Mobicaps Mobil Aksesuar Franchise

Mobicaps Mobil Aksesuar Franchise Bilgileri

Mobicaps Mobil Aksesuar, organize perakende bilgi birikimini paylaşacağı ve kârlı iş birlikleri yapacağı şanslı 20 franchise iş ortağı kabul edecektir.

Perakende biliminin en giriş kuralı “doğru lokasyon” önceliği olan bu iş ortaklığı süresinin başından sonuna kadar tüm süreçlerde Mobicaps yatırımcısının yanında olmaya devam etmektedir.

 • Yer tespiti
 • Projelendirme
 • Kurulum süreçleri
 • Oryantasyon
 • Ürün gamı seçimi
 • Açılış kampanyası reklam ve ürün destekleri
 • Çalışma süreci içerisinde sipariş kolaylığı (webden sipariş)
 • Satılmayan ürünlerin satılanlar ile değişimi
 • mobicaps üzerinden yapılan merkezi satışlardan franchise’a prim verilmesi

Yukarıda kısaca maddelendirilen hususlardan da anlaşılacağı üzere Mobicaps, franchise yatırımcısının aylık cirosundan pay istemediği gibi, web satışlarından franchise lokasyonunda olan satışlardan prim vermektedir.

Kısa süreli olmayıp uzun yıllar birlikte kazanmayı hedefleyen sürdürülebilir kârlılık kurgusuyla yola çıkan Mobicaps, yurt çapında sadece 20 şanslı yatırımcı tespit edecektir.


Yatırım Tutarı 60,000TL
İsim Hakkı Bedeli Var
m2 Kurulum Maliyeti 1,000TL
Minimum Şube Açılış Maliyeti 50,000TL
Minimum Nakit İhtiyacı 25,000TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi 60,000TL
Kar Marjı %180
Reklam Katkı Payı Yok
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 12 ay
Gelirden Pay Alınmıyor
 • Pazarlama Desteği
 • Ürün Desteği
 • Açılış
 • Personel Desteği
 • Eğitim Desteği
 • Proje Desteği
 • Yer Seçimi
 • Bölge Koruması
 • Ortak Reklam
[tab-area1]
[tab-area2]

Kobivadisi.com tarafından, Mobicaps firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

Çünkü mobil aksesuar sektörü Gfk raporlarına göre halen haftada 68.000 civarında akıllı telefon satılan ve sürekli büyüyen bir pazardır. Doğru lokasyon seçimi yapılarak açılan bir mobil aksesuar mağazası, ürün takibi ve doğru fiyatlamanın da iyi yapıldığı sürece yatırımcısına en erken kazandırmaya başlayan sektördür.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

50-100bin TL bütçeyle yatırım yapıp sürekli bir akar temin ederek kazanç sağlamak isteyen yatırımcı, 6-12 ay içerisine tüm yatırım maliyetlerini karşıladığı gibi dişe dokunur kazançlar da elde etmeye başlamaktadır. Bugün bir gayrimenkul yatırımı çok daha fazla bütçelerle yapıldığı halde geri dönüş zamanı 12 yılı bulmaktadır. Örneğin; belirttiğim bütçeyle otomobil al-sat yapmak isteyen birisi asla mobil aksesuar perakendeciliğinden kazandığı kadar kazanamayacaktır. Kabul edilebilir bir yatırım maliyetiyle, sektörün kâr marjı yatırımcısına hep daha çok kazandıracak tek sektördür. Zira dalgalı ekonomik seyri olan ülkemizde, bireylerin ellerinde mevcut olan telefon cihazlarını ve yabancıların “emergency technology” olarak nitelediği ürünleri almaya devam edeceklerini düşünürsek iş yapma potansiyeli hep var olan sektör olduğu daha net anlaşılacaktır.

Ayrıca büyük teknoloji perakendecilerinin, satın alma serencamı çok farklı olması hasebiyle bu işi başarılı yapamadıkları çok ortadadır. Dolayısıyla müstakil mobil aksesuar perakendesi önemli bir ihtiyaçtır.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

Mobil aksesuar sektörü, yukarıda anlattığım nedenleri fark eden –özellikle genç ve tecrübesiz- yatırımcılar için fırsat sektörü olarak görülmektedir. Ancak bu kesimde ticari tecrübe ve know-how kıtlığı hemen ilk aylarda baş gösterdiği için yatırım iyi bir fikir olsa bile sürdürülebilir olamamaktadır. Mobicaps olarak biz tam da buradaki büyük eksikliği gideriyoruz aslında. Yani ürün her yerden alınabilir, herhangi bir marka tabela ile de işe başlanabilir. Ancak devamlılıkta çok büyük ihtimalle sorunlar yaşanır. Mobicaps kendi mağazalarında da mobil aksesuar perakendesi yaptığı için franchise iş ortağına seçilmiş, stok devir hızı düşük ürünleri sunmaktadır. Doğrusu bu ürün gibi gözükse de çevre etkenleriyle beraber Mobicaps, satış kolaylığında yatırımcısına ciddi bir tecrübe sunmaktadır.

En önemlisi; Mobicaps, yazılım altyapısı, franchiseına webden sipariş verme kolaylığı (B2B), vizyonu ve önemli değerli olan markası ile yatırmcısını sektörde rakiplerinden birkaç adım önde başlatmaktadır. Her şeye rağmen, satılmayan ürünlerin satılanlarla değiştirilebilmesi imkanı, franchiseın cirosundan pay almak şöyle dursun, kendi yaptığı cironun üzerine mobicaps.com’dan yapılan online satışlardan franchise lokasyonundan yapılmışsa yatırımcısına web satışlardan prim vermesi gibi yatırımcının hayatını kolaylaştıracak birçok argüman sunması tercih sebebidir.

Kendisinin mağazaları için volümü yüksek satın alma yapan Mobicaps bu satın alma fiyatlamasından yatırımcısını faydalandırmayı hedefleyerek kazanç elde etmeyi işin ana fikri olarak benimsemiştir.

Toparlayacak olursak ciddi perakende birikimi olan Mobicaps ile beraber sektöre girmek yatırımcıyı kötü senaryolara karşı mümkün mertebe koruduğu gibi sürdrülebilir adil kazanç paylaşımını hedefleyerek yola çıkmış bir kuruluştur. Yatırımcıyı yaşatarak kendisi hayatta olmayı hedefler. Tüm bunlar yatırımcı adaylarının aklındaki istifhamlara açıklık getirmektedir.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Nispeten küçük metrekarelerde hacim olarak küçük ürünlerin satışı yapıldığı için çok fala SKU satışı yapılmaktadır. Bu SKU’ları gruplara ayırırsak, minimum kâr marjı %100 iken belli gruplarda bu kâr marjı %400’lere kadar çıkmaktadır.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

Mobicaps yatırımcısına, personel oryantasyonu, açılış kampanya ürünleri ve pazarlama/reklam faaliyetlerinde ve en önemlisi mağaza/kiosk projelendirmesinde yardımcı olmaktadır. Açılışlarda iyi bir adresleme için gel-gel ürünleri diyebileceğimiz birçok üründe damping fiyatlar uygulayarak bu kampanyaları da yatırımcının lokasyonunda yoğun sosyal medya reklamları ile duyurmaktadır. Kampanya ürünlerinin zarar bütçesi ve reklam giderleri ile ilgili de yatırımcısından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Yatırımcı için sağlayacağımız yazılım satılan/satılmayan raporlamalarının kolay ve anlaşılır olduğu ciddi raporlar sunmaktadır. Bu raporlar franchise iş ortağımıza yol göstermektedir. Sipariş aşamasında önemli bir kolaylık olan mbicaps.com’un (B2B) altyapısından faydalanacak olan yatırımcı veya yetkilendirdiği personeli cep telefonundan bile mağazası için ürün sipariş edebilmektedir.

Firmanızın rakiplere göre farklılıkları nelerdir?

Mobicaps, rakiplerinden farklı olarak ekran koruma ürünleri ve kişiye özel telefon kılıfı ürünlerini kendisi üretir veya kendisi için özel ürettirir. Dolayısıyla yatırımcı rekabetten korunmuş olur. Zira diğer satıcılar da Mobicaps marka ürün olmayacaktır. Çünkü Mobicaps yatırımcısının bölge koruması altına almıştır ve yatırımcısının rakibine ürün satışı yapmaz. Bu konular müeyyideli bir sözleşme ile kayıt altına alınmaktadır.

Yanı sıra Mobicaps’in tüm ürünleri kendi ambalajında ve barkod/stok kayıtlıdır. Dolayısıyla rakiplerde olmayan şekilde Mobicaps franchiseı açacağı mağazada kendisi bulunmasa bile personellerini ve mağazasını fresh envanter bilgisi üzerinden rahatça denetleyebilir.

Başlangıç esnasında yatırımcının personel arayışında, personel bulma ve mülakat süreçlerini de Mobicaps yapmaktadır. Açılan mağazanın rutin denetlemelerini de Mobicaps yapmaktadır. Dolayısıyla kendisi halen başka bir işle iştigal eden herhangi bir yatırımcı kendisi işin içine girmeden ve zaman ayırmadan bu yatırımı gerçekleştirerek ek kazanç sağlayabilir. Başka bir işte çalışan yatırımcımız bir otomat işletme kolaylığında yatırımından gelir elde edebilir.

Yine yukarıda bahsettiğimiz satılamamış aged stok ürünlerini de belli kurallar çerçevesinde çok satılanlarla değiştirebilir ki bu hiçbir rakipte olmayan bir özelliktir.

Mobicaps Mobil Aksesuar Franchise Başvurusu

03322460967Üye: Sadi Toprak

 

 

Mobicaps Mobil Aksesuar Franchise Şartları

Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; Mobicaps Mobil Aksesuar Franchise Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

Doğrulanmış Firma

Mobicaps Mobil Aksesuar Franchise ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

Benzer Firmalar

Mobicaps Mobil Aksesuar Franchise ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Güvenlik Önerileri

İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sayfa içindeki firma tanıtımına ilişkin yer alan bilgilerin tümü, ilanı ekleyenin sorumluluğundadır. İlan ekleme tarihi ile günümüz tarihinde bazı firma bilgileri değişmiş olabilir.