BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Oto Yıkama Kuaför Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

carismax bayilik OtomotivRöportaj

Carismax Bayilik

Carismax Bayilik Bilgileri Car Care sektörünün öncülerinden lider bir markanın bayisi olmaya ne dersiniz? Carismax standart hizmet anlayışı, ürünlerinin ve...
 • Otomotiv
 • Bayilik
BiParlat Franchise OtomotivRöportaj

BiParlat Franchise

BiParlat Franchise Bilgileri BiParlat – Mobil Susuz Oto Yıkama bayilik : Susuz oto yıkama işine girmek isteyen girişimcilere yeni nesil...
 • Otomotiv
 • Franchise

Dry Car Care Bayilik

Dry Car Care Bayilik Bilgileri DRY CAR CARE 2007 yılında Türkiye ye nano teknolojik araç temizliği sistemini kazandırmış olan öncü...
 • Otomotiv
 • Bayilik

Globowax Dry Car Care Franchise

Globowax Dry Car Care Franchise Bilgileri GLOBOWAX Markası ve DRY CAR CARE Oto Kuru Temizleme Konsepti PROFİL Hakkımızda ; GLOBOWAX...
 • Otomotiv
 • Franchise

Goldenwax Bayilik

Goldenwax Bayilik Bilgileri İçinde bulunduğu sektörünün öncü firmalarından olan ÖZGÜL KİMYA İC VE DIS. TİC. ’in Oto bakım ürünleri ve...
 • Otomotiv
 • Bayilik
autotriz seramik kaplama bayilik OtomotivRöportaj

AUTOTRIZ Seramik Kaplama Bayilik

AUTOTRIZ Seramik Kaplama Bayilik Bilgileri Türkiye’de bir ilk; Seramik Kaplama, Araç Koruma ve Yüzey Koruma sektöründe konsept olarak bayilik veren tek...
 • Otomotiv
 • Bayilik

Kawax Oto Yıkama Bayilik

Kawax Oto Yıkama Bayilik Bilgileri KAWAX 2008 yılında KAYNARCA OTO YIKAMA Turizm İnş. San ve Tic. Ltd. Şti adı altında...
200,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Otomotiv
 • Bayilik

Oto yıkama ve oto kuaför bayilikleri, insanların ideal otomobil görünümüne ve temizliğine ulaşmalarını kolaylaştırır. Bu işletmeler İster bireysel kullanıcılara ister şirket araçlarına hizmet etsin, her zaman devamlılığı olan iş modellerinden biridir. Yerel bir işletme yerine bir markanın oto yıkama bayiliğini alarak hem markanın size yönlendireceği müşterilere erişebilirsiniz hem de eğitim olanaklarından faydalanabilirsiniz. Türkiye’de oto yıkama sektörü hemen her erkek tarafından tercih edilen iş modeli arasındadır. Sizin de bu sektörde yerni bir iş kurma düşünceniz varsa, Kobi Vadisi car care bayilikleri sayfasında yer alan firmalara ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul’da 3.572.000 araç var son istatistiklere göre, Van’da 2017 yılında açıklanan araç sayısı 79 Bin 217, Hatay’da 21 Bin 763 biçiminde listeyi uzatmak mümkün. İllerdeki araç sayısı ile karşılaştırıldığında onları yıkayacak, bakımlarını yapacak Oto Yıkama merkezleri ya da Oto Kuaför hizmetleri yeterli midir? Yeterli sayıda Oto Yıkama Merkezi var mıdır? Soruları geliyor akıllara.

Sektörde her il ve ilçe için yeterli sayıda yıkama merkezi özellikle yeni gelişen teknolojileri kullanarak profesyonel, kurumsal hizmet veren yerlere olan ihtiyaç yoğun biçimde artmaktadır.

Oto Yıkama Kuaför Bayiliği Almak

Sadece oto yıkama değil, girişimci olarak hangi işi yaparsanız yapın o işi hakkıyla yapmanız en önemli kuralınız olmalıdır. Sevmediğiniz ya da hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığınız bir işe girişmeniz, istemediğiniz sonuçlar almanıza sebep olabilir. Bu durum hem maddi hem de manevi açıdan zarar görmenize sebep olur. Bu yüz yapacağınız işi iyi seçmeli ve o alanda uzmanlaşana kadar da asla başka bir işle uğraşmamalısınız. Oto yıkama veya oto kuaför açmak iyi bir planlama, doğru değerlendirme ve inceleme yaparak zevk alacağınız ve aynı zamanda karlı bir iş yürüteceğiniz girişimlerden biridir.

Dünyada ve ülkemizde yüz binlerce araç sahibi aracının temiz olmasına özen gösteriyor. Ancak bir aracı temizlemek için birçoğumuzun vakti olmuyor ya da sadece dışını temizleyebiliyoruz. İşte burada iş oto yıkama ve kuaför işletmecilerine düşüyor. Araçların giderek artan sayısı düşünüldüğünde gelişen ve ham maddesi hiç tükenmeyecek bir iş kolu olduğu ortadadır.

Oto Yıkama Kuaför Bayiliği İçin Gerekli Sermaye

Oto yıkama açmak size zor görünen bir girişim olabilir. Çünkü yapacağınız resmi prosedürler bir şekilde tamamlanır ancak iş yerini açmak için gereken sermayeyi bulmakta zorlanabilirsiniz. İşte tam burada da devlet imdadınıza yetişiyor. Eğer sermaye alacak para bulamadığınız takdirde, devletin iş yeri açmak için sunduğu destekleri veya kosgeb kredisi sayesinde hayalinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Orta halli bir oto yıkama açma size yaklaşık olarak 40.000 ile 150.000 TL civarında bir masrafa yol açar.

Ancak bu iş yerini müşteri potansiyeli yüksek bir caddede açmayı isterseniz bu tutar 250.000 TL civarına kadar çıkabilir. Oto yıkamada maliyet açısından külfet olan kısım oto yıkama makineleridir. Oto yıkama makineleri yanında gerekli malzeme ve ekipman işletmenin büyüklüğüne göre özellikleri ve sayısı değişir:

 • Kompresör  (2.000 – 5.000 TL)
 • Oto yıkama pompası (3.000 – 5.000 TL)
 • Oto yıkama köpük makinası (1.000 – 2.500 TL)
 • Köpük makinesi için sabun ve köpük
 • Oto yıkama tipi elektrikli süpürge( 750 – 1500 TL)
 • Araç içi temizlik için gerekli bezler, fırçalar, süngerler
 • Leke ve yağ çıkarıcı çok maksatlı kimyasallar
 • Motor temizleme köpükleri ve kimyasalları
 • Parlatıcılar (Deri, vinil, lastik, kauçuk, metal, ahşap yüzey parlatıcılar, waxlar, spreyler)
 • Oto koku ve parfümleri
 • Kağıt paspas, tanıtıcı broşür, kartvizit, kampanya kupon veya çekleri

(belirtilen fiyatlar günümüz şartlarına göre değişkenlik gösterebilir)

Araç Temizlik İşi Ne Kadar Kazandırır?

Oto yıkama işi 1 yıl gibi bir sürede sermayeyi çıkarmanızı sağlayan bir iş koludur. Hatta iyi bir çalışmayla ve iyi bir hizmet prensibi ile bu maliyeti 6 ay gibi bir sürede de kazanabilirsiniz. Daha sonra belli giderler dışında bütün para size kazanç olarak kalacaktır.

Bir aracın yıkama ücreti iç dış ortalama 40-100 TL arasındadır. Bir arabayı yaklaşık yarım saatte yıkayabilirsiniz. Bu yüzden araç yıkama işinden iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Bu iş kolunda en çok parayı kazandıracak alan, oto kuaför işi yapmaktır. Örneğin bir günde 10 araba yıkayıp 500 TL elde edebilirken, 1 arabanın oto kuaför / detaylı temizlik işini yaparak 10 araca eşit olan parayı kazanabilirsiniz.

İşyerinizin büyüklüğüne göre işletme içerisinde oto aksesuar, cam filmi, folyo kaplama vb. işleride yaparak ek kazançlar elde edebilirsiniz.

Oto Yıkama Bayiliği İçin Yer Seçme

Oto yıkama dükkan seçimi çok önemli bir süreçtir. İş yerinizi seçtiğiniz bölgenin stratejik değeri ve iş yerinin genişliği müşteri potansiyeliniz için önemlidir ve en önemlisi sizin için iyi bir bölgede ve geniş bir dükkan avantaj sağlayacaktır.

İdeal oto yıkama dükkanı için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Oto yıkamaların geniş bir yüz ölçümüne sahip olması gerekir. Orta halli bir oto yıkamanın boyutu 300 veya 350 metrekare olması gerekir.
 • Üstü açık işletmeler oto yıkama bayileri için daha ideal ve ekonomik mekanlardır.
 • Müşterileriniz için bir bekleme yeri yapmalı ve personelinize ait ayrı bir oda ayırmalısınız.
 • Müşterilerinize yapacağınız içecek ikramları müşterilerinizin işletmenizden mutlu ayrılmalarını ve daha sonra yeniden size tercih etmelerini sağlayacaktır. Ancak işletmeniz yeni kurulduğu için ilk etapta bu hizmeti sunmanız daha zor olabilir.
 • Kullanacağınız ürünleri toptan almanız her zaman bir indirim sağlayacağı için ürünlerinizi daha ucuza mal edebilirsiniz. Bu ürünleri de saklamak için bir depoya ihtiyacınız var. Uygun bir depo bölgesi de belirleyebilirsiniz.
 • Oto yıkama işletmenizin bulunduğu mahalle veya caddede asacağınız herkesin rahat göreceği bir yere tabela asmanız gerekir.
 • Sayılan tüm özellikleri barındıran iş yeri bulamıyorsanız, işlek bir caddeye yakın veya bir alışveriş merkezi çevresinde bulunan bir yerde açmanız müşteri sayısını arttıracaktır.

Oto Yıkama Kuaför Bayilik Yorumları

Oto yıkama kuaför sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments