Yatırımcı Arıyorum

Bazen Sıfırdan Başlamak Gerekir

Günümüzde artık iş hayatında ayakta kalmak düne göre çok daha kolay. Zaman zaman piyasaların durumundan şikayet etsekte yatırım destekleri açısından seçenekler oldukça memnun edici. İster tecrübeli olun, ister ilk kez cesaret ediyor, bazen sıfırdan başlamak gerekir. İşte tam bu noktada asıl ihtiyacınız olacak şey motivasyondur. Motivasyonunuzun yüksek olması ve her ne işi tercih edecekseniz edin, müşteri memnuniyetini ilk sıraya koymanız oldukça önemlidir. Müşteriye vereceğiniz ve göstereceğiniz değer, onu elde tutmanızı ve mevcut müşterilerin sizlere yeni müşteriler kazandırmasını sağlayacaktır. Sıfırdan başlayan biri için müşteri ilişkileri ve kendini nasıl tanıttığı fevkalade büyük önem taşımaktadır.

Biraz zamana ihtiyacınız olduğunu ve sabırlı olmanız gerektiğini de lütfen unutmayınız. Faaliyette bulunduğunuz ve yaptığınız işi de yeterince tanımanız oldukça mühim. Çünkü işinizi tanımak, yaptığınız yahut müşteriye sunduklarınızla ile oldukça bağlantılıdır. Size inanan müşteriler yanınızda olacak ve sizi başarıya götürecek kişilerdir. Bazen korkabilirsiniz. Bu oldukça olağan bir durum olmakla beraber sadece panik yapmamanız gerektiğini unutmayınız. İyi bir çalışma ekibi oldukça önemli. Size ve işinize inanan ve yürekten bağlı kişiler ile çalışmak ve bir ekip oluşturmak çok büyük bir şans. Bu şansı yakaladıysanız lütfen çok iyi koruyunuz. İşler eğer zorlu bir viraja girer ise ekibinizin size destek vermesi oldukça mühim. Şansınıza güvenin ve daima pozitif düşünün. Ayakları yere sağlam basan kişiler bir parça şeytanın avukatı olmakla beraber her daim pozitif düşünen kişilerdir. Pozitif olmak doğru kararlar vermenizde de yardımcı olacaktır. Ancak pozitif olmak gerçekçiliği elden bırakmak demek  değildir.

Bir diğer önemli konu bilançonuzdur. Sıfırdan başlayan biri için bilanço tutmak ve hataları en aza indirmek hayati önem taşıyacaktır. Paranın nereden geldiği ve nereye harcandığı oldukça mühimdir. Çıkmaza girdiğinizde yahut zora düştüğünüzde kaçmadan evvel bu zorluklarla nasıl baş edebileceğinizi düşünün. Mutlaka bir çıkar yol bulunacaktır. Çalıştığınız bankanın bireysel danışmanları ile irtibatta olmak ta size fayda getirebilir. Bunun yerine başarılarına ve tecrübelerine güvendiğiniz bir başka kişinin fikirlerini de alabilirsiniz. Zaman zaman yolunuzun dolambaçlı olduğunu ve yorulduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu dolambaçlı yollara aslında uzmanlar tecrübe diyorlar. Bu sebeple öğrenmeniz gerekenleri öğrenin ve yolunuza azimle devam edin.

Sıfırdan başlayan bir girişimcinin yeniliklere herkesten çok açık olması ve çok çalışması gerektiğini unutmayın. Evet, gerçekten çok çalışacaksınız. Kendinize ait boş zaman bulmakta bile zorlanabilirsiniz, hazırlıklı olun. Çünkü sıfırdan başlamak sağlam bir iş yükünü de hayatınıza sokacaktır. Ancak bu sizin işiniz ve kendiniz için çalışacağınızı da unutmayın. Kolay para kazanmak hayalleriniz varsa baştan başlamamanız gerektiğini söyleyebiliriz. Bugün çok sağlam yerlerde olan isimler, geçmişlerinde nefes almadan çalışmış kişilerdir. İşinizi odağınız yapmak ve yaptığınız işe tutku ile bağlanmak çalışma şevkini tetikleyen unsurlardır. Tutkunuzu daima dinç tutun ve sık sık hayallerinizi anımsayın.kobi vadisi

Yorumunuz