Yatırımcı Arıyorum

Oto Expertiz Dükkanı Açmak

Girişimcilerin son dönemlerde en çok ilgilendikleri konulardan biri de oto expertiz dükkanı açmak. Eğer siz de girişimi olmak istiyor ve bu alanda doğru işler yapmak istiyorsanız gerekli adımları bu yazıdan öğrenebilirsiniz. Arabalardan hoşlanıyorsanız ve ilginiz varsa oto expertiz üzerine bir iş kurabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Sektörü

Ülkemizin genelinde 2. el araba piyasasında son yıllarda büyük bir ivmelenme yakalanmıştır. Yapılan istatistiklere göre 2. el araç piyasasında her ay ortalama olarak 500 bin tane araç satışı yapılmaktadır. Sizin de gördüğünüz üzere bu rakam ciddi anlamda muazzam bir rakamdır. Bu araçları alan kişilerin yaklaşık olarak %65’i ise oto expertiz dükkanlarına başvurmaktadır. Bu durum ise her ay en az 325.000 müşteri anlamına gelmektedir. Bu rakamlar girişimcilerin dikkatini çekecek kadar büyük bir orandır. Bununla birlikte araçların muayeneye sokularak araç sahiplerinin de araçlarının teknik aksamlarında sorun olup olmadığını öğrenmek istemesi ile de oto expertiz dükkanları tercih edilmektedir.

Alıcıların oto ekspertiz dükkanlarını tercih etme sebepleri

Oto tamir dükkanlarının gereken güveni vermemesi ve özel servis ücretlerinin aşırı yüksek olması nedeniyle araba alım satımında sürücüler uygun fiyatlı ve güvenilir olan bağımsız oto expertiz dükkanlarını tercih etmektedir. Satın alınan arabaların bilinmeyen kusurları olmasından korkan alıcılar ilk tercih olarak oto expertiz dükkanlarına başvurmaktadır. Oto expertiz dükkanları araçların tüm parçalarını mercek altına alarak detaylı bir şekilde incelemekte ve geçmişteki yaşantısını gözler önüne sermektedir. Tüm bu nedenlerle ilk tercih olma yolunda oto expertiz dükkanı açmak oldukça mantıklı bir yatırım olabilmektedir.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan oto ekspertiz iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Ekspertiz dükkanı açmak için öneriler

Oto expertiz işlerinin en iyi yanlarından biri de faaliyet için az bir sermayeyle başlanabilmesi avantajıdır. Birçok oto expertiz hizmeti araç satışlarının yoğun olduğu bölgelerde ve araba pazarlarının yakınların küçük bir dükkanda bile verilebilmektedir.

Ancak küçük ölçekli iş hayallerinin uygulamaya geçirilebilmesi ve yeterli gelirlerinin elde edilebilmesi için iş hacminin büyük olması gerekmektedir. Bu sebeplerle başlangıç aşamasından itibaren pazarlama ve reklam faaliyetlerinin doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Yapılacak doğru uygulamalar sayesinde iyi gelirler elde edilebilmektedir.

Oto Ekspertiz Bayiliği Almak

Arzu ederseniz, Kobi Vadisi platformunda bulunan oto ekspertiz bayiliği veren firmaları da inceleyebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz