Yatırımcı Arıyorum

Gurme Patlamış Mısır İş Fikri

Patlamış Mısır Satmak

Yediden yetmiş yediye herkes patlamış mısırı sever sevmesine de bazıları bu müthiş lezzetle ya sağlık sorunlarından dolayı ya da diyet programlarına sadık kalmak için mecburiyetten ayrı kalır. Eskiden soğuk kış gecelerinde TV başında aile eğlenceliği olan patlamış mısır, sonraları sinema salonlarına taşınmış ve hazır paketler halinde market raflarında da yerini almıştır. Hatta öyle ki mısır alınmadan sinemaya girdiğin zaman sanki sinemadan tam keyif alınmaz.

Yerken çıtırdama sesi çıkmasın diye gayret gösterilir ama için içinde lezzetinin o sesle daha da arttığı düşünülür. Mısır bardak mısırdan, koçan mısıra, patlamış mısıra, gevreğe, cipse hatta mısır gevrekli çikolatalara ve karamelli mısırlara  kadar adını pek çok lezzete yazdırmış bereketli bir üründür. Hem yiyene hem de yedirene keyif verir.

Patlamış mısırda her dönemde atıştırmalık olarak tüketimi yüksek olmasıyla birlikte her dönemde yenilikçi bakış açısıyla farklı şekilde sunumları yapılmıştır. Bardak mısır, paketli, gevrek gibi her çeşidinde lezzeti ve ekonomik değeri elbette vardır ama patlamış mısır her dönem başı çekmiştir. Diğer sunumlar mevsimlik iniş çıkışlar yaşasalar da patlamış mısır hep baş köşede yerini korumuştur. Gurme patlamış mısırda yenilikçi bakış açısı ile yeni bir form kazandırılmış bir lezzettir. Girişimde bulunmak isteyenler için gurme patlamış mısır işi yenilikçi sunum şekli ile yeni bir iş girişiminin cazibe ve karlılığını sunabilir.

Bir gurme patlamış mısır işletmesi, müşterilere farklı aromalarla harmanlanmış patlamış mısırı satarak para kazanmaktadır. Patlamış mısır, hemen tüketilip tüketilmeyeceğine bağlı olarak, torbalarda, teneke kutularda veya daha şık karton ambalajlarla satış yapılabilir. Bir gurme patlamış mısır işletmesi, bir veya iki kişilik küçük bir işletme olabileceği gibi, bölgesel veya ulusal bir işletme olarak büyütülebilecek iş potansiyeline sahiptir.

Patlamış Mısır Nerelerde Satılır?

Bu işletmeyi açmanın maliyetindeki en büyük değişken, işletmenin ne tür bir mekan kullanacağıdır. Patlamış mısır satan bir işletmeyi bir mobil araçta açmak, her zaman dükkan açmaktan çok daha ucuzdur. Yapılanma ve kiralama maliyetlerine ek olarak da, başlangıç ​​harcamaları ekipman (örneğin patlamış mısır makinesi), malzemeler (örneğin yemeklik yağ, patlamış mısır taneleri, lezzetlendiriciler, aromalar vb.) ve ambalaj malzemeleri (örneğin çantalar, kutular vb.)maliyetini içerir.

Kısıtlı bir bütçeyle girişimciler, başlangıç olarak evlerinde ticari yiyecek hazırlama lisansı alarak başlayabilirler. Hazırlanan mısırlar pazarda, festivallerde, konserlerde ya da stant kurularak satış yapılabileceği gibi daha büyük boyutta çalışmak için market, kuruyemişçiler, sinema salonlarını da toplu satış yapılabilir. Bir gurme patlamış mısır işletmesi, gerçekten eşsiz ve yerel temalı lezzetler sunarak, sektördeki diğer işletmelerden ayrılabilir. Potansiyel müşterilere ücretsiz numune sunmak pazarlamanın eniyi yollarından biridir. Birçok gurme patlamış mısır işletmesi, bir veya iki kişilik operasyon olarak başlatılabilir ve işler büyüdükçe yeni çalışanlar alabilirler. İş büyüyünce genellikle paketleme personeli ve teslimat için gerekli personel alımı yapılması gerekebilir.

Gurme patlamış mısır dükkanı ne kadar kar edebilir?

Bazı gurme patlamış mısır işi çok karlı bir iştir. Sinemalarda satılan patlamış mısırın karının %900-1200’lerde olduğu düşünüldüğünde ne kadar karlı bir işe yatırım yapılacağını düşünmek girişimcilere cesaret verici mahiyette bir iş olduğunu göstermektedir. Ayrıca sadece Türkiye değil Dünya geneline bakıldığında Patlamış Mısırını milyon dolarlık bir işletme haline dönüştüren şirketlerin varlığı bunun bir ispatıdır.

İşinizi daha karlı hale getirebilmek için gurme patlamış mısır dükkanı işletmesini, özel tasarımları olan sınırlı sayıda teneke kutularla sunarak karı artırabilir. Mesela şehir silueti, ünlü sanat eserleri, tatil sahneleri, yerel simge yapılar veya diğer tasarımları içeren eşsiz motiflerle süslenen tenekelerle pazarlanabilir. Çünkü insanlar genelde özel tasarım ambalajlar için daha fazla para ödemeye isteklidirler.

Kimler Patlamış Mısır İşi Yapabilir?

Gıda sektörünü seven ve mutfakta yaratıcı olan herkes bir gurme patlamış mısır işine girmekten keyif alabilir. Patlamış mısır yapımı oldukça basit bir işlem olsa da, lezzetli ve orijinal lezzetleri bulmak yaratıcılık gerektirir. Ve bu iş girişimi ev tabanlı çok düşük maliyetlerle başlatılarak çok büyük bir şirket haline getirilecek bir potansiyele sahiptir.

Mısır kelimesini yazının başlığında okuyunca mısırı; evirip çevirip önümüze çıkartıyorlar diye düşünebilirsiniz. Fakat bazı lezzetler vardır bir sezon parlar ve kaybolur gider, bazıları da sunumları değişse bile sürekli kazandırmaya devam eder. İşte mısırda böyle bir değer olarak kazandırmaya devam edecek bir iş alanı olarak değerini kanıtlamıştır.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ömer YARDIMCI
ömer YARDIMCI
3 yıl önce

bu fikir projelerim arasında yer alıyor ve farklı bir kaç ürünle de desteklediğim bir çalışma. fakat sermayem olmadığı için atıl bir proje olarak bekliyor. bu projeyi yapmak isteyen olursa sermaye harici ortaklıkla girişimde bulunabilirim. ayrıca inovatif dokunuşlarla yan ürünler ekleyebilirim.… Devamını oku »

Ağa
Ağa
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  ömer YARDIMCI

Bende para var ama sana niye vereyim

Riza Cakici
Riza Cakici
1 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Ağa

Sende para vardır. Ama parani katlayacak fikir yoktur. Ama onda fikir çoktur. İşte bu kişilere ceo deniyor.
bayilik veren firmalar
iş planları
Yatırımcı Bul
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Uyarı: bu sayfada bulunan; bilgiler, içerikler veya yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz