Yatırımcı Arıyorum

Börek Dükkanı Açmak

Şahane bir Boşnak böreği, asırlık Karaköy böreği, Sarıyer böreği, Adana böreği veya şahsınıza özel spesiyalinizle, hayalinizdeki börek dükkanını açabilirsiniz. Ya da; hızlı giriş yaparak bayilik alabilir ve konforlu kazancın keyfine hemen ortak olabilirsiniz. Girişimcilik ruhunuza uygun franchising paketlerini inceleyerek, sermaye ve desteklerinize göre börek bayisi olabilirsiniz.

Butik bir börek evi açmak için ne kadar sermaye gerekir, Kosgeb desteğiyle börekçi açılır mı? Börek işinin yanında hangi iş yapılır? Gibi ve benzeri konular için makalenin tüm detaylarını inceleyiniz.

Börek Dükkanı Nasıl Açılır?

Lokasyon, gıda sektörü için temel faktördür. Yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerde, taptaze ve sıcacık börekler daima kazandırır. Fabrika usulü ve tepsi böreği satışı yapmayı düşünürseniz, şehrin en ekonomik bölgelerinde ya da gıda sanayiyi bölgelerinde açılış yapabilirsiniz.

Ev börekleri, sıra dışı börek çeşitleri, Dünya mutfağından örnekler gibi gurme lezzetler sunmayı düşünüyorsanız, lokasyon gerçekten değerlidir. Erişim ağı, paket servisi için gerekli donanımları ve üretim ekipmanlarının profesyonellikle dizayn edilmesi, yüksek maliyet gerektirse de kısa sürede yüksek kârlar elde etmenizi sağlar.

Börek Dükkanı Nerede Açılır?

Her şehrin en kalabalık caddeleri, kent merkez noktaları ve alışveriş merkezleri, yiyecek sektörünün can damarlarıdır. Daha minimal konseptlerde börek evi düşünenler için semt dükkanları, mahalle börekçisi gibi seçeneklerde düşünülebilir.

Ancak daima yaya trafiğinin yüksek olması gerekiyor. Genellikle paket olarak alınan böreklerde, kahvaltı sunumlarıyla kafe kârı da elde edilebilir. 3-5 masa ile hızlı sirkülasyon elde edebilir, yaz aylarında dükkan önü veya bahçeye attığınız masalar ile sıcacık böreklerden şık kazançlar sağlayabilirsiniz.

Üniversite, kampüsler, hastanelerin yoğun olduğu bölgeler, banka ve kamu kuruluşlarının olduğu bölgeler ile alışveriş caddelerinde börek evi, daima kazandırır.

Börek Evi İçin Kapasite Analizi

Yeni girişimciler için bir börek evi açmak, 25 – 100 m2 dükkanda çözüm sunabilir. 5 ila 10 masa ilave edilerek, dükkan sirkülasyonu günün her saati ideal şekilde sağlanabilir. Mutfak alanı, ekipman ve fırınlar, üretim bölümü ve salon gibi alanların değerlendirmesi yapılarak, bütçe planlamasına göre dükkan seçimi yapılabilir.

Börek Eviniz İçin Konsept Seçimi

Börek dükkanı açmak için izin belgeleri, belediyeye yapılan müracaat ve evrakların sunumuyla alınır. Alınan vergi levhasıyla dükkanınız faaliyete geçebilir. İster 10.000 TL ile isterseniz 50.000 TL ile dükkan oluşturabilir, tarzınız ve oluşturduğunuz markaya göre kısa sürede müdavimler edinebilirsiniz.

Önemli nokta; kaliteli üretim, şık lezzetler ve cazip fiyatlardır. Belirlediğiniz stile göre dekorasyonu yapabilir, nezih ve iştah açıcı bir ortam oluşturabilirsiniz. Devasa bütçelere gerek olmadan yalın ve kaliteli mobilyalarla, börek evi dizaynını yapabilirsiniz.

Burada önemli olan temiz ve nezih bir görüntü sunmanın yanı sıra yiyecek sektörüne özel tüyolardan yararlanarak, iştah artırıcı minik detaylar kullanmaktır.

Özellikle son dönemde gitgide popülerleşen Adana Böreği, bu iş seçimi için iyi bir alternatif olabilir.

Börek Bayiliği Almak Avantajlı mıdır?

Şayet şehirde veya ülkede marka yapmış bir börekçi ise, bayilik almak hızlı ve kurulu düzenden kısa sürede kâr yapmanızı sağlar. Ancak firmanın bayilik koşullarına göre değerlendirme yapılmalıdır. Pek çok börek üretim firması, çok avantajlı koşullarla bayilik olanağı sağlıyor. Hatta bunlar arasında ücretsiz bayilik sunan seçenekler bulunuyor.

Kendi markanızla isim yapmak veya sıra dışı böreklerinizle muazzam lezzetler üretmek için börek evi projenizi hayata geçirebilirsiniz. Almak istediğiniz bayiliğe göre, avantajlı sayılabilir bir seçenektir.

Arzu ederseniz Kobi Vadisi platformunda yer alan; börek bayiliği veren firmalara ulaşabilirsiniz.

Toptan Börek Satışı Yapmak

Bayramların vazgeçilmez lezzeti börekler, özellikle büyük kentlerde tepsi satışlarıyla şahane kazanç olanakları sağlıyor. Mevlütler, özel organizasyonlar, toplu yemekler, açılış ve davetler, altın günleri gibi pek çok etkinlikte popüler olarak tercih edilen seçeneklerdir.

Börek üretim imalathaneleri, şehrin her bölgesine erişim olanağı ve toptan satış usulüyle börek ve tatlıda inanılmaz bir piyasa oluşturmuştur. Sermaye ve hedeflerinize bağlı olarak kapasiteyi artırabilir ve sanayiye dönüştürebilirsiniz.

Yahut; butik bir börekçi salonu açtıktan sonra KOSGEB destekleriyle iş geliştirme programına dahil olabilirsiniz.Yeni girişimciler için 50 bin TL hibe, iş geliştirmek isteyenler için 100 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlanıyor. Öncelikle börek evi planlamanızı geliştirin ve hedefinize göre sermaye ve bütçe planlaması yapın.

Börek İşinden Ne Kadar Kazanılabilir?

Siz ne kadar kazanmak istersiniz? Aylık 15 bin TL? veya her ay 25 – 50 bin TL kazanmak ister misiniz?

Bir de yanında çay vb. içecek servisiyle ekstra 25 – 50 bin net kâr marjına ne dersiniz? Çay kültürü ultra düzeyde gelişmiş bir toplum olarak, çeşitli işletmelerde çay servisleriyle 15 bin TL ile 50 bin TL arasında ekstra kazanç elde ediliyor. Ortalama 30 TL’lik bir porsiyon böreğin, %50’si kârdır. Yanına poğaça, kurabiye ve kek türevlerini eklediğinizde, daima kazanan olabilirsiniz.

Börek işinin yanında hangi iş yapılabilir?

Türk toplumu olarak en çok sevilen veya tercih edilebilecek en doğru cevap: pide’dir. Pide sektörü ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için pide salonu açmak adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz