Yatırımcı Arıyorum

Girişimci Olmak İçin 20 Söz

Girişimcilik ile ilgili sözler

1- “Girişimciliğin en iyi yanı “benim şirketim” diyebilmektir.

Brian Pfeiffer, Design a Tea yaratıcısı ve CEO’su

2-“Bana göre bu işin en keyifli kısmı işinizi tüm yönleriyle bilmek, bilmediğiniz alanlarda uzman kişilerden yardım almak, fikirlerinizin filizlenmesini izlemek, kimseden emir almadan hareket etmektir.”

Chris Forlayan, MallforAfrica CEO’su

3- “Cuma günleri çalışanlarıma maaş çeklerini verirken çok tatmin oluyorum. 15 çalışanı olan küçük bir şirketim var. Bu nedenle tüm çalışanlarımı yakinen tanıyorum ve onlarla konuşmayı seviyorum. İnsanların geçimlerini sağlayamak için bana ihtiyaç duymaları bana motivasyon sağlıyor.”

Priyanka Murthy, Arya Esha CEO’su ve baş tasarımcısı

4- “Kapıda kendi ismimin olması kadar beni daha sıkı çalışmaya yönlendiren bir şey olamaz. Bir iş yönetmek, yani başka insanların durumlarından ve gelirlerinden sorumlu olmak bana dünyanın en çalışkan insanı olma motivasyonunu ve disiplinini sağlıyor.”

Natalie Zfat, The Social Co. kurucu ortağı

5- “Girişimci olmanın sevdiğim yanlarından biri medyada görünmek. Tüm günü reklam kampanyasını düzenlemenin ya da bilgisayarla ilgili bir problemin çözümüyle geçirmenin verdiği onaylanma hissi çok keyif verici.”

Steve Silberberg, FitPacking sahibi ve rehberi

6- “Maaşlı çalışan olarak yemek tarifindeki bir malzemesinizdir. Hangi yemeğin pişeceğinden haberiniz olmaz. Ancak girişimci olarak dilediğiniz menüyü hazırlama özgürlüğünüz vardır.”

Karen Swim, Words for Hire sahibi

7- “Girişimci olmanın en güzel yanı şirketimi ve beni temsil edebileceğini düşündüğüm kişileri işe almak. Şirketimi konumlandırma konusunda kontrol sahibi olmak benim için önemli.”

Susan Baxter, Hire a WingWoman CEO’su ve başkanı

8- “Kime nasıl yardım edebileceğime karar vermeyi seviyorum. Müşterilerimi ben seçerim çünkü onlarla kişisel olarak bağdaşırım. Bu nedenle çözdüğüm sorunlar hem ilginç hem de keyiflidir. Sorunları çözerken yaratıcı olurum. Maaşlı çalışan olarak bunu yapmak daha zordur.”

Matt Becker, Mom and Dad Money kurucusu

9-“İşimi sevmemin en büyük sebeplerinden biri her günün birbirinden farklı olmasıdır.”

Hanna Ashbaugh, Hanna Lee Style sahibi

10- “Girişimciliğin en güzel yanı birçok tutkulu, başarılı, yetenekli kişiyle tanışmaktır. Kendi şirketimin başarılı olması için çabalamasaydım ve konfor çemberinden çıkmaya çalışmasaydım bu muhteşem insanlarla asla tanışamazdım.”

Dana River, Dana Rivera Films sahibi

11- “Girişimcilik bana çocuklarımın okuldaki gösterilerine katılma olanağı veriyor. Sabah 9 akşam 5 tarzı kurumsal bir iş buna müsaade etmezdi.”

Angelica L. Cox, The Wizor sahibi ve yöneticisi

12- “Sosyal bir girişimci ve tasarımcı olarak girişimciliğin ve tasarımın toplumsal değişikliğe yol açabileceğine ikna olmuş durumdayım ve bu durum beni motive ediyor.”

Collen Clines, Anchal Project kurucu ortağı ve CEO’su

13- “Benim amacım hayattan olabildiğince çok tecrübe toplamak. Yeni yerlere seyahat etmek, yeni insanlar tanımak, farklı etkinliklere katılmak… Girişimcilik bu amaç için son derece uygun bir iş. Dünyadaki birçok hikayeye ortak olabilmemi sağlıyor.”

Sam Prochazka, Novosbed kurucusu ve CEO’su

14- “İş yerime köpeğimi getirebiliyorum ve tişört giyebiliyorum. Ancak girişimciliğin esas güzel yanı gereksiz kurallar ve kısıtlamalarla uğraşmıyor oluşum. Şirketi bu yüzden istediğim gibi tasarladım.”

Ryan Farley, Lawnstarter kurucu ortağı

15- “Hayatının sonuna kadar aynı kariyerin peşinde gitme tuzağına düşmedim. Yazı ve pazarlama işlerimi büyütmeye devam ediyorum. Ancak başka bir iş yapmaya karar verecek olsam keşfedilecek onlarca fırsat var.”

Dan Thornton, TheWayoftheWeb.net kurucusu

17- “Girişimciliğin en sevdiğim yanı, müşterilerin bana onların hoşuna giden, onları heyecanlandıran, hayat kalitelerini artıran bir iş yaptığımı söylemesidir.”

Adi Bittan, OwnerListens CEO’su ve kurucu ortağı

18- “Girişimci olmanın sevdiğim yanlarından biri medyada görünmek. Tüm günü reklam kampanyasını düzenlemenin ya da bilgisayarla ilgili bir problemin çözümüyle geçirmenin verdiği onaylanma hissi çok keyif verici.”

Steve Silberberg, FitPacking sahibi ve rehberi

19- “Girişimcilerin kendine göre bir enerjisi vardır. Şahsen bu kurumsal şirketlerdeki durumdan çok farklı. Girişimciler olarak günden güne iyiye gideriz.”

20-“Tutkulu olduğum işi yaparken aynı zamanda gerçek hayatın içinde işletme yüksek lisansı yapıyor olmaktan dolayı mutluyum.”

Emerson Tymor, Philosophie kurucu ortağı


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz