yatırımcı arıyorum

Bir Markayı Satmak

Markamı Satmak İstiyorum

Marka oluşturmak adlı yazımızda bir markanın nasıl oluşacağını detaylı bir şekilde anlattık. Markamızı kuvvetli bağlar ve temeller üzerine oluşturduk. Bu marka ile insanların güvenini kazandık, güzel işlere imza attık. Ama hayat bu, başka bir alana yatırım yapma kararı aldık. Girişimci ruha sahip bir insan için her an karşılaşılabilecek bir durumla karşılaştık. Artık yeni heyecanlar ve yeni umutlara sahibiz. Kafamızda kurduğumuz yeni bir proje için tüm enerjimizle işe koyulmamız lazım. Belki yeni bir sektöre giriş yapmak üzereyiz. Kısacası geçmişi gelecek için bir basamak olarak kullanıp daha başarılı işler yapmak üzere yeni bir basamağa adımızı atıyoruz. Bu noktada elimizdeki markanın satışını yapmak durumundayız. Peki, böyle bir konumda nasıl adımlar atarak en karlı biçimde bu satışı sağlayıp gelecek basamağa daha kuvvetli çıkabiliriz?

Çıkıp varsa dükkan veya arabalarınız üzerine satılık marka ilanı yazıp da birkaç yılda bir iki insana ulaşmak da bir tercih tabi ki. Fakat günümüz internet çağında birçok web site be platform aylarca yıllarca beklemenize gerek kalmadan sizi ve markanızı dakikalar içinde yüzlerce kullanıcı ile buluşturuyor. Bu noktada ise aklınızda sorular oluşuyor olabilir. Koskoca markamı satacağım, internete nasıl güvenebilirim? Hangi platformlarda daha çok insana ulaşabilir, işlerimi daha hızlı sonuca ulaştırabilirim? Bu sorular aklınıza gelebilecek sorulardan yalnızca birkaçını oluşturuyor olabilir. Sakin kalıp kullanım kolaylığı ve 600’den fazla yatırım ilanı ile Türkiye’nin bu alanda lideri olan Kobi Vadisi’ni kullanmanız yeterli.

Kobi Vadisi ile Marka Satmak

  • Birçok platformda özellikle büyük markaların satışı sırasında platform kendi ücretini kesinti yapmaktadır. Kobi Vadisi tamamen sizden herhangi bir kesinti, komisyon, aracılık ücreti talep etmemektedir.
  • Onca işinizin arasında oturup da karışık web sayfaları ile uğraşıp zaman harcamanızı istemeyiz. Kobi Vadisi kullanım kolaylığı ve sadeliği ile size en güzel hizmeti verecektir. Kolayca, her zaman sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “ilan ver” butonuna basarak isteğiniz doğrultusundaki hizmete ulaşabilirsiniz. “Marka-şirket satışları”, “proje ilanları” ve “devren ilanlar” için “yatırımcı bul” butonuna basmalısınız. Karşınıza çıkan sayfada sizi istediğiniz hizmete yönlendirecek 3 ayrı buton bulunmaktadır. Ayrıca sayfanın en üstünde sizi ücretsiz olarak bilgilendirecek makaleler yer almaktadır. İlerlemek için istediğiniz hizmeti seçtikten sonra karşınıza bilgilerinizi dolduracağınız formlar çıkacaktır. Bu formlar tamamen, sizin detaylı ilan oluşturarak daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca Kobi Vadisi size bir kolaylık daha sunmaktadır. Yatırımcı bul bölümünden herhangi bir hizmet alırken iletişim bilgileriniz ve ilanınızla ilgili insanlara aktarmak istediklerinizi paylaştıktan sonra üyeliğiniz otomatik olarak gerçekleşir. Üyelik için ek bir zahmet girmez ve herhangi bir reklamla uğraşmadan işinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Kullanım kolaylığı ve Türkiye’nin bu sektörde önde gelen ismi olması yanında profesyonel olarak verdiği destek ile de Kobi Vadisi tüm imkanlarını müşterileri için kullanmaktan çekinmemektedir. Herhangi bir sorun olduğunda uzmanlarımızdan destek ve danışmanlık alabilir, işlerinizi en kolay şekilde halledebilirsiniz.

BİR MARKAYI SATMAK İÇİN, NET OLARAK CEVAP VERMENİZ GEREKEN SORULAR BULUNMAKTADIR:

1- Yetkili kişi veya marka sahibi kimdir?

İnsanlar bir en basitinden bir ürün satın alırken bile o ürünün üreticisi ile doğrudan temasa geçmek ister. Bu durum insanlara güvence vermektedir. Aynı şekilde markanın satışını organize edecek, bu işten sorumlu kişi müşteriler ile doğrudan iletişime geçebilecek konumda olmalı, kendisine yöneltilen soruları birinci ağızdan cevaplamalıdır. Bu durum müşteri ve potansiyel müşterileriniz için güven ortamını oluşturacak satışı daha hızlı sonuçlandırmanızı sağlayacaktır.

2- Müşterilerinize en kolay iletişim olanaklarını sağlamak için ne gibi seçenekler sunabilirsiniz?

E-posta ve telefon yoluyla iletişimi kimlerin sağlayacağı çok önemlidir. İş yoğunluğu ile doğrudan siz bu işlerle ilgilenemiyorsanız bile yetkili bir kişiyi bir kişiyi görevlendirmeli ve insanlara birinci ağızdan cevaplar sağlamalısınız.

3- Markanız için belirlediğiniz fiyat nedir?

Kendi sektörünüzdeki fiyatlar ile en doğru şekilde karşılaştırma yapıp en uygun fiyatı belirlemelisiniz. Kafamda bir fiyat var bu fiyata markayı satmayı düşünüyorum gibi cümlelerden vazgeçip bir sektör araştırması yapmalısınız. Bu fiyat hem sizi hem de müşterileri tatmin etmelidir. Ayrıca belirlediğiniz fiyatın tartışma açık olup olmadığını da kafanızda belirtmelisiniz.

4- Markanızın tanıtımını nasıl yapacaksınız?

Müşterilerinizi tatmin edecek bir tanıtım yazısı yazmalı ya da imkanınız varsa reklamı çekmelisiniz. Bu yazı sade ve anlaşılır olmalı ki insanların aklında fazla soru işareti kalmasın.

Daha birçok detayı size yardımcı olacak Kobi Vadisi danışmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve rakiplerine göre daha çok yatırımcıya ulaşma becerisiyle Kobi Vadisi her zaman yanınızdadır.

Satılık Marka İlanı Vermek

  • Satılık markanız için yeni yatırımcılar bulun!
  • Satılık marka yada Satılık şirketim var diyorsanız; satılık marka ilanı verin.
  • İlanınızı anlık olarak yayınlayın, yeni yatırımcılar size ulaşsınlar.

Arzu ederseniz platformumuzda kayıtlı olan satılık markalar ilanlarına da göz atabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Bir Markayı Satmak

okuma süresi: 4 dk
0