Yatırımcı Arıyorum

Ev Tekstil Sektöründe Franchising Almak

Ev Tekstili Alanında Bayilik Almak

Ev tekstili Pazar hacmi 13 Milyar Dolar olarak açıklanmış verilen rakamın 8 Milyar Dolarlık kısmı iç pazarı oluştururken dış Pazar hacmi 5,5 Milyar dolar civarında gerçekleşmiş. Ev Tekstil Ürünleri, ticaret hacmini her yıl %15 artırarak pazarını büyütmüş. Ev tekstilinin üretim değeri %80 artış sağlarken girişimci sayısı %23 artış göstermiş.

Satış Pazarlama stratejileri oluşturulurken sosyal araştırmalar gerçekleştirmek zorunlu çalışma biçimidir. Ürünün daha geniş pazarlara açılması, tercih edilmesinin sağlanmasında tek etken ürünün kalitesi ve fonksiyonelliği değildir elbette toplumsal gelişmeler ile ekonomik dalgalanmaların etkileşiminden yeni tüketici kitleleri oluşmakta belirli kitlelerin tüketici davranışları farklılaşmaktadır.

Üretici firma bu değişimleri izlemek yeni oluşan kitleye en hızlı biçimde ulaşmak üzere yeni stratejiler geliştirmek durumundadır. Gelir seviyesi artan, yaşam standardı yükselen kimseler yeni ihtiyaçlara yönelecek, yeni araç gereçlere ihtiyaç duyacaklar pek çok günlük alışkanlıklarını değiştireceklerdir.

Ekonomik dalgalanmaların sonuçlarını ön görebilen, toplumsal farklılaşmaların sonuçlarını güncel olarak izleyen firmalar ürünlerini hedef kitleye zamanında ulaştırabilmekte Pazar koşullarını etkili ve verimli yönetebilmektedirler. Türk Ev Tekstili ticareti, büyük fark ile ihracat fazlası veren yıldız sektörlerimizden

Ev Tekstili alanında Türkiye, dünyanın 4. En büyük tedarikçisi olarak açıklanırken Avrupa’nın en büyük tedarikçisi olduğu belirtilmiş. Türkiye ürün çeşitliliği ve üstün kalite anlayışı ile dünya lideri olma yolunda ilerliyor. Sektör teknolojiyi en iyi biçimde kullanarak nitelikli tasarımcı ve mühendisler ile istihdamını güçlendirirken maliyetlerini de dünya standartlarının altındaki sınıra çekmeyi başarmış. Mobilya Mağazası Açarak Para Kazanmak

BAŞARI ÖYKÜSÜ

Öykünün kahramanı Nevşehir’den Uşşak’ a göç eder ailesi ile birlikte. Tüccarlık, aile mesleğidir Nevşehir’den Uşşak’ a halı ipliği satmaktadırlar. Alacaklı oldukları bir sanayici ödeme yapamayınca fabrikasını verir borcuna karşılık fabrika, battaniye üretimi yapmaktadır fakat o sırada çalışmamaktadır askerden gelince fabrikayı canlandırmak ister aile yurt dışından makineler getirir.

1986 yılında fabrikayı üretime geçirdiğinde Türkiye’nin en küçük üreticisi konumundadır, günde sadece 50 battaniyedir ortaya konulan ürün. İş adamı 6 ay zarar etmiş aile bireyleri destek olmuşlar zarar et demişler bir süre zarar et fakat kaliteden asla ödün verme, kaliteli üretim sonunda mutlaka kazandıracak ve öyle de olmuş. Yılın ikinci yarısında para kazanmaya başlamış fabrika.

Güney Afrika’da düğün geleneği olarak yeni evlilere battaniye örtmek adetlerinden ve onlar düğünlerinde Türk battaniyesi kullanıyorlar. Bugün Avrupa’nın en büyük firması olarak hizmet verdiklerini söylüyor

Ev Tekstili Sektörünün Büyüklüğü

Ocak ayı başlarında basında yer alan haberlere göre, 2018 yılının Franchising uygulamalarda rekor bir yıl olacağı ön görüsü yapıldı. Bayilik bedeli 100 Bin TL’nin altında bulunan rakamlarda 45 işletmenin 4000 yeni teşebbüse Franchise vereceği açıklandı.

Çiğ köfte, Kahve, Döner yiyecek sektöründe Franchise olarak büyüyecek ürünlerin ilk sırada bulunan grupları. Franchise büyüyen bir başka ürün grubu yıldız konumunda bulunan Ev tekstili. Perde, havlu, battaniye gibi onlarca ürün çeşidi ile hizmet veren firmalar sektörde Franchise büyümeye devam edecekler.

Perde, bu sektörün belki de %100 kâr getiren ender çeşitlerinden biri ayrıca pazarı hızlı büyüyen moda ve dekorasyondaki gelişmeler ile sürekli güncel ivme kazanan niteliğe sahip. Kısa perde modası çıktığında tüm ülke insanları perdelerini değiştirerek trende uydu. Pasif kalması mümkün olmayan, satışı durmayan moda ve dekorasyon oldukça sürekli satışları artış gösterecek bir ürün iç piyasa açısından.

Dış piyasalara gelince perde en çok ihracatını yaptığımız ürünlerden biri. Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Rusya başta olmak üzere Avrupa dahil üç kıtanın ülkelerini saymak mümkün. Perde sürekli gelişen yenilenen özellik göstermesine karşın çok cazip bir başka özelliği bir dönem moda olduğu için kullanılan bir ürünün bir süre sonra tekrar talep edilebilirliğinin olması. Daha net bir biçimde ifade etmek gerekir ise ürün elinizde kalmıyor.

Perde iç ve dış pazarda fazla vererek büyümesini sürdürmekte, yakın tarihte açıldığı yeni pazarlardan biri Afrika. Büyüme hacmi yüksek, kâr marjı yüksek olan sektöre girmek yeni girişimci adayları için oldukça cazip bir fırsat olarak görünüyor. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda geniş coğrafyalarda büyüme ve kârlılık sağlamış dev markaların güvencesi ile yola çıkmak, sektörü-pazarı-koşulları bilen ve yöneten deneyimli firmanın üyesi olarak riskleri minimum seviyeye çekerek ticarete başlamak belki de Franchise olmanın en cazip tarafı.

Ev Tekstili Bayiliği Veren Firmalar

Arzu ederseniz Kobi Vadisi platformunda yer alan; Ev Tekstili, Mutfak, Halı, Ofis Mobilyası, Ev Mobilyası, Perde, Aksesuar Dekorasyon, Beyaz Eşya, Züccaciye ve Dolap alt iş dallarına ait bayilik veren firmalara ulaşabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz