yok

Melek yatırımcılar hakkında size özel bir yazı hazırladık. Bu yazımızda aklınıza takılan muhtelif soruları cevaplandırmayı ümit ediyoruz. Evvela melek yatırımcıyı normal yatırımcıdan ayıran özellikler nelerdir?

Melek Yatırımcının Farkları

Normal yatırımcı size sadece finansal destek sağlar. Melek yatırımcı ise akıllı para olarak ta adlandırılan yani finansal desteğin yanı sıra tecrübelerini de paylaşır. Tecrübeleri ile birlikte kendi network ve çevrelerini de size sunan sevgili melekleriniz, sizin işinizi kendi işleri gibi benimser, kazanmanız için uğraş verirler. Melek yatırımcılar idealist olurlar. Bugün hayatımızda denk geldiğimiz, karşılaştığımız bir çok büyük firma, idealist yatırımcılar ile var oldular. Size facebook’un da finansal destek ile bugünlere geldiğini söylesek şaşırır mısınız?

Son dönemlerde sıkça duyduğumuz ve gördüğümüz bir kavram melek yatırımcı. Melek yatırımcı size heyecan veren bir işe girişmek, aklınızdaki planları hayata geçirmek yardım edecek kişidir. Elbette aklınızdaki fikirleri siz de somut kılmak istiyor ancak finansal zorluklar yaşıyor iseniz, önemli bir karar alıp melek yatırımcı yahut yatırımcılar ile görüşebilirsiniz. Elbette daha evvel sağlam bir sunum hazırlamanız gerekmektedir. Yapacağınız iş itibari ile melek yatırımcınızı kendinize ve işinize inandırmalısınız. Size yardımcı olması ve büyümenizi izlemesi için istek uyandırmalısınız. Bu iş tutar dediği taktirde melek yatırımcınız da sizin elinizden tutacaktır. Sermayesi yanı sıra bilgilerini de sizinle paylaşacak olan melek yatırımcınız, zor dönemeçler ve dar zamanlarda da yanınızda olacaktır.

Melek Yatırımcının Yardımları

Hayatta mutluluğu yakalamak için önemli kıstaslardan biri mutlu olacağınız işi yapmak. Sadece bunun için bile hayallerinizi hayata taşımaya, en azından denemeye değer. Projenize yatırım kararı verilir ise sağlam adımlarla iş hayatınıza başlıyorsunuz demektir. En az finansal destek kadar önemli bir kazancınızda, yıllardır biriktirdiği bilgileri dar ve önemli zamanlarda siz girişimcisine bir okul gibi aktarması olacaktır. Burada maddi kazançlarınız kadar, edineceğiniz bilgilerde fevkalade önemlidir. Girişimcilik kadar hiç şüphesiz sürdürülebilirlikte önemlidir. Bu nokta da melek yatırımcınız adeta sağ kolunuz olacaktır.

Hayallerinizdeki iş için girişimci olmak aslında geleceğinize yatırım yapmak demektir. Başarılı bir ve ticaret hayatı kişiliğinize ve yaşamınıza da değer katar. İş hayatınıza başlamak için evvela plan ve proje gerekmektedir. Bu plan ve projenin de en değerleneceği nokta da melek yatırımcıdır.

Melek Yatırımcı Desteği

Devlet bazında da destek gören melek yatırımcılık, girişimcilerden de muazzam destek görmüştür. Girişimciler için fevkalade bir fırsat olan melek yatırımcılar, gençlerdeki girişimcilik hevesleri karşısında da oldukça mutlu. Karşılıklı beklentiler olumlu olduğu taktirde yeniliklerin önünü açmak adına, ülkemiz istihdamı açısından ve girişimcilerin de kazanması bakımından melek yatırımcı ve girişimci iş birliği oldukça yararlıdır. Melek yatırımcılar girişimcilerini destekler iken ayrıca ülke piyasasına da büyük katkı da bulunmaktadırlar. Girişimcilik, insiyatif ve liderlik açısından da sizlere çok şey katacak olan melek yatırımcınız iş ve ticaret yaşamınızda basamakları sağlam adımlarla çıkmanıza vesile olacaktır.

Projeme Yatırımcı Bulmak İstiyorum

Kobivadisi.com olarak internet dünyasında birçok yeniliği siz değerli ziyaretçilerimize sunmaya devam ediyoruz.

Yeni alanımız olarak da, siz değerli fikir veya proje sahiplerini; Türkiye ve Dünya genelinde bulunan melek yatırımcıları buluşturmak için çok özel bir sistem geliştirdik.

Tek yapmanız gereken kobivadisi.com/proje ekle adresini ziyaret ederek;

  • Yatırımcı Arıyorum
  • Ortak Arıyorum
  • Satılık Şirket
  • Satılık Marka
  • Bir Fikrim Var
  • Girişim

kategorilerinden dilediğinizi seçerek yeni melek yatırımcılara ve kitlelere ulaşabilirsiniz.

(ilgili sayfada bulunan tüm içerikleri doldurmak faydanıza olacaktır)


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz