Yatırımcı Arıyorum

Sosyal Medyada Butik Açmak

Sosyal Medya Üzerinden Butik Mağaza Açmak

Sosyal Medya İle Para Kazanmak

İnternet muazzam bir dünya. Bu dünyanın bize sunduğu sosyal medya ağları da kimileri için ayrıca kazanç kapısı. Sosyal medya üzerinden para kazanmanın envai çeşit seçenekleri mevcut. Bunlardan biri de sosyal medyada butik açmak. Üstelik sosyal medya üzerinden alış veriş son derece pratik olmakla beraber oldukça da sevilmekte. Belki de bu yüzden yeni açılan markalar, mevcut isimler neredeyse tüm sektörler sosyal medya üzerinden tanıtımlarına fevkalade önem vermekteler. Bugün bildiğimiz her sektörden tüm markaların sosyal medya hesapları bulunmakta. Bugün sosyal medyayı aktif ve doğru kullanabilen muazzam kazançlar elde edebiliyor.

Sosyal Medyada Giyim Ürünleri Satmak

Kendi ürettiğiniz ürünleri satabileceğiniz gibi, dışarıdan temin edeceğiniz ürünlerin de satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ancak belirli bir çizginiz olması şart. Özellikle dışarıdan temin ettiğiniz ürünleri satmaya karar verdiyseniz ve örneğin aksesuar satışı yapacaksanız sadece aksesuar, züccaciye satışı yapacak iseniz sadece züccaciye olmasına özen gösteriniz. Bu takipçilerinize çok daha fazla güven verecektir. Yurt dışından farklı ürünler getirerek satış gerçekleştirenler de sayısı oldukça fazla.

Elbette öncelikle ne satacağınıza karar vermeli ve gerekirse güvenilir bir tedarikçi bulmanız gerekmektedir. Akılda kalan bir isim ve ürünlerinizin fotoğrafları ile sosyal medyada yer almaya başlayabilirsiniz. İşiniz hakkında kısa ve önemli bilgiler vermeyi de unutmamanız gerekir. Bir cep telefonu numarası vermeniz de elbette şart. Bir kaç ürün paylaştıktan sonra başta popüler hesaplar olmak üzere siz de bir kaç profil takip etmeye başlamalısınız. Kendi yaptığınız ürünler yahut takıların satışını yapıyor iseniz bir kaç ünlü isime hediye göndermeniz de büyük fayda sağlayacaktır. Özellikle ürünlerinizi kendi profillerinde paylaşırlarsa takipçi bakımınızdan fevkalade rakamlara ulaşabilirsiniz.

Bu arada kendi kulvarınızda olan ve sizinle benzer işi yapan rakiplerinizi de mutlaka göz atmalı, neler yapıldığını görmelisiniz. Ancak asla taklit etmeyiniz. Özellikle size ait olmayan bir fotoğrafı paylaşmak büyük kayıplara yol açacaktır, bundan da kaçınınız. Bir de müşterilerinize karşı sabırlı olmak ve kibar bir dil ile yaklaşmanız da oldukça önemli. Unutmayınız ki haksız müşteri kaybedilmiş müşteridir. Daha çok müşteri kazanmak için ise koyduğunuz fotoğrafların ve ürünlerinizin altına hashtag koymayı unutmayınız.

Sosyal Medyada Hashtag Nedir?

Örneğin kurabiye resmi koydunuz. # işareti yanına kurabiye yazdığınızda, kurabiye arayan herkes sizin fotoğrafınızı görebilecek. Buna benzer bir fotoğraf altında bir çok ilgili kelimeler ile hashtag yaparsanız şansınız o denli artar.

Artık günümüzde görsellik fevkalade önemli. Bu yüzden sunumlarınıza dikkat etmeli, fotoğraflarınıza önem vermelisiniz. Güzel fotoğraflarda insanları hayli çekmekte. Sosyal medyada butik açmak hususunda önemli bir diğer konu da kargodur. Kargo konusunda müşterilerinize karşı net olmanız zorunludur. Sizin mi ödeme yapacağınız yahut müşterinizin mi kargoyu karşılayacağı hususunda açık olmanız gerekir. İşler daha ilerlediğinde siz de kargo şirketleri ile anlaşarak kapıda ödeme yoluna gidebilirsiniz. Kargo ücretsiz ve kapıda ödeme gibi olanakları müşteri fırsat gibi görür ve daha fazla tercih eder. Bunlar zamanla rayına oturabilecek ancak fevkalade önemli hususlardır. Ayrıca aldıkları ürün hakkında satış sonrası bilgilendirmede hanenize artı puan olarak yazılacaktır.

Sosyal Ağlarda Mağaza Açmak

Sosyal medya üzerinden butik açarak bugün fevkalade ilerlemiş ve gerçek mağazalarını açmış kişilerin sayısı oldukça fazla. Sosyal medya doğru değerlendirebilenler için gerçek bir kazanç kapısı yaratabiliyor. Takipçi sayısının satışlarla doğrudan ilişkili olduğunu unutmamak gerek. Ancak size takipçi kazandırdıklarını iddia eden herkese de itibar etmemenizi özellikle belirtmek isteriz. Bu hususta çok seçici davranmalısınız. Siz sosyal medyayı doğru kullandığınız taktirde takipçi sayınız zamanla artacaktır. Takipçi sayınız önemli rakamlara ulaştığında ise reklam ve sponsorluk görüşmeleri için sizinle irtibata geçmek isteyenler olacaktır. Bu talepleri de günün koşuluna göre değerlendirebilirsiniz. Sosyal Medyada Dükkan Açmak

Ancak öncelikle yapmanız gerekenler fotoğraflarınız hususunda titiz olmak, fotoğraflarınızda hashtag kullanmak, müşterilerinize karşı nazik ve net olmak, takipçi sayıları yüksek ve yaptığınız işe merak duyduğunu düşündüğünüz kişileri takip etmek olmalıdır. Eğer sosyal medya da henüz yeni biri iseniz sizinle benzer işi yapan kişileri takip etmeniz de size çok fazla şey kazandıracaktır. Sosyal medya kullanıcıları da ayrıca yeniliklere son derece açık olmalı ve yenilikleri ilk sunanlardan olmaya da gayret etmelidirler. Kendi konforunuz çerçevesinde, çok fazla yorulmadan gelir elde etmenin en kazançlı yollarından biri sosyal medyada butik açmaktır.kobi vadisi

Yorumunuz