Mobil Pazarlama

İnternet ve telefon aracılığı ile amaçlanan ve hedeflenen satışı gerçekleştirmek için alıcılara diyalog ve bağlantı kurularak ürün ve hizmet ihtiyaçlarını karşılama sistemidir mobil pazarlama. Günümüzde normal yollardan daha fazla kullanılmaya başlanılan yaygın hale getirilen ve memnun kalınan aktif halde alışveriş yapabilmek için amaçlanan bir ağ sistemi. Seçeneğin ve çeşidin çok olduğu ulaşımın kolaylaştığı teknoloji pazarı halinde düşünebiliriz. Genellikle; facebook, instagram, twitter, telefon ve bilgisayar ile ulaşılarak müşteriyle birebir bağlantı kurularak satış gerçekleşir.

Mobil pazarlama gelişmeyi, plan projeler üzerinde çalışmalar ve bu konu hakkından eğitim sağlamak amaçlı kar elde etmeyi ön planda tutarak gelir kaynağı adına kurulmuş teknolojik satış sistemi haline gelmiştir.

  • Dünyada mobil pazarlama oldukça yaygın bir halde yer alıyor. Asya’nın mobil pazarlama alanında bir lider konumu olduğunu biliyor muydunuz?

Asya mobilizasyon alanında gelişimi hızla devam ettiriyor yenilenerek her geçen gün çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Avrupa, Asyayı mobil pazarlama kapsamında takip eden liderlik konumuna yaklaşmış ülkelerden sadece biri durumundadır.

  • Türkiye mobil pazarlama kapsamında faaliyet göstererek geliştirmeye, modernleşmeye ve yenilikçi fikirlerle başarı yolunda emin adımlarla ilerliyor. Mobil pazarı kullanılanların sayısı inanılmaz hızda her geçen gün artıyor.

Daha mobil pazarlama alanında yolun başında olsak da ilerleme de aktif ve pozitif şartlar oluşturarak konusunda hızla aşama kaydetmiştir. Binlerce uygulama şuan yeni olmasına rağmen deneysel halde olmak üzere araştırılarak daha ne yapabilirim diye test edilmektedir.

Pazarlama tanıtımı ve reklamı cezbediciliği merkezi durumuna nasıl getiririm diyerek, uygulamaya seçenekleri bulup geliştirip müşterini memnuniyetine sunuyor. Zamanla yatırımlarının mobil pazarlama alanlarına yoğunlaşacağını ve büyük bütçelerin pazarlama kapsamında kullanılması planlanıyor. Mobil pazar daha farklı kategoriye hitap ediyor. Aslında alıcıyla kurulan iletişimi, ürünün karşı tarafa sunumu ve satın alınması için  pazarlama faaliyetleri müşterinin içi rahat bir şekilde alış veriş yapması için güven aktarımı normal uygulamalara nazaran farklı yönde ilerliyor. Aslında mobil pazarlama keyifli bir iş seçeneği. Kısıtlı alanlardan çıkıp dünyanın her kesimine hitap ediyorsunuz kalıplaşarak sıkışılmayan büyük bir Pazar olarak düşünebiliriz. Ürünün tanıtımını ve reklamı yapılma aşamasından sonra dünya pazarına sunuluyor. Yaşadığınız yer, konum bulunmuş olduğunuz alan almak istediğiniz ürün yada hizmeti karşılamıyor ise şu an herkesin rahatlıkla kullandıkları telefon yada internet yoluyla ulaşmak kısa zamanını alıp kolay elde etmenizi sağlıyor. Tabi ki gecikmeler sorunlar her alanda pürüzler oluşabiliyor ama telafisinin de üzerinde titizle durularak özen gösterilerek bir daha aynısını yaşamamak ve hatayı minimuma düşürülerek müşteri memnuniyeti amaçlanıyor.

Her alanda her konuda olduğu gibi güven ve ikna isteği karşı tarafa alıcılara ve müşterilere üst sevilerde alışverişin kurulan ilişkilerin kopmaması adına güven sağlanıyor. Mantığa uygun düzeyde ürün kalitesi ve alıcının memnun olması ilişkilerin devamının gelmesi için büyük önem taşıyor.


[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Mobil Pazarlama adlı makalemizi değerlendirmek ister misiniz?


kobi vadisi

Yorumunuz