Yatırımcı Arıyorum

Web Sitesine Zarar Veren Seo Çalışmaları

Web Siteleri İçin Zararlı Seo Uygulamaları

Bir web sitesi kurmak, bir işletmenin dışa açılmasını ve adının duyulmasının en etkili yollarından biridir. Bir web sitesi kurmak profesyonellik gerektirir.

Kurduğunuz web sitesinde beklediğiniz SEO sonuçlarını alamıyor musunuz? Web sitelerinin optimizasyonunu kendi başlarına yapmaya çalışan çoğu işletme sahibi, aşağıdaki hataların bir kısmını veya tamamını yapacaktır. Kaçınılması gereken şeyleri öğrenin, böylece web sitesinin arama motoru sıralamalarına zarar verebilecek hatalar yapmazsınız.

Seo Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok yeni işletme sahibi, sonuçları daha hızlı alabilen ve denemeye karar verebilecek kısa yollardan haberdar olur. Başka bir yerden makaleler kopyalamak, bağlantılar satın almak ve zarardan çok daha fazla zarar verecek olan kısa yollardır. Bunun yerine, bir dijital pazarlama firmasıyla çalışmak web sitesini düzgün bir şekilde optimize etmeye başlamalarına yardımcı olabilir.

Seo çalışması hakkında dikkat edilmesi gereken 9 maddeyi aşağıda bulabilirsiniz:

1- Yinelenen İçerik

Yinelenen içerik, ister başka bir web sitesinden olsun, ister aynı web sitesi için birkaç farklı sayfaya yapıştırılmışsa, hiçbir zaman iyi bir fikir değildir. Büyük arama motorlarının hangi web sitesinin sıralanacağını ve hangisinin yok sayılacağından emin olmadığı sorunlardan kaçınmak için web sitesine yerleştirilen tüm içerikler benzersiz olmalıdır. Yani özgün içerikler kullanılmalıdır.

2- Yinelenen Başlıklar

Tıpkı web sitesindeki içerik gibi, her bir başlığın benzersiz olması gerekir. Başlıklar optimize edilmeli ve içeriği çok uzun olmamalıdır. Ancak, bir sayfanın web sitesinin sıralamasını yükseltmeye yardımcı olmak için kullanılıp kullanılmadığı konusunda fark yaratabilir. Başlıklar bir yazının can alıcı noktasıdır. 15 kelimeyi geçmemeli ve hepsi büyük harflerle ve gerektiğinde H1 olarak yazılmalıdır.

3- Anahtar Kelime Doldurma

Anahtar kelimeler çok önemlidir, ancak bunların çoğu iyi bir fikir değildir. Anahtar kelimeler, web sitesindeki içeriğe doğal olarak uymalı ve konuyla eşleşmelidir. Anahtar kelimeyi, anahtar kelime doldurma olarak bilinen bir paragraf içinde birden fazla defa bir makaleye koymak, web sitesinin sıralamalarının düşmesine yol açacaktır. En fazla 5 anahtar kelime kullanılması tavsiye olunur. Anahtar kelimelerin etkisi

4- Kötü Hosting Sağlayıcı

Doğru barındırma sağlayıcısını seçmek, optimizasyon söz konusu olduğunda fark yaratabilir. Çabuk yüklenen ve minimum aksama süresine sahip web siteleri, yüklenmesi birkaç saniyeden uzun süren veya, çok sık yükleme yapan web sitelerinden daha yüksek sıralarda yer alacaktır. Minimum kesinti veya hızlı yükleme hızını garanti edemeyen bir ana bilgisayar kullanmaktan kaçının.

5- Yeterli İçerik Değil

Kaliteli içerik oluşturmak zaman alır, ancak daha yüksek bir sıralama elde etmek gerekir. Yeterli içeriğe sahip olmayan web siteleri, arama motorları tarafından fark edilmeyecek ve fark edildiklerinde bile hızlı bir şekilde sıralanmayacaktır. Arama motorları, kullanıcılarının ilgisini çekecek kaliteli içerik ister. Web sitesinin doğru bilgilerle donatılması gerekir. Bu yüzden belli düzende içerik yüklenmesinde yarar vardır. Başarılı İçeriklerin Ortak Özellikleri

6- Düşük Kaliteli Bağlantılar

Düşük kaliteli bağlantılar, ziyaretçileri tıklandığında yönlendiren veya düşük kaliteli web sitelerine yönlendiren bağlantılardır. Tonlarca geri bağlantı satın almak veya yalnızca daha fazla bağlantıya uyması için herhangi bir web sitesine bağlanmak yerine, web sitesindeki bağlantıların yüksek kalitede olduğundan emin olun. İnternet bağlantınız kesintisiz olmalıdır. Kaliteli bağlantıya sahip olmaktan daha çok, yüksek kaliteli bağlantıya sahip olmak daha iyidir.

7- Yanlış Anahtar Kelimeler

Anahtar kelime araştırma bir zorunluluktur. Yanlış anahtar kelimeler kullanılırsa, web sitesi potansiyel müşteriler tarafından bulunmaz. Ziyaretçilerin aradığı değişikliklere ayak uydurmak için her zaman doğru anahtar kelimelerin kullanıldığından emin olun ve yeni anahtar kelimelerle yeni içerik oluşturun.

Örnek verecek olursak” İşletmelerde Personel Eğitimi ve Planlaması” konulu bir yazıya “İş Önerileri” diye bir anahtar kelime eklediğimizde, insanlar anahtar kelime olarak iş önerileri diye yazdığında başka sayfa ve siteye yönlendirilecektir. En doğru olan ise anahtar kelime belirlendikten sonra içerik yazılmalıdır.

8- Düşük Kaliteli Konuk Mesajları

Misafir yazılar, web sitesinin daha yüksek bir sıralamaya ulaşmasına yardımcı olabilir, ancak düşük kalitede olmaları durumunda etkili olmazlar. Bunun yerine, web sitesinde yayınlanan konuk yazılarında seçici olun ve yayınlanmadan önce standartlara uyduklarından emin olun.

9- Web sitesini opitimize etmek

Bir web sitesini optimize etmek söz konusu olduğunda hata yapmak kolaydır, ancak mümkünse hatalardan kaçınılması gerekir. Yukarıdakiler, işletme sahiplerinin web sitelerini optimize ederken yaptıkları hataların bazılarıdır, böylece onları tanıyabilir ve web sitenizde önleyebilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz