Yatırımcı Arıyorum

Seyyar Arabada Dondurma Satarak Para Kazanmak

Seyyar Dondurma Satmak

Anadolu’da küçük kasabalarda yaşayan birçok insan araçları ile dondurma satmaya gelen insanlar ile tanışmıştır. Birçok çocuk onların yolunu gözler ve sesini duydukları anda onun yanına koşarlardı. Tabi günümüzde teknoloji geliştikçe imkanlarda o derece artış gösterdi.

Artık kimse uzak noktalara dondurma götürme işi ile uğraşmıyor. Onun yerine kalabalık şehirlerde merkezi noktalarda seyyar araçlar ile oluşturulan noktalarda dondurma satılıyor. Tabi dondurma herkesin sevdiği bir yiyecek olsa da doğru şekilde sunmam ve insanların damak tadına göre hazırlık yapmak gerektiği de unutulmamalıdır.

Tabi aynı zamanda çeşidin de sayı olarak fazla olması gerektiği mutlaka göz önüne alınmalıdır. Sayı ne kadar çok olursa müşteri potansiyeli o kadar yüksek olacaktır. Dondurma satmak için en doğru noktayı belirlemelisiniz. Okul önleri, işlek caddeler bunun için ideal noktalar olacaktır. Tabi burada seyyar aracı koyabilmek için belediyeden gerekli izni almayı da unutmamalısınız.

Seyyar Arabada Dondurma Satmanın Maliyeti

Dondurma yapımı zahmetli bir iş olsa da karı yüksek olan işlerin başında gelmektedir. Ürünü doğru şekilde hazırlamak ve en doğru noktada satışını gerçekleştirmek kazancınızı arttıracaktır. 5 litrelik bir dondurma kabını doldurmanın maliyeti 10-15 TL arasına değişecektir. Bundan ne kadar külah dondurma çıkacağını hesaplamak tamamen size kalıyor. Bu da kar oranınızın ne düzeyde olduğunu anlamanıza yardım edecektir.

Bu maliyet dondurmanın içine koyulacak ürünlere göre değişim gösterecektir. Tabi bu işi yapabilmek için içinde dondurucu olan bir araca sahip olmanız gerektiğidir. Tek bir araç için 2.000 TL ile 3.000 TL arasında bir maliyet gerekirken, dondurucu ile bu fiyat biraz daha artacaktır. İzinler ve reklam bedelleri ile birlikte hazırlık için ayırmanız gereken sermaye 10.000 TL olarak hesaplanabilir.

Seyyar Arabada Dondurma Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Aracınızı hazırladınız ve doğru gördüğünüz bir konumda dondurmanızı satmaya başladınız. Hemen akla ne kadar kazanacağınız gelecektir. Bu kazanç ortalama olarak sizin sunacağınız dondurmanın kalitesine göre değişecektir.

Güzel dondurmaya sahip olursanız fiyatı belirlemek daha kolay ve rahat olacaktır. Ortalama bir top dondurma 1,5 TL’ye satılmaktadır. 5 litrelik bir dondurmadan ortalama 45-50 arası top çıkacaktır. 50 top sattığınızda 75 TL ciro elde edeceksiniz. Elektrik masrafı, dondurma hazırlama masrafı ve peçeteyi de işini içine katarsak size kalan kazanç 50 TL olacaktır.

Yani bir litre dondurmadan ortalama 10 TL kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle yaz gecelerinde dondurmaya olan talep yüksek olacaktır. Doğru konumlama ve lezzetli ürün ile yaz boyunda yüksek oranda kar elde eden bu işi yapabilirsiniz.

Dondurma Dükkanı Açmak

Bu sektörde iş yaparak para kazanmak istiyorsanız, arzu ederseniz dondurma dükkanı açma iş fikrini de inceleyebilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz