Yatırımcı Arıyorum

Meslek Kursu Açma İş Fikri

Meslek Kursu Açmak

Bugün Dershanelerin popülaritesi arttı, meslek kursları veren memur ve akademik sınavlara hazırlık yapan kurslar ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli personelin yetiştirilmesine katkı sağlarken aynı zamanda istihdam yaratmakta, kazançlı iş faaliyeti özelliği göstermektedir.

Pek çok Dershane Franchising yöntemi ile büyüme gösteriyor geleneksel çalışma anlayışında kayıt memuru, kayıt işlemleri gibi tanımlar yerini Eğitim Danışmanı olarak tanımlanan üniversite mezunu genellikle aynı kurumda öğretmenlik görevini de yerine getiren kurum içinde kayıt yaptırmaya öğrenci gelsin diye beklemek yerine sahaya çıkan randevular alarak ev ya da iş ortamında öğrenciyi ziyaret eden kimselere dönüştüler.

Ayrıca Kurum içinde satış-pazarlama departmanı oluşturularak çağrı merkezi gibi çalışılmakta geniş kitlelere ulaşmak için çok daha çeşitli ve profesyonel yöntemler uygulanmakta. Özel dershanelerde eğitimcilik anlayışı tamamen kabuk değiştirerek yeni bir form kazanırken yöntem ve uygulamalar da tamamen değişti.

Öğrenci kayıt olduktan sonra sadece kurs günleri gelip dersini alan kişi konumunda iken kurumlar öğrenciyi öğrencinin hedeflerini sahiplenmeye başladı öğrencinin gireceği sınavı kazanması için ya da geldiği meslek kursunda tam nitelikli olması için inanılmaz çaba sarf etmekte türlü tekrar, rehberlik, birebir eğitim modeli, psikolojik yaklaşım gibi çağdaş ve özverili yaklaşımlar ile yüzde yüz müşteri memnuniyeti yanında hizmetin yüzde yüz verimliliği hedeflenmekte.

Mesleki Kurslarda Sektörel Durum

Araştırmalar gösteriyor ki çevresel faktörlerin ve rekabet koşullarının süratle değiştiği bir dünyada sadece işlevsel gerekleri yerine getirerek işletmelerin varlıklarını sürdürmeleri mümkün değildir. Stratejik düşünmek, stratejik planlar yaparak rekabet şartlarını yönetmek zorunludur.

‘Rekabetin ana çıkış noktalarından biri diğer rakiplerden farklı bir ürün ya da hizmet ortaya çıkarmaktır’ Diyerek firmaları uyarmakta, bilimsel araştırmaların sonuçları. Özellikle dershanecilik sektörü üzerinde yapılan araştırmaların neticelerine göre bu kurumlar kendilerini devamlı yenilemek durumundadırlar, örgütlenmelerini yenilemeleri gerektiği gibi rakiplerinden farklı yönlerini ortaya koymaları, fark yaratabilmeleri ve bu öne çıkardıkları niteliklerini geliştirmelidirler. Yabancı Dil Kursu Açmak

Eğitimde İnovasyon

Eğitim yöntemleri ve yaklaşımlarında uygulamaların tamamen değiştirilmesi çalışmaları sonuçlanmış değil ancak özel sektör olarak faaliyet gösteren kurumlar hızlı bir biçimde değişime ayak uydurdular. Eğitimde öğrencinin potansiyelini artırmaya ve ortaya çıkarmaya yönelik, başarısını sık sık ölçerek yolunda gitmeyen unsurları bularak düzeltmeye yönelik çaba gösterilmekte.

Öğrencinin başarılı olması için gerekli koşulların oluşturulmasına, öğrencinin motivasyonunun ve öz güveninin yüksek tutulmasına gayret edilmektedir.

İş Dünyası

Televizyon ve radyolar ne yazık ki İş dünyası hakkında kariyerini oluşturacak kişilere yardımcı olacak nitelikte yeterli bilgiyi aktaran programlar yayınlamıyorlar bu durumda yeni mezun gençlerin, mezun olmak üzere olan gençlerin, işini değiştirecek ya da yeni bir iş kuracak kimselerin iş dünyasına ait gelişmeleri Kobi Vadisi gibi profesyonel kaynaklardan dikkatle takip etmeleri, yakın gelecekte ortaya çıkacak ve çıkmış olan mesleklerden en kısa sürede haberdar olmaları gerekiyor.

Yasal düzenlemeler ile yeni formunu kazanan iş dünyasında yapacağınız işin belgelenmesi, başvuru yapılan iş yerlerinde sadece belge sahibi iş görenlerin istihdam edilmesi koşulu doğduğuna göre bu yasal belgeleri dolayısı ile mesleki eğitimi verecek meslek kurslarının faaliyeti toplumda acil olarak beklenen hizmet niteliğindedir. Belediyeler ve İŞKUR gibi kurumlar bu hizmetleri ücretsiz verme gayretinde olsalar da işsizliğin yaygın olması ve çok büyük oranda vasıfsız nitelik profili sergilemesi nedeni ile, işsiz kesime cevap verecek yeterlilikte değildir.

Özel sektör kalan boşluğu doldurarak toplumun işsiz olarak ya da vasıfsız işsiz olarak nitelenen iş gören adaylarının belge sahibi meslek erbabı kimseler olarak iş dünyasına kazandırılmasına hizmet edebilir. Ücretli meslek kurslarının açılması arayışı içindeki toplumun büyük bir kesimine hizmet verecek, toplumdaki vasıflı iş gören ihtiyacına katkı sağlayacak, vasıfsız işçi sorununu çözecek, yeni kurulan dershane aracılığı ile pek çok öğretmen, sekreter istihdamı sağlanacaktır.

İş dünyası ve meslekler ile ilgili gelişmeler basında ve bilimsel kaynaklarda yakından izlendiğinde nerede ise her gün yeni bir meslek faaliyet alanının oluştuğuna tanık oluyorsunuz dolayısı ile ihtiyaç olan meslek dallarına yetişmiş personel bulmak, ihtiyaca derhal cevap vermek, ekonomi dünyasındaki hıza aynı anda uyum sağlamak özel bir gayret gerektiriyor.

Meslek Kursu Açarken Bayilik Almak

Meslek kursu açmak, toplumun ihtiyaçları ve sürekli doğan yeni meslekler göz önünde bulundurulduğunda mantıklı ve gerekli bir girişim olarak göze çarpıyor.

Bayilik almak bu sektöre girerken en pratik ve kazançlı çözüm gibi görünüyor zira eğitimcilik biraz daha farklı bir alan eğitim dünyası, eğitim ile ilgili yasal mevzuatı bilenlerin hazırladığı hazır bir sistem ile toplumdaki boşluğu doldurmaya hazırlanmak daha risksiz ve daha profesyonel bir yaklaşım gibi.kobi vadisi

Yorumunuz