Yatırımcı Arıyorum

Takı Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Takı Tasarımcılığı Yapmak

Yaşam her geçen gün zorlaşıyor, yükselen hayat standartlarına mevcut gelirimiz yetmiyor ise gelirimizi artırma çabası içine girerek ihtiyaçlarımızı ve isteklerimizi gerçekleştirmenin çarelerini arıyor, çözümlerini üretiyoruz.

Her gün belirli bir zaman diliminde boş vaktimiz oluyor ise, evimizde internet ve bilgisayarımız da var ise boş zamanlarımızı değerlendirerek para kazanabileceğimiz bir iş arayabiliriz. Firmalar tam gün personel istihdam ederek maaş ödemek, sigorta yükümlülükleri üstlenmek yerine internet ya da telefon ile iş görüşmelerini takip ederek part time personeller ile çalışmayı tercih ediyorlar. Firmaların tercih ettiği freelance serbest zamanlı çalışma şekli firmanın işletme maliyetlerini düşürürken, pek çok ek iş arayan, boş zamanlarını değerlendirecek işe ihtiyacı olan kişilerin bütçesine katkı sağlayarak yaşamlarını kolaylaştırıyor.

İNSAN KAYNAKLARI SİTELERİNİ ZİYARET EDİN

İnternet üzerinden bağlantı kurabileceğiniz pek çok meslek dalı var bunlardan biri takı tasarımı bu yazımızda takı tasarımına ilgi duyan ya da bu konuda daha önce çalışmış bilgi sahibi olan bütçesini biraz daha artırmak isteyen okuyucularımız ihtiyaç duyacakları bilgilere ulaşabilirler.

Takı Tasarımı ile Para Nasıl Kazanılır?

Boş zamanınızı para kazanarak geçirmeye karar verdiniz şimdi her gün belirli bir zamanınızı bilgi sayar başında internet ortamında iş arayarak geçirmeli part time iş veren iş ilanlarını inceleyerek, insan kaynakları sitelerini dolaşarak, araştırmalar yapmalı, size uygun iş ilanlarına başvuruda bulunmalı, bilgilerinizi dikkatli ve doğru doldurmalısınız ki yeteneklerinize uygun arzu ettiğiniz işe başvuruda bulunmuş olun ve işveren size doğru bilgiler ile ulaşabilsin.

Günde kaç saat boş vaktiniz oluyor ise bu zaman dilimini en verimli şekilde planlayarak başlangıç yapmanız yerinde olacaktır. Firmanın talepleri ile sizin sahip olduğunuz süre içinde göstereceğiniz performans uyacak mıdır, firma ile ne şekilde bağlantı kuracaksınız ne şekilde ve ne zaman teslim edeceksiniz, firma ödemeleri ne zaman ve ne şekilde gerçekleştirecek işe başlarken detayları konuşmanızda her ayrıntıyı netleştirmenizde fayda var.

İnsan kaynaklarında iş ilanları ile vakit harcamak istemiyorum, bir firma bağlantısı istemiyorum kendi ürünlerimi kendim üretip internet ortamında kendim bağımsız çalışmak istiyorum derseniz bu tercihiniz için izlemeniz gereken birden fazla yol var.

BAĞIMSIZ MI ÇALIŞACAKSINIZ?

Bağımsız çalışacaksanız küçükte olsa bir üretici ve işletme sahibisiniz demektir her iş girişiminde olduğu gibi işe planlama yaparak başlamak durumundasınız. Günde kaç saat çalışmayı planlıyorsunuz? Günde kaç takı imal edebileceksiniz? Ürünlerinizi nasıl satacaksınız? Sorularının cevaplarını mutlaka oluşturmalısınız.

  • Zamanınızı planlayın, kaç saat çalışacaksınız?
  • Ürününüzü planlayın günde kaç takı üreteceksiniz?
  • Sermayenizi hesaplayın, söz konusu zamanda söz konusu üretim için haftalık ya da aylık ne kadar finansa ihtiyacınız olacak?
  • Ürünlerinizi ne kadar bir kâr ile kaça satacaksınız?
  • Ürünlerinizi kimler alsın istiyorsunuz, ürünlerinizi kimlere tanıtacaksınız?
  • Ürünlerinizi nerede satacaksınız?

Son sorumuzun Bir’den fazla cevabı bulunuyor eğer kendi web sitem olsun derseniz bu şekilde faaliyet göstermenin bazı yasal prosedürleri bulunuyor, önce bir web tasarımcıya belirli bir ücret karşılığı sitenizi hazırlatacaksınız sonra bilişim yasaları gereği resmî başvurunuzu yapıp domain almalısınız vergi dairesine bildirimde bulunmalısınız ayrıca site için yıllık bir ödeme yapmanız da gerekecek.

Takı Yapıp Satmak

Eğer site kurarak faaliyet göstermek sizin için fazla profesyonel bir çalışma olacak ise ve finans sizin için fazla ise o zaman sosyal medya hesaplarınızda daha amatör bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. (Sosyal Medyada Butik Açmak) Ürünlerinizi tasarlar, hazırlar resimlerini çekerek sosyal medya hesaplarınızda sergilersiniz çevrenizden beğenen kimseler siz ulaşırken ürünlerinizi mağazalara da gönderebilir beğenen mağazalara satış gerçekleştirebilirsiniz.

Kendi çabanız ile satış yapacaksanız olabildiğince çok bayana ulaşmanızda fayda var. Günlük yaşamınızda da bayan topluluklarına katılıyor gün faaliyetlerinin içinde yer alıyorsanız ürünlerinizi oralarda tanıtmanız da geliriniz üzerinde etkili olacaktır.

Çarşıya çıktığınız zamanlarda aksesuar mağazaları ile iletişime geçin, internet ortamında olabildiğince çok mağazaya ulaşmakta inatçı olun birkaç olumsuz cevap sizi yıldırmasın her gün birkaç saatinizi mutlaka bu çabayı göstermeye harcayın her çabanız siz fark etmeden bir reklam çalışması etkisi yaratacaktır bir süre sonra talep almaya başlayacaksınız.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan bijuteri mağazası iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Satış büyük ölçüde sabır ve gayrette ısrarcılıktır, tanıtım faaliyetlerinizi gerek internet gerek ise günlük iletişimlerinizde sürdürün bu süreçte maliyetler sizi zorladı ise bir firma ile anlaşarak hem bağlı hem bağımsız çalışmak formülünü deneyin giderinizi küçültün ve biraz para kazanın.

İmkânsız yoktur, çalışmak vardır. Başarılar dileriz.kobi vadisi

Yorumunuz