Profesyonel ve Modern Topluma Ayak Uydurmak

Modern Dünyaya Uyum Sağlamak

Çalışanları çoğu, günlük işlerin kendilerine özgü bir durum olduğunu düşünür ve sık sık bu rutinin içine girer. Ama zaman zaman bu rutinin içinden sıyrılıp, iş alanında profesyonellerin olduğu topluma ayak uydurmakta fayda var.

Profesyonel Topluma Ayak Uydurmak

İş alanında küçük toplantılara, seminerlere, konferanslara ve fuarlara katılmak, bu rutinin içinden çıkıp, yaşadığınız çevreyi daha iyi anlamak ve son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak için de çok önemlidir. Bu seminerlere katılmak oldukça ferahlatıcıdır.

Profesyonel toplumun içine girdiğinizde, işinizle ilgili duymadığınız bir bilgiyi öğrenme şansınız çok yüksek. Hangi becerilerin ortaya çıktığını, son olarak piyasaya çıkan teknolojik ürünlerin varlığını öğrenip ve hangilerinin gereksiz hale geldiğini öğrenebilirsiniz. Meslektaşlarınızın karşılaştığı sorunlara eğer sizin de bir çözümünüz varsa, bilgi verip yardımcı olabilirsiniz. Ya da kendinize iş ortağı bulma olasılığınız ve iş dünyasından pek çok kişiyi tanıma olanağı yakalayabilirsiniz. Kendi işiniz ve iş gelişiminiz için gerekli bir ürünün varlığını öğrenebilirsiniz.

Yani bu tarz organizasyonlar, profesyonel topluma ayak uydurmanız için katılmanız gereken faaliyetlerdir.

Profesyonel topluma ayak uydurmak, şirketinizin mesleki gelişimi için hedefler koymakla kalmaz, aynı zamanda sizi, en son web seminerleri ve becerilerinizle ilgili makalelerden haberdar eder.

Bu organizasyonlar, sizi anında rutininizden çıkarır ve genel olarak alanın daha büyük bir resmini ortaya çıkarır.

Bu toplantılara severek katılın. Çünkü modern dünyada son derece önemli olan,  şirketinizin dışındaki profesyonel bir topluluğa ait olma duygusu yaratıyorlar. Bu yüzden, aynı türden bir çalışmayla uğraşırken, profesyonel gelişim için zaman ayırmak canlandırıcıdır ve öğrendiklerinizin büyük bir kısmını günlük işinize uygulayabilirsiniz.

Modern Topluma Ayak Uydurmak

Yaşadığımız çağa bakarsak, pek çok konuda kendimizi göstermemiz için modern topluma ayak uydurmak zorundayız. Farkında mıyız bilmiyorum ama artık sadece internete ve sosyal medyaya bağımlı bir hayat sürmeye başladık ve modern toplumu buradan şekillendirir olduk. İşte, modern topluma ayak uydurmanın birkaç göstergesi.

1- Sosyal Medyayı Aktif Kullanmak

Sosyal medya artık hayatımızın her anında. Ne yesek ne içsek hemen sosyal medyadan tüm dünyaya yetiştiriyoruz. Özellikle Instagram paylaşımları çok ilgi görüyor. Popüler olan bir mekândan paylaştığınız bir içecek, bakın ben burada keyif yapıyorum der gibi bir tatil mekânından fotoğraf atmak, başlıca hobimiz oldu artık. Bir Starbucks bardağı ile paylaşım yapmak, en popüler iş son zamanlarda.

2- Siyah Çay Neymiş Renklisi Dururken

Siyah çayın sağlığa yararı uzmanlar tarafından sürekli anlatılsa da, rengârenk çaylar daha çok ilgi görüyor. Siyah çay ülkemizde çok popüler. Ancak sağlıklı içecekler sınıfına hızlı dalış yapan özellikle yeşil çay içmek artık moda.

3- Son Teknoloji Akıllı Cihaz Kullanmak

Eskiden böyle kendimizi insanlara farklı göstermek gibi bir çabamız ve akıllı telefonlarımız yoktu. Sadece konuşur ve mesajlaşırdık. Ancak modern topluma ayak uydurmanın bir yolu da cebimizde ve elimizde son teknoloji ile donatılmış bir akıllı telefon olmasından geçiyor. Bir telefonun son sisteminin piyasaya çıkacağı günü, hatta saniyesini takip edip, almak için geceden sıraya giren insanların varlığı malum. Aslında bence modern topluma ayak uydurmanın yolu akıllı telefonlardan değil, kendi aklımızı kullanmaktan geçiyor ama maalesef günümüzde bunun yolu elinde son model akıllı telefon olması.

4- Haftada Bir Gün Bir Sanat Galerisi ya da Müze Gezmek

Modern topluma ayak uydurmak adına yapılabilecek en güzel ve faydalı işlerden biri haftada bir gününüzü bir müzeye ya da bir sanat galerisi gezmeye ayırmak. Tabi bunu sosyal medyada etkileşim almak, kendinizin nasıl kültürlü olduğunu kanıtlamak için değil, kendi bilgi ve görgünüzü artırmak için yapmalısınız.

5- Sosyal Medyada Sıkı Bir Takipçi Sayınızın Olması

Modern topluma ayak uydurmanın günümüzdeki şartlarından biri de sosyal medya hesaplarınızda hatırı sayılır bir takipçi sayınızın olması gerekiyor. Tabii ki bu hesapların sahte hesap olmaması ve takipçi satın alınarak oluşmaması daha makbul. Bu durum daha kaliteli takipçi demek.

6- Sosyal Medyadan Paylaşılan Pazar Kahvaltıları

Yine bir sosyal medya faciası. Pazar kahvaltıları paylaşımları. Özellikle güzel havalarda paylaşılan kahvaltı fotoğrafları daha çok ilgi görüyor, tabii ki ünlü bir kişilikseniz daha çok izleniyorsunuz. Sizin paylaşım yaptığınız yer bir anda popüler bir mekân haline geliyor çünkü orada tekrar bulunma olasılığınız yüksek. İnsanlar artık popülerlik ve şöhret peşinde ve bunun bir yolu da ünlü insanların bulunduğu mekânlardan paylaşım yapmak.

7- Trend Kıyafetlerle Sokakta Gezmek

Bir insanın kalitesi kişiliğinin ve ruhunun güzelliğine bağlı olsa da, günümüzde üzerinizde trend kıyafetlerle sokakta arz-ı endam etmiyorsanız, bir kıymeti yok. Yani son moda kıyafetler takip edilecek, satın alınacak ve sokakta öyle gezilecek. Bu da günümüz modern topluma ayak uydurmanın bir başka yolu olarak karşımıza çıkıyor.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Burada yer alan; blog, bilgi, içerik ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Profesyonel ve Modern Topluma Ayak Uydurmak

okuma süresi: 3 dk
0