Yatırımcı Arıyorum

Çorap Dükkanı Açmak

Çorap Sektöründe İş Kurmak

Tekstil sektörü yakın geçmişine bakıldığında, ki en yakın tarih geçen yıl 2017, seneyi rekor ihracat ve alt sektörleri ile birlikte büyüme sağlayarak bitirmiş, 2018 yılının sonuna kadar sektörde geçen yılın rekorunu geride bırakacak başarı beklentisi hakîm.

Sektörün genel durumu iyi olduğuna göre ürünün Pazar durumunu incelemekte fayda var. Tüm insanların sürekli olarak ihtiyaç duydukları ve duymaya devam edecekleri bir üründen söz ediyoruz. Çorap giymek zorundayız dolayısı ile çorap satın almak zorundayız o halde ürünün satılmaması gibi bir durum söz konusu değil.

Ürünün risk durumunu değerlendirdiğimizde raf ömrünün çok uzun olduğunu elinizde bozulması kalması mümkün olmayan bir garantiye sahip olduğunu söyleyebiliyoruz bu yönü ile sermayenizin erimesi söz konusu değil.

Sektörel durumu iyi, piyasada tüketimi daima var, ürün dayanıklı, herkesin ihtiyacı olma sürekliliği sergiliyor, tüketiminde devamlılık söz konusu tüm bu koşullar bir çorapçı dükkânı açmanızda engel olmadığını söylüyor.

Çorap Satıcılığı Yapmak

Evet bir çorapçı dükkânı açabilir, mütevazi bir sermaye ile kendi işinizin patronu olurken güzel gelir de elde edebilirsiniz. Ancak sektör ve ürün ne kadar mükemmel ticaretin, olumlu havasını estirse de sizin titiz bir girişimci olmanız, ürünü nerede ve nasıl satacağınızın planlarını tüketici beklentisini hesaplayarak yapmanız başarıya giden yolun asıl aşamalarıdır.

İşletmenizi hangi bölgede açacağınız, hangi konumda faaliyete geçireceğiniz ve ne kadar sermaye ile hangi kalitede ürün satacağınız önemli başlangıç aşamanızı oluşturan sorular. Girişimde bulunabileceğiniz iş ve sektörler hakkında siz girişimci adaylarına öneride bulunmadan önce elbette pek çok kaynaktan araştırma yapıyor sektör ve ilgili ürünün genel durumları hakkında bilgi ediniyoruz.

İncelediğimiz kaynaklar arasında girişimde bulunmuş kimselerin öyküleri de bulunuyor bir iş faaliyetinde başarısız olduğunu anlatan kişilerin durumuna baktığınızda hiç hazırlık yapmadıklarını, bir ön araştırma ve çalışma yapmadıklarını gözlemliyorsunuz. Özellikle küçük sermaye ile küçük bir işletme açma eğiliminde olan kimselerin bu işi çok kolay görerek yeterli araştırma ve hazırlığı gerçekleştirmeden birden işin içine girdiklerini bu nedenle de bekledikleri sonucu alamadıklarını görebiliyorsunuz. Çorap Üretim Atölyesi Açmak

Ne büyüklükte bir işletme açmayı planlıyor olursanız olun size önerimiz harcayacağınız her kuruşa önem verin siz yatırımınızı kazanmak için gerçekleştiriyorsunuz sektörün ve ürünün iyi olması başarınız için yeterli olmayacaktır bu koşulları sizin ne kadar iyi kullandığınız ve süreci ne kadar iyi yönettiğiniz belirleyecektir elde edilecek sonucu.

Çorapçı dükkânı açmak için sahip olduğunuz avantajı iyi kullanın, günümüz tüketicisi bir üründen ne bekliyor konusu üzerinde durmanızı tavsiye ediyoruz gelişen ekonomi ve gelişen teknoloji sektörleri ve ürünleri yeniledi tekstil sektöründe de yeni iplik türleri kullanılmaya başladı örneğin kayın ağacından ya da gümüşten iplik üretildi ve çeşitli tekstil ürünlerinde kullanıldı kayın ağacından yapılmış organik bir çorap satacaksanız maliyeti dolayısı ile satış fiyatınız değişecektir.

Organik çorabı piyasa koşullarından daha yüksek fiyata satın alacak müşteri profiliniz de değişecektir. Bu durumda pahalı olan çoraplarınızı satabileceğiniz lüks tüketime eğilimi olan bir hedef kitle ve diğer kalite gruplarını satın alacak tüketici profiline sahip müşterilere hitap etmeniz gerekecek.

Giyim Sektöründe Bayilik Almak

Bağımsız işletme olarak faaliyete geçireceğiniz işletmenizin tüm aşamaları ile siz ilgilenmeli, olası riskleri siz hesaplamalı, satış stratejilerinizi siz oluşturmalısınız fakat pazarda özellikle günümüz piyasa koşullarında bu denli yalnız olmak zorunda değilsiniz.

Sektörde markalaşma sürecini tamamlayarak zincir mağazalar açarak büyüme sürecini devam ettiren onlarca firma bulunuyor. Güçlü markalardan biri ile iş birliğine gitmeyi düşünebilirsiniz Franchising veren firmalar ile görüşerek koşulları size en uygun firmayı seçmeye çalışın bu süreci olabildiğince çok firmayı inceleyerek ve karşılaştırarak geçirmeniz en sağlıklı sonuca ulaştıracaktır sizi.

Giyim Bayiliği Veren Firmalar ile iletişim kurabilirsiniz.

Sektördeki rekabet koşulları ile rahatça başa çıkabilmek, riskleri minimum seviyeye çekerek piyasaya belli bir marka adı ile güçlü giriş yapmak size pek çok avantaj sağlayacaktır. Sermaye gider kalemlerinizde de farklar olacaktır reklam giderleri, tasarım dekorasyon gibi önemli detaylar konusunda ana firmanızdan her türlü bilgi desteği sağlayacağınız gibi belli uygulamalarda size hazır olarak sunulacaktır.

Resmî işlemlere gelince; iyi bir muhasebeci edinmeniz süreci kolaylaştıracak işlemlerinizin eksiksiz ve zamanında tamamlanmasını Belediye, Vergi dairesi gibi kurumlara verilecek belgelerin hatasız hazırlanması sağlayacaktır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz