Yatırımcı Arıyorum

Damacana Su Dükkanı Açmak

Damacana Su Satışı Yapmak

Günümüzde temel ihtiyaç olarak kullandığımız su, evimizde ya da iş yerlerinde kullanılan arıtma cihazları yardımıyla musluklardan içilen sular şimdilerde maalesef belediyelerin atık suları geri dönüşüm yöntemiyle evlere ve işyerlerine yeniden servis etmesi sonucunda bazı şehirlerde içilemez hale gelmektedir. Bazı durumlardan olumlu sonuç çıkarabilecek kişiler olduğundan dolayı su bayisi açarak evlere, işyerlerine damacana götüren su bayileri büyük yatırım yapmaya ve para kazanmaya başladı.

Eski zamanlarda tek seferde tüm mahalleye su dağıtan bir bayi bulunsa da zaman ilerledikçe her semtte her mahalle de farklı su satıcıları sucu bayileri bulundu bu durumda insanların faklı bayilere yönlendirmeye hatta iyi olan suculardan alışveriş yapmaya zorladı. İlerleyen zamanlarda da mahalle üzerlerinde açılan suculardan damacana sipariş ile su alınmaya başlandı. Gün geçtikçe iyi bir yatırım yeri haline gelen bu yerler birçok girişimci tarafından denenmeye başlandı. Üstelik az yatırım ile yüksek kazanmanın bir başka yolu olarak da görülebildi. Sizler yeni iş fikirleri olarak düşünebileceğiniz yeni bir su bayisi açma fikrini detaylıca analiz edebilirsiniz.

Su Dükkanı Açmanın Gerektirdiği Gereksinimler

Öncelikle hangi su bayisiyle satış yapabileceğinize hangi su bayisinin sizlere uygun fiyat vererek sizlerin tüketicilere satacağınız sular ile birlikte kar payına geçebileceğinizi iyi hesaplamanız gerekmektedir. Bu durum sizin bu işten yüksek kazanç sağlamanıza yarayacaktır. Öncelikle yapılacak olan karar aşamasından sonra suları depolayabileceğiniz bir dükkana sahip olabilmek dükkanı seçerken önemli olan güneş görmeyen alan içerisinde su damacanalarını muhafaza edebilmek.

Muhafaza edilecek olan su damacanaları tüketicilere yorulmadan giderek müşterilerinin sizlerden daha memnun kalmasını sağlayacaktır. Dükkanınızın da işlek bir yerde kolay erişilebilir olması önemlidir. Dükkanı da hallettikten sonra bayinizde çalıştıracağınız elemanlarınızı bulmalısınız. Elemanlarınız sizlerin giderlerini halledebilecek evlere su taşıyabilecek olması çok önemlidir. Öncelikle 2 eleman sizlerin işinizi kolaylaştıracaksa da ilerleyen zamanlarda talep durumunun artmasına göre eleman sayınız artabilmektedir. Evlere servis hizmetiniz de kolaylık sağlamak amacıyla araba ya da motosiklet almalısınız.

En sonda her dâhim olan müşterilerinizi belirlemek ve sizi büyük bir zahmet olan adres bulma ve kayıt etme ya da adres arama hizmetinden kurtarabilmek için servis takip yazılımını da kullanabilirsiniz.

Su Satış Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Damacana su sektöründe yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, yaklaşık olarak ilk etapta 40 bin TL ile 100 bin TL arasında bir yatırım yapmanız gerekmektedir.

  • 50 – 100 m2 arasında bir işletme (deposu bulunan)
  • sabit telefon numarası
  • internet bağlantısı
  • 1 adet motosiklet
  • mobil yazarkasa
  • mobil pos cihazı
  • 1-2 personel

ilk etap için gerekli olanlardır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan su satış dükkanı iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Damacana Su Bayiliği Almak

Yerel bir işletme yerine, bilinen bir markanın bayiliğini alarak hem satış rakamlarınızı artırabilirsiniz hemde marka değeriniz otomatik olarak artacaktır. Ayrıca bilinen bir marka ile çalışmak, sizlere hazır müşteri teminatı da sağlamaktadır.

Günümüzde birçok ulusal marka su sektöründe bayilik, franchise vermektedir.

Bu markalar ile görüşerek, bayilik şartları ve koşulları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Elbette yerel işletmeye göre bir markanın bayisi olmak biraz daha maliyetli olacaktır, fakat yapmanız gereken sadece bugünü değil geleceğe yatırım olarak da bakmanızın size çok ciddi faydası olacaktır.

Bayilik araştırmalarınıza, Kobi Vadisi platformunda bulunan su bayiliği veren firmaları incelemekle yapabilirsiniz. Ayrıca ilgilendiğiniz firmaya da anlık olarak bayilik talebinizi iletebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz