Yatırımcı Arıyorum

Evde Ek İş Nasıl Yapılır?

Evde Ek İş Yapmak

Evde çok boş zamanınız var ya da geliriniz yetmediği için ek bir iş daha arıyor olabilirsiniz günümüz çalışma koşulları gerek teknolojik gelişmeler nedeni ile gerek yoğunlaşan trafik ve artan nüfus nedeni ile farklı yaşam çözümleri üretti.

İşletmeler giderleri düşürmek için öğle yemeği servis gibi maliyetlerden tasarruf etmek, sigorta gibi yasal sorumlulukların getirdiği mali yükümlülüklerden muaf olmak bu avantajların yanı sıra iş görenin işe geliş gidiş saatleri ile ilgili gecikme iş verimi düşüklüğü gibi sorunlar ile karşılaşma riskini yaşamamak adına dışarıdan paraca başı ödeme biçimini tercih ederek uzaktan çalışacak kişilere iş vermektedirler.

Buraya kadar işletmelerin bu tip bir çalışma biçiminde elde ettikleri avantajları sıraladık. Elbette iş görenlerin de bu tip bir çalışma modeli ile elde ettikleri kazanımlar mevcut öncelikle çalışma saatlerini kendileri belirliyorlar, başlarında şef müdür gibi bir yönetici bulunmadığından idari bir baskı ya da strese maruz kalmıyorlar. Çocuğuna bakmak zorunda olan bir anne, vardiyalı çalışıp günün belirli bölümünde boş zamanı olan bir baba ya da derslerinden kalan zamanda harçlığını çıkarmak isteyen bir öğrencinin tercih edebileceği yarı zamanlı ya da tercihe göre tam zamanlı yapabileceği iş modelleri.

El becerisine dayanan iş çeşitleri ya da bilgiye dayanan bilgisayar ile yapılabilecek iş çeşitleri olarak pek çok iş grubundan söz etmek mümkün. Evde sabun yapımından mum, mandal yapımına, dikiş ile ilgili işlerden mutfak imalatı içinde yer alacak mantı, pasta işlerine ya da internet ortamında yapılabilecek online pazarlama, anket, blog yazarlığı gibi işlere kadar ek iş yapmak isteyen kimselerin bulabileceği onlarca iş alanı mevcut. (Blogger Olmak ve Para Kazanmak)

İş arama sitelerini ziyaret ederek evlere iş veren firma bilgilerine ulaşmanız iletişim kurarak şartları görüşmeniz ve böylece gelir elde etmeye başlamanız mümkün. İş arama faaliyetleri artık günümüzde internet ortamında gerçekleştiğinden bilgisayar ve internet ilk ihtiyacınız olacak araçlar sizin için. Bilgisayar başına oturun ve ek iş verenler, eve iş verenler gibi seçenekler ile mevcut ilanlardaki işletmeler ile görüşmeler gerçekleştirin.

Evde Yapılabilecek Bazı İşler

Yapılacak iş türü, ödenecek ücretler sizin ayırabileceğiniz zaman gibi kriterleri değerlendirerek size en uygun işi ve işletmeyi bulabilirsiniz tabi ki oldukça fazla başvuru yaparak geniş bir araştırma elde etmek istediğiniz gelir ve yapabileceğiniz işin niteliği hakkında daha fazla bilgiye ulaşmanızı sağlar.

EL BECERİSİ GEREKTİREN İŞLER

Örneğin evde sabun yapacaksanız ödeme ne kadar hangi miktara yapılıyor siz ne kadar zamanda ne kadar sabun yapabilirsiniz gibi soruların yanıtları hakkında ancak pek çok sabun işi veren firma ile görüştükten sonra fikir sahibi olabilirsiniz böylece hangi firma ile daha iyi kazanabilir ve hangi firmanın beklentilerini karşılayabilirsiniz sorularının yanıtlarını bulmuş olursunuz. (Sabun Yaparak Ek Kazanç Elde Etmek)

Yine mandal montajı ya da dikiş işinde parça dikilmesi yaka eklenmesi ya da belirli sayılarda nakış yapılması gibi ek işlere ödenecek ücret araştırması sizin ne kadar zamanda ne kadar ürün ortaya koyabileceğiniz elde edeceğiniz gelir ile ilgili sağlıklı sonuçlar verecektir.

BİLGİ GEREKTİREN İŞLER

Online satış, tez ve blog yazım işleri, online anket, Autocad çizim işleri, grafik tasarım işleri gibi pek çok iş modeli saymak mümkün. Özellikle internet ve bilgisayar ile zaman geçirmekten hoşlanan ve teknolojiyi kullanmayı seven kimseler için harika bir fırsat olduğu söylenebilir serbest zamanlı çalışma modellerinin. Tez yazacaksanız iş arama sitelerinde tez yazarı aranıyor ilanlarına bolca rastlayacaksınız. Blog Yazarlığı ya da Çizim Elemanı gibi onlarca ayrı iş kolunda onlarca eleman arayan işletmenin ilanlarını göreceksiniz. Size en uygun ilanlara başvurularınızı yapın aynı iş için ödenecek ortalama ücretleri öğrenerek ne kadar kazanabileceğiniz konusunda fikir edinir daha sonra yeteneğinizin elverdiği diğer iş gruplarının görüşmelerini gerçekleştirirsiniz. (Blog Yazarlığı – İş Fikri)

Boş zamanlarınızı mutlaka gelir elde edeceğiniz bir işle değerlendirin bu size hem öz güven kazandırır hem özgürlük kazandırır elde edeceğiniz ücret ortalamaya bakıldığında size az geliyorsa yine de çalışmayı deneyin. Her gün üretken olmak her gün geçirdiğiniz zamanın ve emeğin bir değer kazanması anlamlı ve yararlı bir çabadır. Mutlaka belirli bir konuda belirli bir ilerleme kaydedersiniz yaşamınızdaki ufacık bir hareket ufacık yeni bir plan yapma özgürlüğü demektir ve bu mutluluktur.kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    Hasan yorumu:

    evde ek iş yapmak istiyorum dönüş yaparmısınız lütfen

Yorumunuz