Yatırımcı Arıyorum

Hayvan Kuaförü Açarak Para Kazanmak

Hayvan Kuaförü Nasıl Açılır?

Hayvan kuaförü ya da pet kuaförü son yüzyılda giderek artış gösteren işlerden birisidir. Günümüzde neredeyse her ailenin bir evcil hayvanı var. Onları aileden birisi olarak gördükleri için bakımları ile yakından ilgileniyorlar. Özel mamalar alıyor, birlikte gezmeye gidiyorlar, eğlenmeleri için oyuncak satın alıyorlar.

Bu da beraberinde farklı bir sektörün çıkmasını sağıyor. Kuaför tercihi bir niş olarak görülebilir. Özellikle büyük şehirlerde talebi olan bir iştir. Ancak yüksek bir maliyeti mevcuttur. O nedenle sadece kuaför olarak düşünmemek gerekiyor. Bu işinizin bir ek hizmeti olarak sunulmadır.

Bir evcil hayvan oteli açıp, onun içerisinde kuaför, tırnak bakımı, konaklama ve diğer hizmetler birlikte verilmedi mantıklı bir iş olacaktır. Tabi bunların tamamını yapmak biraz maliyetli olacaktır.

Hayvan Kuaförü Açmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Bu işe başlamadan önce mutlaka konu hakkında gerekli bilgiye ve tecrübeye sahip olmalısınız. Niş bir iş olmakla birlikte belirli bir deneyim gerektiren bir iş olduğunu söyleyelim. Bu işte başlamadan yani sermaye bağlamadan önce bir yerde çalışarak deneyim kazanmanızda fayda var.

Ancak işi başkalarını yaptırıp siz sermaye koymayı düşünüyorsanız birçok uzman maliyetine göre dönüşün çok uzun zaman aldığını söylüyor. Ancak standart müşteri sayısına ulaşmayı başarırsanız karınız da yüksek olacaktır. Kuaför içerisinde yapılacak işler arasında tüy kesimi ile birlikte, tırnak kesimi, göz kulak temizliği ve son olarak da banyo hizmeti yer alacaktır.

Kira bedeliniz, yanınızda çalışacağınız insanların sayısı, vereceğiniz maaşlar ile birlikte başlangıçta 50 bin TL yatırım gerektiren bir iş olacaktır. Tabi yer seçimize ve diğer detaylara göre bu maliyet düşebilir ya da yukarı çıkabilir.

Hayvan Kuaförü Açarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Hayvan kuaförlüğü sektörü biraz ilginç bir sektördür. Özel bir hizmet sunmanız nedeniyle fiyatları da bu oran ile değişim gösterecektir. Bir köpeğin ırkına, tüyüne ve ne kadar büyük olduğuna göre tıraşı ve banyosu için sektörde ortalama 120 TL ile 150 TL arası fiyat alınmaktadır.

Bir hayvanın tıraş işlemi ortalama 1 saat ile 2 saat arası sürmektedir. Günde 5 hayvan tıraş ettiğinizi varsayarsak günlük ortalama 500 TL üzeri bir ciro elde edebilirsiniz. Tabi bu iş hemen olmayacaktır ve öncelikle belirli sayıda müşteri sağlamanız gerekecektir.

Basit bir iş gibi görünse de doğru şekilde tıraş edilmeyen hayvanların hastalanma riski mevcuttur. O nedenle bir uzmanlık belgesi almadan bu işe başlamak başınızın ağrımasına neden olacağını da unutmamalısınız.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz